Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről?

Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Túlságosan kíváncsi és barátságos, nem tudom leállítani. Ha találkozunk valakivel, az az első, hogy beszagol a lába közé, meg végigszaglássza mindenét. Dugja bele a fejét a szatyrokba, táskákba, stb. A legtöbb ember pedig ezt nem szereti. Nagyon kellemetlen már nekem, mikor beszállunk a liftbe, és van bent valaki, a kutyám már azonnal szagolja ahol csak éri. Rászólok, elhúzom, de ugyanúgy folytatja. Csak úgy áll le, ha megfogom a fejét és tartom végig amíg ki nem szállunk.

Ne értsétek félre, nem heveskedik meg nem ugrál vagy lök föl senkit, csak szagol, érdeklődik. De nekem ez már túl sok, és másoknak is. Én még ilyen kutyát nem láttam, hogy ennyire minden ember kell neki. Hogy tudnám közömbösíteni?

Légyszi ne mondjátok, hogy nem elég jó a kapcsolatunk és biztos azért nem hallgat rám, mert más dolgokban meg teljesen rám van hangolódva. De itt úgy érzem, nem tudja, mit akarok tőle. Legközelebb ugyanúgy az az első neki, hogy furakszik bele az emberek kukijába pl., aztán meg a cipőkkel folytatja. Nagyon kellemetlen nekem ez az egész. Mit csináljak? Ha csak magunk vagyunk, akkor szívesen megfegyelmezem durvábban is még kisebb dolgokért is, úgy hogy örökre elmegy tőle a kedve; de mások előtt nem akarom lejáratni magam- talán éppen ezért is nem sikerül leszoktatnom róla, mert nem vesz komolyan ebben a helyzetben?



2018. jan. 21. 05:13
 1/4 anonim ***** válasza:

"talán éppen ezért is nem sikerül leszoktatnom róla, mert nem vesz komolyan ebben a helyzetben?"


Pontosan. Ne mások véleményével foglalkozz, hanem fegyelmezd úgy, hogy abból értsen is és abbahagyja, amit csinál.

2018. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megfegyelmezheted mások előtt is. Nem azzal járatod le magad, hanem azzal, hogy a kutyád tolakodóan viselkedik.

Nekem is van kutyám, nem félek tőlük, de nagyon nehezen viselem, ha idegen kutyák odajönnek hozzám szaglászni, vagy felugrálni.

Aki meg fél is tőlük, meg nem is szereti a kutyákat, annak ez nem csoda, ha nagyon nem tetszik.

Hidd el, minden kutya ennyire kíváncsi, de ezt a bizalmaskodást szigorúan tiltani kell neki. Ha az ejnyebejnyerosszkutyuli nem segít, akkor lépj fel határozottabban. Amíg meg nem érti, hogy nem szabad.

2018. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő a nevelés, kontroll, akkor el kellene tudnod érni azt, hogy a kutya ne menjen el mellőled szabadon sem. Ez megy? Magad mellett tudod tartani megfogás nélkül más emberek mellett? Ez már megoldaná a gondot.

De ha megfelelő a nevelés, akkor egy letiltásnál a kutyának azonnal abba kellene hagynia azt a viselkedést, amit csinál. Ha rászólsz egy erősebb nemmel, leáll az aktuális viselkedésről és felveszi veled a kontaktot?

Közömbösíteni pedig úgy tudod, hogy eléred, hogy a kutya ne is próbálkozzon odamenni az emberhez, és helyette jutalmazod, ha nyugton van vagy akár rád figyel.

2018. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Utolsó, pont úgy van, ahogy mondod.

Mindig le tudom tiltani ha el van engedve. Akkor is pedig oda akar menni az emberekhez, de már megtanítottam neki, hogy nem szabad.

Pórázon van evvel gond. És nem elmegy mellőlem, hanem mellettem van mikor ezt csinálja, szűk helyeken főleg, lift vagy ilyesmi. Amikor már ott van a szájában az illető, akkor nem tud ellenállni neki. Pl. Liftbe mindig előre küldöm be őt, nehogy racsukodjon az ajtó. Es ha már van bent valaki a liftben, akkor csak ugy férünk el, hogy ő egészen közel megy az illetohoz, es akkor kezdi el ezt.

2018. jan. 21. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!