Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiára nektek mi vált be?

Allergiára nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk pontosan mire allergiás. A kaját már kizartuk, hetekig főztünk neki és csak rosszabb lett.

November óta tart, tehát nem tudom mi lehet az a pollen ami ilyenkor van, szerintem nagyjából semmi.

Most egy ideig kint tartjuk hogy kideruljon a por atkara e.

Viszket a füle, háta, pofája..


Mit lehet tenni?


2023. márc. 8. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit főztetek neki?

Attól még lehet kajára allergiás, kizárt, hogy te pár hét alatt kizárj minden összetevőt, plusz ahhoz hogy megszűnjenek a tünetek hónapokig allergén mentes kaja kell, egyáltalán nem elég a pár hét erre.

2023. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Először vidd orvoshoz, hogy kiderüljön mire allergiás, bár ezek a tesztek nem 100%-osak, de iránymutatónak jók.

Meg nem tudom mikor kezdte vakarni magát, amióta nálatok van? Vagy csak az utóbbi időben kezdte? Ha nem rég kezdte és ezelőtt nem volt ilyen baja akkor az sem kizárt, hogy nem allergia okozza a viszketést, hanem gomba, rüh, egyéb bőrbetegség.

2023. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Na pontosan ilyen esetekre van az allergia vizsgalat. Nem annyira pontos, de abban az esetben, amikor egyszeruen semmi tampont nincs, hogy mi lehet a baj, egy kiindulasnak jo lehet.

Ez nem merult fel az orvosnal?

2023. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Pollen? És ki mondta hogy pollenre allergiás? Amiket felsoroltál, jellemzően ételallergiánál szoktak lenni. Milyen alapanyagokat vetettetek ki az étrendjéből? Egyáltalán honnan veszitek hogy allergia, és nem parazitafertőzés? Vagy gomba?
2023. márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

inkább tűnik atkának


Ezt bogarászd végig.

[link]

2023. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Itt komolyan mindenki ennyire idiotanak néz? Nyilván elvittem orvoshoz! Csak nem írtam le mert úgy gondoltam ez evidens.


1. Sertés húst és répát kapott 3 hétig. Semmi mást az ég világon. Nem hogy nem javult de romlott.

2. Nem én találtam ki hogy allergia nyilván hanem az állatorvos. Az agyam eldobom ezeken a valaszokon.

3. Írtam hogy november óta tart.

4. Allergia teszt nem volt mert az állatorvos szerint irreálisan drága ahhoz képest hogy mennyire pontatlan így nem éri meg.


Már lecsereltük a fém edényét is.


Nem önjelölt állatorvosokat kértem, csak tapasztalatot hogy kinek mi segített. Táplálékkiegészítőkre gondoltam mivel ezer millió van neten amit úgy reklámoznak hogy allergiára de nem tudom van e valós hatása. De ha valakinek már segített inkább ilyet adnék neki mint kemény gyógyszereket.

2023. márc. 8. 20:13
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja és van másik kutyánk akinek semmi baja tehát ezért sem lehet fertőző.
2023. márc. 8. 20:15
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondjuk kezd egy hipoallergén táppal.

De 3 hét édes kevés, hogy megszűnjenek a tünetek!

Bőrkaparék volt? Megvizsgálta az orvos, vagy csak ránézésre rávágta, hogy allergia? (mielőtt el kezdesz puffogni, igen van olyan orvos, aki nem vizsgálja meg normálisan)

2023. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Örülök hogy van aki onnan a monitor másik oldaláról jobban tudja mint az orvos, de mint írtam nem ez volt a kérdés.


Vagy arra válaszolj vagy inkább semmit, köszi.

2023. márc. 8. 20:30
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel az Energyvet pldalát.
2023. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!