Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire számítsak ha Husykt...

Mire számítsak ha Husykt szeretnék?

Figyelt kérdés
A felállás az, hogy van egy már idős labradorunk, egy szintén idős cicánk, és egy pörgős 3 éves kisfiunk. Hozzájuk szeretnénk hozni (természetesen családi házba) egy kölyök husykt. Nagyon sok ismerősöm rossz véleménnyel van róluk, mert szétszednek mindent, kerítést, bútorokat, stb. És amúgyis nagyon nehezen kezelhető fajta. Akinek huskyja van, mik a tapasztalatok?
2023. márc. 10. 11:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jóra. :/ A leírásod alapján nem nektek való sajnos.
2023. márc. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

En tokre nem ertem, hogy atlag emberek, akik dolgoznak meg gyerekuk van,miert akarnak huskyt...:D

Tiszta agybaj ez a fajta, ha nem farasztod le naponta.

Es akkor facebookon annyi ilyen posztba futok bele, hogy szokik a huskym, szetbassza a kertet, mit tegyek....

Epeszu ember nem akar ilyen kutyat, az tuti😂

2023. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
26%
Szia, nekem husky van. Szerintem jó kutya lesz, csak még várj pár évet amíg a fiad nagyobb lesz. Egy nagy kert szükséges jól megerősített kerítéssel. A kutyát pedig érdemes lefárasztani, nagy sétákkal vagy biciklivel elvinni, hogy futni tudjon. Ha nem ragaszkodsz a kölyökhöz akkor lehet örökbe fogadni a szánhúzó alapítványtól, van sok 1-2 éves fiatal kutya náluk.
2023. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szánhúzó fajtamentés pont ilyen helyre nem fog kutyát adni. Pont olyan gazdiktól kerülnek hozzájuk is kutyák, akik nem gondolják át, hogy milyen kutya lenne nekik való, és megveszik a huskyt, mert tetszik, csak lefárasztani megfelelően már nem tudják.
2023. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk husky-malamut keverékünk volt, 2 hónaposan fogadtuk örökbe és 13 évesen ment el.


Amire számíts:


- irgalmatlan mennyiségű szőr, mindenhol. A vedlési szezonban annyi ki fog jönni belőle (és ugyebár illik foglalkozni a bundájával), hogy még három kutyát összeragaszthatsz belőle. Erre nem megoldás a kopaszra vágás, kérlek, eszedbe se jusson.


- gödrök, mindenhol. Tavasszal, nyáron, és ősszel is nagyon melege lesz, amit ő (ahogy mondták is előttem) úgy fog megoldani, hogy ás magának egy gödröt fák, bokrok alatt és abban fog feküdni. A miénk kinti-benti volt, légkondink is van, de ez sem állította meg abban, hogy kint is ásson magának helyet.


- makacs. Nekünk szerencsénk volt vele, mert egy nagyon jó természetű kutyát fogtunk ki, de nem gyakran mertem elengedni nem elkerített helyen. Átlag huskyt városi parkban esélytelen, ha kimész valamelyik budapestibe, látni fogod, ahogy az összes póráztalan husky tojik a gazdája fejére, csak ímmel-ámmal megy vissza.


- ha nincs lefárasztva, rombolni fog és szökni. Túrázni, biciklizni kell vele, mert egy husky futni akar, és napi órákat, különben mondj búcsút minden értékednek, amihez hozzáfér.


- a miénk könnyen tanult amúgy, meg szívesen csinált trükköket. Még focizni is megtanult, a fejével passzolta vissza a labdát. :)


- állandóan beszélget. Ez nem lefárasztás kérdése (én úgy tapasztaltam), vonyítani fog, mert husky és megteheti.


- nyáron nagyon-nagyon fog szenvedni. Ha csak kint tartanátok, semmiképpen sem javaslom.



De összefoglalva, szerintem te ne tarts huskyt. Az az igazság, hogy bármennyire szerettem a miénket, soha az életben még egyszer nem vennék/fogadnék örökbe északi kutyát én sem. Még az előző élethelyzetemben sem, pedig se gyerekem nem volt, se 9-5 munkám, se más kutyám meg állatom.

Nem hiszem, hogy a jelenlegi élethelyzetedben megfelelő lenne, ennél a kutyánál nincs olyan, hogy jaj ma nem értünk rá elvinni futni.

2023. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
2023. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Akkor most (kivetelesen 😄) a férjemnek volt igaza 😊 kerdezte valaki miert pont huskyt szerettem volna. Egyszeruen csak gyerekkori álmom volt. De a leírásokból egyertelmu hogy nem nekunk valo.
2023. márc. 10. 14:41
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha van valami elképzelésetek, mit csinálnátok szívesen a kutyával, mi érdekelne, mi az, amihez bármikor lenne kedvetek, tudnánk ajánlani hozzátok jobban illeszkedő kutyát, ami ugyanúgy tetszene akár, mint a husky. Ha amúgy szívesen mozognátok a kutyával, de kevesebbet, mint egy huskyval kell, vagy más típusú kutyás sport érdekelne (pl. agility szóba került), akkor akár olyan kutyával is próbálkozhattok, aki ebben ügyes lenne. Nekem mentettem van, ő a trükktanulást élvezi, abban jól lefárasztható, például a dog dancing erre épül, de kirándulni is szeret, így jól tudom kombinálni ezeket a fárasztástípusokat aszerint, hogy munkanap van vagy pihenőnap, nem minden nap ugyanolyan, egy huskyval ilyet nem lehetne, a korábban említett lapphund hasonló jellemű, mint az én kutyám, volt szerencsém találkozni ilyennel, sajnálom, hogy Magyarországon nincs, ha bármikor lehetőségem lenne olyan kutyát tartani és kiképezni kölyökkortól, bevállalnám.

Viszont ha nyugisabb kutyára vágytok, még lehet, hogy az én kutyámhoz hasonló jellemű is sok lenne nektek, bár nagy élvezet a tanítása egy ilyen kutyának. :-)

2023. márc. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
18as,rengeteget vagyunk a szabadban,sokat kirandulunk. Visszuk a labinkat is ahova csak lehet. Szeretjük ha a pörgős a kutyus de nekünk fontos volt hogy a gyerekeket is szeresse es legyen hozza turelme is ugymond. Plusz a macskaval is legyen kompatibilis.😄 egyenként kinti-benti kutyus lesz mindenképp.
2023. márc. 10. 15:00
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

Minden nap el kell jarnod vele futni orakat!!

Egy kisgyerekes csalad nem kepes a husky mozgasat kielegiteni!!


Ha eddig nem jartal minden nap bicajozni/futni orakat,(nyaron ejjel kell vinned!!! )akkor nem neked vslo!!


A kertben nem tudja lemozogni magat,tonkre fogja tenni a hazat!

2023. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!