Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb öleb ajándékba?

Idősebb öleb ajándékba?

Figyelt kérdés
Dilemmában vagyok. Van egy 9 éves szobacirkáló kutyusom. Én napi 10-13 órát dolgozom már évek óta és a kutyus egyedül van otthon. Ez neki láthatóan nem jó, ezért arra gondoltam oda ajándékoznám valakinek, aki tud vele úgy foglalkozni ahogy megérdemelné. De ettől meg rossz embernek érzem magam. De közben meg az a gondolat hogy olyan helyen lenne ahol szeretik, társaságban van és jól érzi magát, az jó gondolat.
2023. márc. 8. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Kegyetlenség egy ilyen idős kutyust másnak adni.

Téged szeret tőled függ a kis élete.

Hogy lenne szíved ehhez?

2023. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Ő jót szeretne a kutyának.Mindegy ha úgy döntesz akkor legalább néha látogasd majd meg.
2023. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Jókor jut eszedbe... Már évek óta ennyit van egyedül, s öregkorára lepasszolmád. Ez nagyon gáz.
2023. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Ja lehetett volna pár évvel ezelőtt
2023. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem lepasszolni szeretném, hanem hogy jobb legyen neki. 3 évvel ezelőtt sem volt már kölyök kutya. Most is úgy viselkedik mint egy 3 éves kutya, mindig kölyök kutyának hiszik. Igényelné még a sétáltatást, a társaságot. De nem tudom neki biztosítani. Nem szívtelenségből tenném ha tenném, hanem pont azért mert úgy gondolom jobb lenne neki. Most egész nap egyedül van, este 10-11kor már nemigen tudok vele foglalkozni. Dolgoznom meg muszáj, de ezt nemigen hiszem hogy indokolni kell a mai világban...
2023. márc. 8. 17:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig úgy kerestem melót, hogy a kutya beleférjen. Ő a családom, biztos hogy mindig úgy fogom alakítani az életem hogy neki is helye legyen benne.

Nyilván nem kell magyarázkodnod, viszont féltettél egy kérdést, bocs hogy nem tetszenek a válaszok.

Lehet jobban jár a kutya ha keresel neki egy megfelelő gazdit, mert az életeden nyilván nem fogsz változtatni a kedvéért, ez meg így tényleg rossz lehet neki. De ez nem mentesít a felelősség alól. Már réges rég találhattál volna megoldást a helyzetre, pl új munka.

2023. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni. A kutya viselkedéséből majd úgyis kiderül, hogy milyen hatással lesz rá a változás, még az is lehet, hogy egyértelműen pozitivan sül el.
2023. márc. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Ki a fenének kell egy öreg kutya? Tele vannak a menhelyek legyilkolásra váró kutyákkal! Majd pont a tied fog kelleni valakinek!
2023. márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Senkinek nem fog kelleni a kutya. Az összesenhely ezzel küzd, hogy az idős kutyákat senki nem keresi. És de, ez eléggé olyan, mintha lepasszolnád. Most fognak jönni azok az idők, amikor az állapota megromlik, ami több pénzt és energiát igényelne a gazdától.
2023. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem ennyit dolgoztál? Mi változott?
2023. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!