Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők most emeltek...

A tenyésztők most emeltek árakat az előző hónapokban kiskutyákra vonatkozóan? ha igen, átlagosan mennyit?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 11:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Munkavonalas kutya, komoly felmenőkkel. Például nagyapja kétszeres WUSV világbajnok. Tavaly 9 kiskutya lett, kettőt tartott meg, a többit simán el tudta adni.
2023. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: még nem is olyan vészes, van drágábban is. Nagyon elszálltak a költségek. És ha a tenyésztő jár kiállításokra, munkavizsgákra, egyéb hasonló helyekre akkor az egyre drágább. Az állatorvosi költségek, elutazni a fedeztetésre...
2023. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha munkavonalas vagy tenyészteni, kiállításra akarod hordani akkor ilyen áron mennek a kölykök, ha külföldi felmenők is vannak akkor lehet 400 ezer is, de ezek "munkaárak". Ha hobbicélra kell akkor kaphatsz 200-ért is németjuhászt. Magyar fajtákból kezdő tenyésztőknél a 150 ezer sem kizárt, én többet láttam 100-ért is. A kiadások nagyon sokmindentől függnek, én az első alomnál összeadtam a kölykök miatti plusz kiadásokat (tenyészszemle, kennelnév, meoesz tagság, diszplázia, pra, dns teszt, oltások, könyv, származási lap, tápszer, táp, inszeminálás, ultrahang, labor stb.), és nem jött ki 100-ra / kölyök az ár, úgyhogy ennyiért is adtam el őket. Ez persze attól is nagyon függ az orvos mennyit kér, nekem pl. a könyvek ingyen voltak, az oltások is féláron, fedezőkan se volt drága és az inszeminálás se, mert ismerős orvos csinálta + a kan se volt még sose versenyen csak a tenyészszemléjén stb.

Később jött több szuka, lett több alom, akkor már elkezdtem felügyeletet is vállalni a kölykeimre, ha a tulaj nyaralni megy stb., tehát kellett a kennelsort építeni, kerítést csinálni, elkezdtem versenyekre járni, először csak a közeliekre, később a távolabbiakra is, kellett ehhez nagyobb autó, ezeknek mind-mind költsége van és ahogy lépkedtem fel a ranglétrán úgy nőtt fel a kölykök ára is, ráadásul lett egy második fajta amit elkezdtem tenyészteni stb.


Ha valaki kezdő és azon a szinten meg is tud maradni hazai szülőkkel akkor nem lehetetlen 150-ért is korrekt kölyköt venni és még ráfizetéses sem lesz a dolog a tenyésztőnek, de vigyázni kell, mert vannak kóklerek is. A nagy tenyésztők akik már rááldozták az életük egy részét azoknál viszont nem lesz ennyiért, mert ha nullásra nem is, de szeretnék minél kevésbé veszteségesre kihozni. Meg attól is függ kinek mennyi a keresete, én nem vagyok pénzhiányban úgyhogy a mostani kölykeimet se adom sokkal drágábban, mint az elején, mert nekem ez hobbi, életvitel, szeretem csinálni, de vannak akik kapitalista módon csörtetnek és törnek felfele. A tenyésztő is ember, nem Isten, sokukkal vitáztam már nézeteltérések miatt.

2023. ápr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, a 280.000 egy olcsó ár! 1000-1500 euro alatt normális kutyát nem fogsz kapni! Ha te ezt sokallod, maradj az aranyhal tartásnál.


Ilyen meg nincs, hogy a "tenyésztők emelnek"! Az igazán jó border collie kölyök 2000 euróba kerül itthon is, és erre garantált, hogy nagyon sokszoros túljelentkezés lesz, míg a nagyon gyenge border alomból 400-500 euróért mennek el a kölykök és így sem kell senkinek. Max a tudatlan hobbista gazdiknak.

2023. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%

280E az a kutyák alja szinte!! Merthogy ismerek 600E-res kutyát is!! És azokat is el tudjàk adni.

Nem tudom hogy kutyát keresel e kérdező vagy csak elméleti kérdés, ha előbbi, inkább maradjon a plüsskutya.

2023. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 NTBS ***** válasza:
64%
Igen, mivel nőttek a költségek.
2023. máj. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Imádom azokat akik benyögik mindenhova a 400 ezer alatt nem kapsz normális kölyköt beszólásokat. Le lett írva egész korrektül mitől függnek az árak és, hogy miért lehet adott esetben jó kölyköt kapni 200 ezerből is...

Azért, mert te vettél valami díszpinty tenyésztőtől kölyköt vagyonokért, még nem lesz mindenki szar aki alatta van. Ez tipikusan a BMW-ből lenézek minden más autót mentalitás.

2023. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!