Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten kutyával hova...

Budapesten kutyával hova érdemes menni?

Figyelt kérdés
Mivel nem pestiek vagyunk, elmegyünk így tavasszal kutyástól sétálni Budapestre. Reggel mennénk, este jönnénk. Láttam, vannak kutyásparkok, kutyafuttatók. Melyik a legjobb? Merre érdemes sétálni?
2023. márc. 7. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Normafát nagyon tudom ajánlani, ha természet kedvelők vagytok, Városligetben is biztos ellenne, illetve kb. bárhova lehet vinni magatokkal, csak egy budai várban biztos, hogy nagyon sok ember lenne.
2023. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Oh meg persze a Margit-szigetre, el is felejtettem :)
2023. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Milyen célból jöttök Budapestre, és merrefelé lesztek? Attól függően lehetne ajánlani, de írok pár helyet, ami jó lehet.

Hajógyári Sziget

Római-part

Népsziget

Farkaserdő

Kamaraerdő

Normafa

Városliget, itt van nagyobb kutyafuttató is, ami érdekes lehet.

Rákos-patak, Szilas-patak partja

Kutyabarát vendéglátóhelyek, amik jók lehetnek:

Dunakavics Étterem és Bowling Klub

The Dog Bakery Budapest

Black Dog Terasz & Pizzéria

Bölcső Bar & Food

Plázák és nagyobb üzletek közül ezek biztosan (ezeket azért is ajánlom, ha WC-re kell mennetek, nem sok a köztéri WC):

Allee, Duna Plaza, Pólus Center, Corvin Plaza, China Mart, Asia Center,

Ikea, Praktiker, Obi (ezekben a bejáratnál van WC)

A Margit-sziget is érdekes lehet, de ott akkor is maradjon inkább pórázon a kutya, ha el szoktátok engedni, mert mostanában volt hír arrafelé mérgezett falatokról, ne rontsa el a kirándulást egy ilyen.

Az egész várost biztosan nem lesz időtök bejárni, próbáltam többfelé is tippet adni. :-) Jó szórakozást!

2023. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Margitszigetre ne menj ,ha antiszoc a kutyad. Setalj inkabb utcan szajkosarral,ha nincs kutyakhoz szoktatva
2023. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutya- és emberfüggő. :)


A Hajógyári szigeten szabad legálisan póráz nélkül sétáltatni, mindenhol máshol póráz kötelező (kivéve az erre kijelölt kutyafuttatókat, kutyaparkokat). A Városligetben valóban van egy nagy kutyapark, de magában a ligetben is nagyon sokan póráz nélkül sétáltatnak, piknikeznek, játszanak kutyákkal, köztereseket büntetni még nem láttam - ha nem problémás a kutyád esetleg ott is bevállalhatod, hogy póráz nélkül engeded.


Margit-szigetet nem ajánlom, az ember-rekreációs terület inkább, eléggé beépített, sok a biciklis, bringóhintós stb., nagyobb az esélye a konfrontációnak, ráadásul mostanában több mérgezéses eset is volt.


Éttermek-kávézók: neten keress rá, egyre több van, sok helyen ha be nem is engedik, de a teraszon igen.


Rómain szintén kötelező a póráz, de szintén nagyon sokan sétáltatnak anélkül, köztereseket itt sem láttam még büntetni, de oda csak nagyon stabilan behívható kutyát vigyél, mert egymás hátán vannak a büfék, kajáldák, fegyelmezetlen kutya 2 perc alatt fog otthagyni a kajaszag miatt.


Békásmegyeren a Pünki Strandtól észak felé a gát és a Duna között is lehet legálisan póráz nélkül sétáltatni, de itt meg semmi látnivaló nincs. :)


Nagyon zsúfolt kirándulóhelyekre (pl. Normafa) mi nem megyünk a kutyával főszezonba, én kutya nélkül sem szeretem olyankor, nem kikapcsolódás nekem az a tömeg, ami olyankor ott van.

2023. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
75%
Szerintem a zöldövezet a jó hely.
2023. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Normafát és a Margit szigetet nagyon ajánlom.
2023. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!