Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Vizslámnak a futtató után...

A Vizslámnak a futtató után rendszeresen nagyon könnyezik a szeme. A doki szerint kötőhártya-gyulladás, amit a futi porában játszva szed össze. Ismerős ajánlotta a PetMed Szemtisztító oldatot, hogy azzal tisztítsam utána. Használja ezt valaki?

Figyelt kérdés
Doki rendszeresen gyógyszeres szemcseppet ad neki. Ezt szeretném kiváltani valami természetessel.

2023. márc. 21. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Az nagyon fura lenne ha foylton kötőhártya gyulladást kapna.... Meg akkor nem csak a futtatózás után könnyezne, az sokkal durvább lenn. Bocsnat, hogy megkérdpjelezem az állatorvost, de ez nekem fura. :/ Én megnézetném inkább egy másik dokival.

Az én kutyám poros időben kezd el indőnként csipásodni, ilyenkor 2-3 napi corneregel-t használunk reggel-este és helyre is rakja.

2023. márc. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a futi talaja homok, ott ez sajnos probléma, nálunk is több ilyen van, nem szeretik a kutyások. Ha kételkedsz abban, hogy kell ez a szemcsepp, nézesd meg másik állatorvossal is a kutyát. Egyébként meg hanyagoljátok a homok talajú futtatót, próbálj olyan helyet keresni, ahol más talaj van, vagy gondolkodj más fárasztásban.
2023. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kételkedsz az állatorvos tudásában menj el másikhoz.A por,homok,sár valóban tud ilyen gyulladást okozni.Nem javaslom,hogy ilyen poros futtatóba vidd a kutyust,ha ilyen problémái lesznek.
2023. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem is menj el egy másik állatorvoshoz is, hátha ő mást is tud javasolni. Egyébként a mi kutyás körünkben is azon a véleményen vagyunk, hogy a homokos kutyafuttatók nem a legjobbak...
2023. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Most mindenhol por van.


Nálunk a parki séták alkalmával is csipásodik a kutyáim szeme. Földön fetrengenek játszanak,ahogy a futtatóban is.


Sajnos ezzel nem tudsz mit tenni amig nem jön egy kis eső ami elveri a port.


Patikában kapható Bórvizet vegyél, nem baj ha bele megy a szemébe, séta vagy futtató után töröld át neki egy vatta egy szem.


Persze így is előfordulhat,hogy reggel tiszta csipa lesz,de ezzel a bórvizzel napi töbször is lehet tisztítani nyugodtan.


Én kutyámnak szemgyulladását kezeltem ki vele.


De nálunk is sajnos ha száraz az idő és por van akkor mindkét kutyám szeme csipásodik. A kisebbnek meg rendesen könnyezik ilyenkor,de a gyakori törölgetésen kivül nem tudok mit tenni.


Ha jön az esősebb idő,nem lesz por nálunk elvágolak megszűnik a csipásodás mindkettőnél.

2023. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem, jobban van a doggo🐕🖤.
2023. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!