Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fájdalom csillapító kutyának??

Fájdalom csillapító kutyának??

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma ivartalanították 1 éves kan kutyusomat. A doki sajnos nem adott fájdalom csillapítót.

Van bármi amit gyógyszertárban vény nélkül kapok és ő is bevehet?? Vagy menjek másik állatorvoshoz és kérjek ott neki?

Köszönöm a válaszokat.



2023. márc. 29. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Túlreagálod. Nem lesz gond, nem kell neki fájdalomcsillapító. Pár nap és kutya baja.
2023. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlgatok, mert igen, van olyan ami vény nélküli és kutya is szedheti, viszont állatorvosi beleegyezés nélkül kockázatos adni és pont emiatt nem is ajánlgatok. Szerintem ha aggódsz, akkor az a legtisztább, hogy felhívod az állatorvost, és megkérdezed, hogy nem-e szükséges a fájdalomcsillapító. Vagy ha nem bízol az állatorvosodban, akkor hívj fel másikat és kérdezd meg.


De amúgy szerintem ilyenkor műtétkor úgy is adnak neki gyógyszert, fájdalomcsillapítót, annak a hatása a műtét napján még benne van, aztán pedig kétlem, hogy többre szükség lenne.

2023. márc. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Az emberi gyógyszerek közül az algopyrinről tudom, hogy nagy szükség esetén lehet adni a kutyának, de egy kan kutya ivartalanítása nagy eséllyel nem ez az eset. Ne feledd, a kutyáknak magasabb a fájdalomküszöbe! A másik, hogy a műtét után házi gyógyszeres kavarás az állatorvos tudta nélkül többet árthat, mint amennyit használ! Ki tudja, hogy minden kiürült-e belőle azóta. Mielőtt bármit adnál neki, konzultálj állatorvossal!
2023. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egyáltalán fájdalma? A mi macskáink reggeli ivartalanítás után este már játszottak.
2023. márc. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá szükség.
2023. márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú hatású fájdalomcsillapítót és antibiotikumot szoktak adni injekcióban ivartalanításkor a kutyáknak, ez átsegíti az első 1-2 napon, utána nincs szüksége rá, főleg nem kan kutyáknál.
2023. márc. 30. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Máris megnyugodtam! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2023. márc. 30. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!