Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszpláziás németjuhász...

Diszpláziás németjuhász kutyának milyen nem szteroid fájdalomcsillapítót tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

9 év körüli lány németjuhász kutyámnál diszpláziát diagnoztizáltak röntgen vizsgálat során. A látható tünetek, hogy gyakran elesik a gyengülő hátsó lábai miatt. Az orvos mondta, hogy adjak neki nem szteroid fájdalomcsillapítót, azonban konkrét javaslatot nem tett. Ezzel kapcsolatos a kérdésem, milyen nem szteroid fájdalomcsillapítót tudnátok ajánlani erre a célra?

Köszönöm



2019. jún. 3. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem diszpláziára, hanem más ízületi problémára ugyan, de a mi kutyánk Rheumocam-ot kap kúraszerűen (3 napig, amikor szükséges). Viszont ez vényköteles. Ráadásul a tablettás változat, ami egy németjuhásznak kellene alapvetően 100 db-os kiszerelésben van és 20000 Ft. Szerencsére nálunk a rendelőben lehet kapni darabra is.
2019. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van bőven választék a recept nélküliből:

[link]

Viszont, ha már olyan mértékű a fájdalom, hogy a kutya elesik, orvos ír fel hatásos gyógyszert.

Az a véleményem, egy ortopédiában gyakorlott másik orvos felkeresésével valószínűleg kaphatsz célirányosan akár ajánlást, akár receptre felírt gyógyszert.

2019. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Rheumocam 20, Rheumocam 50 is van nem csak 100.

Ugyanaz a hatóanyaga, csak kisebb a kiszerelés.

[link]

2019. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Menj vissza a dokihoz hogy írjon fel valamit, mert bàrmilyen fàjdalomcsillapító vényköteles.
2019. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én műtétet javasolnék, hacsak valami miatt nem ellenjavallt az orvos részéről. Ha Bp. környéki vagy, akkor keresd fel a Profivet-nél Dr. Muka Péter Pál-t.
2019. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2019. jún. 3. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as: Köszönöm. Sajnos, amikor én kerestem, egyik állatpatikában sem volt a tablettásból kis kiszerelés, amelyik rendelőben tudtam, hogy szabályosan árusítanak "kimért" gyógyszert, ott pedig csak Rheumocam oldat volt, ami fajlagosan jóval drágább egy nagy kutyának.
2019. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!