Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem írni szaporítót...

Tudnátok nekem írni szaporítótól vett kiskutyákról rossz tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Illetve bármi érdekel ami a szaporítókkal kapcsolatos. Saját tapasztalatok pl milyen körülmények közt élt, egészségügyi állapot, átvertek-e, többe került-e a vásárlási összegénél az orvosi költség stb. ( Készülök egy dokumentum film elkészítésére és szeretném a segítségeteket kérni adatok gyűjtésében, természetesen név telenül ) 21/L
2014. febr. 17. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=y643T3OIoBs


illetve az állatrendőrséggel és állatvédő ligával vedd fel a kapcsolatot, ott tuti többet is tudnak segíteni :)

2014. febr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a keresésbe beírod itt hogy szaporító nagyon nagyon sok történetet hallhatsz :)


De segítek ^^


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szapor%EDt%F..

2014. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, hogy a dokumentumfilmnek az itt leírtak mit segíthetnek.


Nekem egy ismerősöm mini yorkit kapott ajándékba. Nem tudom, mennyibe került. Úgy tudták, hogy nyolc hetes, de az állatorvos azt mondta nekik, hogy annál jóval fiatalabb, és tápszerezni kell. Tele volt féreggel, nagy fájdalmai voltak, vergődött egész nap, ezért egy héten belül elaltatták.

Én is majdnem beleszaladtam anno egy szaporított mopszba, és egy nyilvánvalóan keverék mudiba. De itt nem volt semmi horror, láttam, hogy gáz van és ennyi.

2014. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A családunkban van egy, aki a szaporító nyakán maradt, és már ingyen odaadta 3 hónaposan, mert akkor már ÖREG, és csak a nyakán marad. 3 hós koráig egy disznóólban élt, félhomályban. Nagyon szép lett, meg okos, meg egészséges is eddig (most másfél éves), de egyszerűen annyira fél még a zörrenő falevéltől, hogy nem lehet sétáltatni, pedig kitartóan próbálkoznak vele. Menthetetlenül fél minden idegen kutyától és zajtól, sőt, az emberektől is. Gyakorlatilag lehetetlen vele normálisan együtt élni emiatt, pedig odakerülése óta mindenhová viszik, mégis kriminális, amit leművel.
2014. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosi váróban találkoztam egy nővel, aki az olcsó yorkiját vitte vizsgálatra valami nem múló bőrbetegséggel. Cirka két hónapja volt nála a kutya és százezer körül járt már a kezelési költség, de addig semmi nem segített rajta. Mondtam is neki, hogy talán jobb lett volna ezt az összeget egy tenyésztőtől vásárolt kölyökre költeni, ugyan ott lenne anyagilag, mint most, csak nem beteg, hanem egészséges kutyája lenne. Mondta, hogy hát igen, igen, de már késő...


Az itteni alapítványnál úgy emlékszem, volt egy emlődaganatos, elhanyagolt yorki szuka és egy-egy rémes állapotban lévő angol bulldog és bullterrier. A bulldogot egy út mellett találták 5 centis karmokkal, vakon, csont soványan, kiszáradva, gyulladt bőrrel, fülekkel, a bullterrier meg mintha össze lett volna verve, ha férfit látott a földön kúszott, mindkettőn látszott, hogy rengetegszer ellett, a bulldog többször császározva, stb. De hogy mi minden bajuk volt, azt az tudja neked megmondani, aki kezeltette őket, és amúgy is, dokumentumfilmhez ígyis-úgyis kell, hogy megmutasd a kutyákat, szóval szerintem vedd fel a kapcsolatot néhány alapítvánnyal, szerintem benne lennének a dologban.

2014. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én bevallom őszintén nagy hibát követtem el.Nem nyitottam ki a szemem és szaporított labrador kutyát vettem.Nagyon aranyos,egy igeig nem is volt vele semmi gond,de amikor elkezdett kamaszodni kutyákkal szemben agresszívé vált.Kezelhető probléma meg minden,de azért egy labinak mégse szabadna ilyennek lennie.Egyépként attól még ugyanúgy szeretem és tudom hogy ő is!:)
2014. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!