Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni, ha a...

Mit lehet csinálni, ha a kutya napközben egyedül nem hajlandó kimenni elvégezni a dolgát?

Figyelt kérdés

Eddig lakásban laktunk, most Angliába költöztünk egy külvárosi házba, amihez ugye tartozik egy kis udvarrész is hátul. Mivel úgy alakult, hogy mindketten nagyjából ugyanabban az időpontban dolgozunk, felszereltünk egy kutyaajtót a hátsó ajtóra, hogy a kutya (8 éves) napközben ki tudjon menni pisilni, mivel mi nyolc körül indulunk és öt-hat fele érünk haza.

Viszont látjuk a kamerán, hogy egész nap nem csinál semmit.

Már mutattuk neki a kutyaajtót, ha én/párom kint van, gond nélkül kijön, de egyedül valahogy nem mer, aztán mire hat fele elviszem sétálni, mindig vagy egy percen keresztül pisil megállás nélkül. Úgyhogy gondolom addigra már nagyon kell neki. De akkor miért nem megy ki?

Nem gondolnám, hogy ez hosszútávon egészséges neki, főleg, hogy hét és fél éven át minden nap napi négyszer volt lent (egyszer délben is, két séta között), és nem ehhez van szokva.


Az nem opció, hogy addig kizárjuk a kertbe, a nagyrésze beton és elég kicsi is.

Ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy valamilyen módon megtanítani neki, hogy menjen már ki egyedül a kertbe napközben is?



2023. márc. 7. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, úgy neveled rá, mint bármi másra. Kimész, kutya bent, hangosan hívod. Kijön, megdicséred, jutifalat. Ha pisil is, megint jutifalat. Aztán mindketten bent, kiküldöd, amikor visszajön, megdicséred. Kiküldöd, ha pisil is, visszajövetelekor duplán megdicséred. Szobatisztaságra is sikerült nevelni, hát most neveld udvartisztaságra. Át kell kódolni, hogy nem a te jelenléted + a kintlét a vécézés, hanem a kintlét.
2023. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pisil a kertben, ha mi is kint vagyunk, vagy legalábbis otthon. Olyankor gond nélkül kimegy.

Az a baj, hogy nélkülünk a házban nem megy ki.

2023. márc. 7. 19:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 Mármint akkor is kimegy magától a kertbe, amikor ti mondjuk elvagytok a nappaliban, ahova az udvarról nem tud belátni?
2023. márc. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azt hiszi nélkületek nem mehet ki.


Ha otthon vagytok kimegy magától pisilni ? Vagy akkor sem?


Lehet felkéne nyitni az ajtót, tudom az így télen nem túl jó,mert hideg lesz,de hátha ha látja a kint a kertet jobban kimegy. Persze csak egy ötlet.

2023. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Kintre tedd a kaját és a vizet!
2023. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes... Jutalom falatot érdemes kipróbálni.

És ha csak kis időre zárjátok ki mikor pl vásárolni mentek?

2023. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Amikor otthon vagyunk, teljesen nyugodtan kimegy elvégezni a dolgát, de azt néztem a kamerán, hogy még inni is csak nagyon ritkán megy ki a konyhába, egész álló nap csak fekszik a helyén. Az biztos, hogy az előző lakásunkban sem csinált többet napközben, de azt hittem, ha tudja, hogy pisilni kimehet, oda legalább ki fog járni.


Az ajtó kinyitás lehet, hogy jó ötlet, ha kicsit melegebb lesz, kipróbáljuk. A vizét nem merem kitenni, mert a végén még azt is teljesen beszünteti.


A kizárás rövid időre meg nem hiszem, hogy hasznos lenne, szoktatásnak sem, semmiképpen sem zárnám ki 9 órára, ilyen időben pláne nem, de egyébként sem szeretném, ha olyan helyre lenne zárva, ahol láthatóan nem érzi jól magát egyedül hosszútávon.


Köszi a válaszokat!

2023. márc. 7. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

6-os vagyok.

Nem írtam sehol, hogy egész napra...

Vásárlás időtartama alatt gondoltam, hogy kint hagyni az udvaron, (Max másfél óra), hátha.

2023. márc. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem lehet valahogy barátságosabbá tenni az udvart, hogy szívesebben menjen ki? Mondjuk egy kinti fekhely, játékok amiket szeret. Ha alapból jobban érzi magát kint, hátha egyszercsak megy majd magától is. :)
2023. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig benti kutya volt, ezt szokta meg.
2023. márc. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!