Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám minden idegen kutyát...

Kutyám minden idegen kutyát támadna meg megugat, hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

Kutyatrénerem azt tanította hogy jutifalattal mindig tereljem el a figyelmét.


De véleményem szerint " ha nem látja meg" az nem megoldás, az lenne a megoldás ha látja de nem támadja.


Kutyafuttató mellett is ha futó vagy idegen kutya megy el, őrájuk is ugatnak félelmet keltve bennük.


2023. ápr. 10. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Közömbösítés a neve és a kutyatréner ezt tudná. Nem jó trénernél voltál, ha voltál.
2023. ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálam is tréner segített, illetve rajtam, mert ugye mindig a gazdinal kell kezdeni :)
2023. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
A jutifalat egy olyan helyzet jutalmazasa, ami nem kivanatos. Kutyatrener alapfok alatti alapfok :(
2023. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Neked kell magabiztosnak lenned, addig nem fogod tudni megváltoztatni.
2023. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Ennek a tréningnek az a neve, hogy nevelés és szocializálás. Keress fel olyan kutyaiskolát, ahol ezzel foglalkoznak. Valószínűleg nem a csak pozitív módszerű iskola lesz a nektek való.
2023. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

2-3. vagyok: Pozitiv modszerrel sikerult. Indoklas: a kutya feszult, valami szamara idegesitot tarsit a tobbi kutyahoz. Neki az jutalom, hogyha valaki meg tudja erttetni vele, hogy hulyeseg feszultnek lenni, a tobbi kutya sokminden masra is jo, lehet veluk jatszani meg stb.

Nalunk ezt a kutyaterapeuta 15 perc alatt elerte a tobbi kutyam segitsegevel. Ekozben en oda sem mertem nezni, amibol kiderult, hogy a tukormodszer sem hulyeseg, mert: mivel en is befeszultem a kutyam varhato viselkedesetol mar a setak elott, sot osszeengedni sem mertem a tobbi kutyammal, ezt a kutyam nyilvan erezte es megerositette.


A folytatasban engem hozott ki ebbol a traner -de nevezzuk inkabb kutyaterpeutanak- osszesen 2X 30 perc volt, slussz.

2023. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Vagy nem jól magyarázta a tréner, vagy te nem értetted a lényegét a tréningnek. Nyilván nem akkor kell a jutifalatot a kutya arcába tolni, amikor örjöng. Az a célja ennek a tréningnek, hogy azt jutalmazod, amikor nyugodt. Ha a kutya jutifalattal motiválható, akkor használj azt, ha játékkal, akkor azt. Agressziót ne alkalmazz. Én a kutyámmal úgy gyakoroltuk az ilyet (mentett, előéletes kutya, szóval voltak rossz tapasztalatai korábbról), hogy egyrészt meg kellett ismernem, mik azok az ingerek, amikre bepörög. Aztán én már séták alkalmával külön figyeltem ezekre. Hamarabb kell észrevenni, mint a kutya, vagy ha véletlenül a kutya veszi észre előbb, neked fel kell ismerned a viselkedésében a legelső finom jelzéseket, ne az örjöngésnél lépj közbe, hanem például ha elkezd mereven nézni valamit, elkezd fújtatni, borzolja a szőrét, de még nem támad ki. Amikor action volt, akkor mindig feladatba vettem a kutyát, erre kellett a motiváló eszköz, ami nálunk jutalomfalat volt, de másnál lehet játék. A lényeg, hogy a kutya a feladatra figyeljen, rád, mindaddig, amíg az inger el nem halad mellettetek vagy ti az inger mellett. Először csak távolabbról, aztán lehet egyre közelebb. Meg lehet kérni másik kutyást a környéken, hogy segítsen nektek gyakorolni, például üljön le egy távolságra a kutyájával, ami még komfortos a kutyádnak, aztán lehet csökkenteni a távolságot. Amikor nyugodt a kutyád, nem támad ki, jutalmazd. Nem néz oda a másik kutyára, jutalmazd. Nyugodtan ül, fekszik, amíg a másik kutya elhalad mellettetek egy méterre, jutalmazd. Nem kell feltétlenül látniuk egymást a kutyáknak, nem a szemük a legerősebb érzékszervük, szaglásból, hallásból ugyanúgy észreveszik egymást.
2023. ápr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
"Meg lehet kérni másik kutyást a környéken, hogy segítsen nektek gyakorolni, például üljön le egy távolságra a kutyájával, ami még komfortos a kutyádnak, aztán lehet csökkenteni a távolságot. Amikor nyugodt a kutyád, nem támad ki, jutalmazd. Nem néz oda a másik kutyára, jutalmazd. Nyugodtan ül, fekszik, amíg a másik kutya elhalad mellettetek egy méterre, jutalmazd. Nem kell feltétlenül látniuk egymást a kutyáknak, nem a szemük a legerősebb érzékszervük, szaglásból, hallásból ugyanúgy észreveszik egymást." -pontosan ez tortent nalunk is, igy, ahogy leirtad, a sajat tobbi kutyaim bevonasaval, csak nalunk a simogatas volt a "jutifali".
2023. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

"pontosan ez tortent nalunk is, igy, ahogy leirtad, a sajat tobbi kutyaim bevonasaval, csak nalunk a simogatas volt a "jutifali"."


A simogatás is jó. :-) Azért javasoltam esetleg másik kutyást, mert lehet, hogy a kérdezőnek nincs másik kutyája, vagy ha van, vele nem ilyen, mert része a családi falkának. Ahol lakom, van környékbeli kutyás facebook csoport, és volt már, aki ilyen kérést írt ki, hogy tud-e valaki segíteni nekik errefelé, hasonló problémával.

2023. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
6%
Ez szimplan dominanciaproblema. Eloszor is, a kutyad azt hiszi, hogy o folotte van minden mas kutyanak es tetszese szerint zaklathatja, haghatja oket. Masodszor, azt hiszi, hogy o a fonok, nem te, ezert nem hallgat rad. Elobb-utobb teged is megharap, ha nem engeded, hogy ledominalja a masik kutyat. Allitsd helyre folotte a dominanciadat alpha rollal, amikor orjong, es csapj ra a seggere, ha megprobal ellened szegulni.
2023. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!