Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munka border kiállításon?

Munka border kiállításon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy kiállításra nevezhetem a munka vonalú borderemet? A mellett, hogy munka vonalú, még röbid szőrű is, ezért sem tudom, hogy lehet-e.

Előre köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 2. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

Kell lennie kiallitasnak, kulonben akkor tenyeszteni se lehetne oket hivatalosan.


Viszont az nem ugy megy, hogy van egy kutyad es nevezel. Tenyesztotol vetted, torzskonyves? Ha igen, akkor ot kerdezd errol. Ha nem, akkor meg tokmindegy.

2023. ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, tenyésztőtől vettem és törzskönyves. Kiállítás nélkül is lehet tenyészteni (miért ne lehetne?) Most voltunk tenyészszemlén így e téren "szabadok vagyunk". Szimplán annyi érdekel, hogy benevezhetem-e egy meoeszes kiállításra
2023. ápr. 2. 14:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ha van törzskönyve, bármilyen kiállításra nevezheted.

Kb úgy fogsz járni, mint a németjuhászoknál benevezett munkavonalasok. Ballagnak hátul a besorolásnál. Ők is megkapják a tenyészthetőt, viszont küllem kiállításon labdába sem rúgnak.

2023. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de nagy eredményt ne várj. Itt csak a küllem a fontos, nem érdekli ezt a világot, hogy milyen az idegrendszere egészségügyi háttere a kutyának (lásd: fent említett német juhászok, mopszok,angol bulldogok, de még mások 20 fajtát is ide lehetne sorolni)
2023. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik kutyát lehet nevezni, amelyiknek van fci törzskönyve és ivaros.


Szerintem pénzkidobás, egy megfelelővel vagy jóval ki fognak szórni benneteket azonnal, ha nagyon jót kapsz, már örülhetsz. Főleg úgy, hogy borderből mindig nagyon sok van, esélyetek sem lesz. Aztán persze, ha a bíró véletlen olyan kedvében van és kutyád kifogástalanul viselkedik, lehet, hogy másképp lesz (voltak már olyan "legendás" kiállítások, ahol a munkakutya fajtákról levetették a pórázt és csak a valóban munka vonalú volt képes a gazdája mellett csinálni egy oda-visszát, meg kört, ezért nyert)


Munkakutyával inkább menj "munkaversenyre", bordernél ez lehet terelés, romkutatás, flyball, agility, dog dancing, puller, frizbi, obedience, meg kb bármi.

2023. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz, persze, ha ki szeretnéd próbálni. Sajnos viszont, igaza van a többieknek, sok esély nem lesz. :/
2023. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz, de mi a célod vele? A munkavonal másban eredményes.
2023. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
3 hát ne is rúgjanak...azok a németjuhászok eléggé elvannak rontva.
2023. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen, minden értelmes választ. Nem tervezem nevezni, mivel nincs értelme (jobban számít a munka/sport eredmény). Egyszerűen csak foglalkoztatott ez a kérdés, ezért kérdeztem.
2023. ápr. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!