Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elítéli az állatorvos azokat...

Elítéli az állatorvos azokat az embereket, akik szaporítják a fajtajellegű kutyájukat?

Figyelt kérdés

Ha 2-7 éves koráig egy yorkinak vagy csivavának évente 1x kiskutyái születnek, összesen 6*.

Az állatorvos, akihez hordja a kutyát, kiskutyákat évente, ilyenkor mit gondol, mit mond?


2023. márc. 28. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerinted minden állatorvos egyformán gondolkodik?

De a legtöbb elítéli.

2023. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mégsem tesznek ellene semmit?
2023. márc. 29. 01:15
 3/15 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, úgy gondolom, hogy az állatorvosok elítélik az efféle állatkínzást.

Régi ismerősöm a beteges, szapis, viselkedészavaros, 5 kilós "yorki" kutyája mellé vett egy lányt, nem volt egy éves, mikor már kiskutyái lettek. A város legjobb dokijához vannak hordva, mégis elnézi, hogy minden lehető alkalommal vemhesüljön az a szegény jószág.

Lett egy csivavám, lány és megkérdezte, mikor összefutottunk, miért nem teszem pénzzé, pároztassam. Mondtam, hogy azért, mert én nem vagyok felelőtlen állatkínzó szaporító, aki csak a pénzt látja szerencsétlen kutyákban, hanem én szeretem és törődöm vele, ezért 10 hónapos kora körül ivartalanítva lesz. Azt mondja, kár érte, ő a yorkikat 100ért adja, aztán csak féreghajtót meg 2 oltást kell adni nekik, megvan 20-ból, 80-at keres rajtuk darabonként.

2023. márc. 29. 01:21
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Még is mit tehet? Semmit.

Egyébként az állatorvosok között is vannak olyanok akik ezt támogatják.

2023. márc. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, az király...
2023. márc. 29. 02:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden normális, állatokat szerető ember elítéli az ilyeneket. Viszont az állatorvos ha nem is ért egyet a szaporítással, sajnos nem tehet semmit. Legfeljebb tanácsolhatja a kutya egészségére hivatkozva, hogy nem kellene, de ezeket a "gazdikat" nyilván úgysem érdekli. Szerintem az általad említett doki is egyszerűen megtartja a véleményét, mert pontosan tudja, hogy az ilyen emberek szaporítani fognak, amíg ez nem jár komolyabb következményekkel (pénzbírság, akár szabadságvesztés).

4-es, amelyik állatorvos ezt tényleg képes támogatni, alátámasztja valamivel? Nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok, miért ért ezzel egyet valaki, aki elvileg szereti az állatokat. Maximum tévhitekre támaszkodhat, de az ilyen "orvost" messze el is kerülném akkor...

2023. márc. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 NTBS ***** válasza:
73%
Szerintem ez egyénfüggő.
2023. márc. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ennel sokkal durvabbakat is lat egy allatorvos. Mint allatorvos, az egyetlen "eszkoz" a kezében, hogy megtagadja az ellátást. De azon kívül, hogy ezzel percek alatt kötetlenséget csinálhat magából, kérdés, hogy tényleg az-e a legjobb a kutyanak, hogy nem látja el?

Ott van még persze a feljelentés lehetősége, de ha a tartás a jogszabályi minimumnak megfelel, a hatóság ezzel pont nem fog kezdeni semmit.

2023. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Vélhetőleg erkölcsileg elítélik a szaporítást még akkor is ha jelentős bevételeket szereznek belőle azoktól a gazdáktól akik egyáltalán orvoshoz viszik a kutyájukat. Mert sok szaporító a ketrecből sem engedi ki a kutyát, így orvosra sem költ.
2023. márc. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Szapis kutyak nagyresze szerintem orvost sem latott meg, amelyik meg igen, az viszonylag normalisan van tartva gondolom, es az orvosnak nincs joga ebbe beleszolni/ nem akar ugyfeleket vesziteni ezzel. Sajnos nem buncselekmeny, de meg csak szabalysertesnek sem minosul, amig nem tortenik "valodi" allatkinzas. A mi allatorvosunk ilyen szempontbol szerintem korrekt.

Menhelyrol lett egy szuka kolyok, amikor vittem oltasra kb 4 honaposan, mar akkor atbeszeltuk az ivartalanitast is, hogy mikor hogyan, es ugy emlekszem ő tette fel a kerdest, de nekem is tervben volt. Fiatal hölgy volt. Az idosebbek meginkabb nem foglalkoznak vele, regen megszokott, tok termeszetes volt a hazi szaporulat.

2023. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!