Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez esetben valóban nem érdemes...

Ez esetben valóban nem érdemes évente szívférgesség elleni tesztet elvégezni?

Figyelt kérdés

4 éves lesz a kutyám, eddig mindig tavasztól őszig szívférgesség megelőzése céljából vagy cseppekkel vagy nyakörvvel védekeztünk a szúnyogok ellen, illetve minden februárban csináltattam tesztet a biztonság miatt (ekkor viszem oltani is).

Ma az állatorvos azt mondta, hogyha tablettát adnék neki egész évben, akkor nem kellene évente tőle vért venni, tesztelni.

Szerintem felesleges egész évben terhelni a szervezetét és az évi egy tesztet szerintem kibírja.

Ti mit gondoltok erről?


2022. febr. 11. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Én tablettát adok neki,semmi megterhelő nincs benne.

Sőt,maguk a nyakörvek ezerszer ártalmasabbak is,hosszútávon hordanak egy vegyszeres valamit.

Lenyomja a szőrt,dörzsöl valamennyire,így a bőr se szellőzik megfelelően.


A cseppek pedig hol hatnak,hol nem.Bolha ellen sem 100%-os védelem,amikor mégis csak bolhás lesz rá fogod arra,hogy hamarabb kellett volna új adagot cseppenteni..:D

2022. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 vantel ***** válasza:
9%

Nem hiszem,hogy ilyen nagy a veszély!

Jó a marketing!

2022. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Én is tablettát adok neki, az hatásos.

Nem terheli a szervezetét annyira mint egy vérvétel.

2022. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető voltam. Nem arra irányult a kérdésem, hogy tabletta vagy csepp vagy nyakörv a jobb (mindegyiket próbáltam), azt mellékesnek szántam, hogy novembertől februárig nem használom, mert nincsenek szúnyogok. Bár az állatorvos szerint ha egész évben használnék ellenük valamit, akkor nem kellene teszt.

Inkább az érdekelne, hogy az évi egyszeri teszt valóban felesleges lenne-e ha tényleg egész évben alkalmazok valamilyen védelmet vagy azért évi egyszer jobb biztosra menni a teszttel?

2022. febr. 11. 21:30
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Ha tablettát adsz neki akkor felesleges a teszt.A kutyát is megkíméled.Először a vacak cseppek és nyakörvek,aztán vérvétel is..

Hiába tűnik "csak" egy vérvétellel utána úgymond minőségi vérrel pótolni a levett mennyiséget a szervezetnek sok.

2022. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

De, sajnos eleg nagy a veszely 2-es, epp most fogadok orokbe kutyat menhelyrol (mar csak 3 nap es nalam lesz), rengeteg kutya szivferges ott, az kb az elso, hogy tesztet csinalnak nekik, amikor bekerulnek.

Az enyem szerencsere pont nem, de igen nagy problema ez manapsag mar, en is most szembesultem vele.

Nagyon fontos a vedekezes, en is adom majd neki a tablettat folyamatosan. Elvileg akkor valoban nem kell teszt mar, a menhelyen is ezt mondtak.

2022. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 vantel ***** válasza:
0%
Nem lehet,hogy a láger körülmények miatt van ott sok fertőzött?
2022. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Amikor bekerulnek, rogton megcsinaljak a tesztet (legalabbis nekem ezt mondtak), tehat mar alapbol szivfergesen kerulnek be.

Ahol en voltam megnezni a kutyust, az a menhely egyebkent egyaltalan nem volt gaz. Lattam mar rosszabbat is ezerszer.

2022. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Én adom a tablettát folyamatosan és teszteltetek is évente. Nem vagyok biológus, állatorvos vagy bármi hasonló, foggalmam sincs, hogy mennyire terhelődik meg a szervezet ilyenkor, a három kutyám közül egyiken sem látok változást a vérvételek után, pedig az egyik elég idős és nincs is már a toppon...

Tudtommal a nyakörvek és cseppek csak repellensek, nem ölnek meg semmit, a szúrást és így a fertőződést próbálják gátolni, míg a tabletták a lárvákat ölik meg, így azokban jobban bízom.

2022. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Valójában én sem látok változást a vérvétel után a kutyán, emiatt is lepett meg, hogy nem ajánlja. Eddig úgy gondoltam, hogy évi egy alkalmat kibír.


7. Sajnos nem a 'láger' körülmények befolyásolják. Leginkább a lakhely, tavak, folyók közelében, ahol sok a szúnyog, ott nagyobb a veszély. Én is ismerek olyat, aki menhelyről fogadott be kutyát, és akkor már javában folyt a kezelése, mivel a menhelyre kerülésekor már diagnosztizálták nála. Ezenkívül több olyat is ismerek, akiknek a kutyája normális tartás mellett kapta el, köztük olyan is, aki védekezett a szúnyogok ellen valamelyik módszerrel. Emiatt is gondoltam biztosabbnak az évenkénti tesztet.

2022. febr. 11. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!