Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxerek okos kutyák?

A boxerek okos kutyák?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 18:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
hát ha jol tanitod akk okos !!
2010. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen okosak. Sőt oly annyira, hogy ha nem kötöd le eléggé, nem tudja levezetni a te segítségeddel a feles energiáját, akkor kitalál ő erre valamit. Bár ebben nem lesz köszönet...
2010. okt. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
megkötöd kitalálhat akármit
2010. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy magától okos-e, hanem, hogy könnyen tanul? (így pontosabb a kérdésem)
2010. okt. 7. 18:42
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem így értettem a lekötést...de azt hiszem ez világos is ha másból nem, amit utána írtam abból.

Ahogyan én értettem, ha nem sikerülne rájönni: foglalkozni vele, megdolgoztatni, mind szellemileg, mind testileg.

2010. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18:37/1-gyel teljesen egyet értek. Tudnék mesélni rémtörténeteket a "le nem kötött", lakásban tartott bokszerünk rombolásáról...
2010. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is boxerem van, de nagyon könnyen tanul, nem is gondoltam volna! Folyamatosan tanítom mindig valami újra eddig amit tud, az alap dolgokon kívül (ül, fekszik, helyben maradás, pórázzal szépen megy) tud forogni, pacsit adni, meghajolni, ha letérdelek és azt mondom karolj belém, akkor mind a 2 lábát a karomra rakja, ha magasan a tenyeremet tartom és azt mondom, hogy érint akkor felugrik és az orrával megérinti. Így most kb. ennyi. Szóval nagyon okos kutyák.
2010. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

szia!

nekünk 4 is van, két fiu két lány. Azt hiszem kijelenthetem hogy tulságosan is okosak. A boxer munkakutyának számít mint pl a német juhász. Különbség hogy a boxer mindenféle kiképzés nélkül is meg tudja állapítani hogy ki az aki jó és ki az aki rossz szándékkal közelít. Nyílván kicsit nehezebb kezdetben tanítani mint egy német juhászt vagy egy border colliet. Ez nem az eszének hanem a szeleburdiságának, elevenségének tudható be. Így ki kell várni vele a megfelelő életkort amíg el lehet kezdeni érdemben tanítani, de természetesen addig is foglalkozni kell vele!

Ha viszont már "benőtt a feje lágya" könnyen tanul, figyelmes, megbízható, és feltétel nélkül szót fogad és figyel ránk. De vigyázni is kell mert olyan könnyen megtanul bármit hogy tőlünk nem csak a jót hanem a "rosszat" is nagyon könnyen ellesi!!

Pl: nálunk volt hogy fel akartam venni egy fehér nadrágomat a szekrényből, nem tudtam mert tele volt mancsnyommal. nem értettem hogy lehet. rejtett kamerával kifigyeltem hogy mit csinál mig nem vagyok otthon. Fogával kinyitotta a szekrényajtót, bedugta a fejét, jobbra s balra nézett, majd egy mozdulattal a mellső lábával visszacsukta az ajtót. Ugyanez a fiókkal. Fogával a foganytyuját kihuzta beleszagolt, majd az orrával visszalökte a fiókot. De volt már hogy megszomjazott és elfogyott a táljából a víz, őkelme beugrott a kádba és megnyitotta magának a csapot... :)

Szóval a válasz a kérdésedre igen okos a boxer, tanítani pedig jutalmazással lehet a legjobban, a büntetés nála nem használ!

2010. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek nagyon köszönöm a kérdésre a választ!


Kb mennyi idősen nő be a feje lágya, hogy tud már koncentrálni, és nem egyfolytában a bohóckodáson jár az esze?

Az én boxerem 9 hónapos, tud: ül, fekszik, marad, pacsi, integet, sérült kutya, puff, hempereg, kétlábra, hopp fel/át, ~gyere. kb ennyi.

De vannak dolgok, amikre az istenért sem tudom megtanítani. Lehet csak a módszerem rossz?

2010. okt. 7. 21:02
 10/20 anonim ***** válasza:

lehet rossz a módszer...

pl. a leíetakból az jön le, h lehet túlterheled a kutyát...

9 hónaposan ha az alapvető engedelmesség már megy az is kitünő eredmény

2010. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!