Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A közeljövőben szeretnék egy...

A közeljövőben szeretnék egy magyar agár kutyát. Tudnátok segíteni az alábbi kérdéseimben?

Figyelt kérdés

Mostanában mennyibe kerülnek a magyar agarak? Hobbi célra venném (coursing hobbiként nem kizárt, aztán ki tudja mi lesz), az alábbi tenyészetek szimpatikusak: Illa berek, Fényűző, Kucorgó dombi. Vannak tapasztalatok velük kapcsolatban?

Illetve aki agár gazdi, tudna mondani a kutyákról egy-két ismertetőt? Főképp az intelligenciája és taníthatósága érdekel. Munka vérvonalú kutyám volt, nem azt mondom, hogy olyan "vehemenciájút" keresnék, de kíváncsi vagyok ez a fajta mennyire jól tanítható, hiszen imádok velük együtt fejlődni :)


Ui.: tudom, hogy tenyésztőtől kell érdeklődni, fogok is, csak előtte itt is körbekérdezek!

Köszönöm!



2023. ápr. 11. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Az agarak nem a taníthatóságukról híresek.
2023. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ember is, aki agárral dög dancingezik (kalandagarak néven találod), szóval nem lehetetlen. Meg kell találni, hogy mi motiválja a kutyát. Meg persze erőltetni nem szabad semmit. De azért egy bh vizsga szintnél sokkal többet ne várj el tőlük.
2023. ápr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az agár vadászkutya, önálló munkára szelektálták, hogy űzze a vadat kifulladásig, agaraknál ez a munkavonal. Az agaras munkavonallal vagy vadászni tudsz vagy agárversenyre tudsz menni, ami szintén ezen alapul, olyan, mint egy lóverseny, talán láttál már ilyet. Mentett vonal esetleg nem érdekel? Ismerek a környéken olyan agarast, akinek két mentett agara is van, bennük nem annyira erős ez a vadászösztön, szépen sétálnak, jól elvannak kutyatársaságban futtatóban is.
2023. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: igen, én is így gondolom, viszont az agarakat jutalomfalattal/ játékkal lehet motiválni? Úgy általánosságban. Aztán mindent az egyed válogatja


Harmadik válaszoló: fajtamentésen is gondolkozom! Szoktam nézni őket. Viszont olyan szempontból örülnék tenyésztői kutyának, hogy tudom a felmenők egészségi állapotát és pici kortól tudnám felnevelni, tanítani stb. De volt már mentett kutyám, azt a folyamatot is imádtam!

2023. ápr. 12. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Érthető. Akkor viszont gondold át, mi a terved a kutyával, és ezzel keress fel szimpatikus tenyésztőket, a fajtagondozó szervezetnél csekkold le, hogy ne fuss szaporítóba. Nagyon fontos, hogy hozzád passzoljon a kutya, az sem jó, ha túlvállalod magad. De egy korrekt tenyésztő segíteni fog, és nem sóz rád olyan kölyköt, akivel nem passzoltok. Lehet, hogy lesz, aki máshoz fog irányítani.
2023. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egy agarat jutalomfalattal motiválni de a folyamatos ismétlődő feladatokat nagyon hamar meg fogja unni. Pl nem fog 10szer leülni neked hanem csak ötször, és utána otthagy, mert nem érdekli.


A fajtamentésnél sok a rabsicoktól elvett agár, akikkel élesben vadásztak.

Az általad felsorolt kennelekből hobbi/coursingre nagy valószínűséggel kapnál kölyköt.

2023. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ :) Megjegyzem ezeket!
2023. ápr. 12. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!