Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveszett a kutyánk és sajnos...

Elveszett a kutyánk és sajnos nem volt benne chip!Műholdon nyomontudnák követni hogy hol van?Természetesen fizetnék érte,tudom ez sokaknak elég primitív kérdés lesz de nincs más teendőm!

Figyelt kérdés
Választ előre is köszönöm! :(
2023. márc. 9. 22:13
1 2
 1/15 anonim válasza:
98%
Ezt a műholdas dolgot, hogyan gondoltad?
2023. márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de ezzel senki olyan nem fog foglalkozni, aki műholdak felett rendelkezik. Esetleg cetliket kiragaszthatsz a környéken a kutyád képével, és az elérhetőségeiddel. Nagyon remélem, hogy meglesz a kutyus.
2023. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Mikyen modon szeretned 'muholdon' nyomon kovetni? A valosag nem a Helyszinelok, ahol az utolso negyzetmeterrol is 0-24 elokepet nezhetsz amikor csak akarsz.


'Sajnos' nem volt benne chip = oltatlan, regisztralatlan, szaporitotol szarmazo kutya.

2023. márc. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló elnézést rosszul fogalmaztam meg!Nyomravezető chip nincs benne!Amivel az adatokat visszanézik olyan chip van benne!
2023. márc. 9. 23:33
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell ilyen durván megfogalmazni amit írtál!!
2023. márc. 9. 23:34
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Mi volt abban a durva? Hogy egy ertelmetlen kerdesre probaltam valaszolni?
2023. márc. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Van olyan, aki itt éli ki a frusztrációját. Le is pontoztam a hozzáállásáért.
2023. márc. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4%
Nem az értelmetlen kérdés a lényeg, hanem hogy meg sem próbáltál segíteni, mert te "okos" vagy. És főképp empatikus.
2023. márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 TappancsMancs ***** válasza:
94%

"Nyomravezető chip nincs benne! Amivel az adatokat visszanézik olyan chip van benne!"


A kutyachip az az utóbbi. Nyomravezetéshez nem alkalmas, mert egy személyigazolvány féleség kb.


Létezik nyomravezető megoldás is már régóta, de az költségesebb. Például Afrikában és természetesen világszerte is a vadállatok követésére használják. Például a vádorlási útvonalak tanulmányozására, élőhelyek meghatározására és ilyenekre. Ez régebben rádiódó volt, de ma már valóban műholdas rendszerekkel dolgoznak és GPS-t használva nátják, hogy hogyan mozog az állat a vadonban.


Itt egy ilyen cég:

Africa Wildlife Tracking, Dél-Afrika


"Az afrikai vadon élő állatok nyomon követésében szenvedélyünk van a természetes környezet megóvása iránt.

Az állatok nyomon követésében és a fejlett rendszereinkben folytatott kontinentális tapasztalatunkkal szinte valós idejű GPS-követést biztosítunk Önnek.

Rhinoceros, oroszlán, pangolin, elefánt és akár halak is- segíthetünk Önnek az Ön igényeinek megfelelő fordulókulcs-nyomkövető megoldásokban. Függetlenül attól, hogy az orvvadászat ellen dolgozó természetvédelmi szervezet, az állattenyésztő mezőgazdasági termelő, akár egy kutató, aki új betekintést fedez fel a viselkedésbe, itt vagyunk, hogy segítsünk."

[link]


De a kutyachip csak a kutyussal együtt beolvasható. Mint egy bankkártya például.

2023. márc. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
2023. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!