Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyarországon a közeljövőben...

Magyarországon a közeljövőben elkezdenek végre nézhető, magyar gyártású horror-, illetve sci-fi filmeket/sorozatokat is készíteni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 21:00
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézhető mainstream tartalmak sincsenek szinte, nemhogy szubkultúr témájúak.
2022. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Miből??..:(
2022. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

újságíró vagyok, és foglalkoztam ezzel a témával.

nem várok komolyabb áttörést ezen a téren, mert nincs ennek se irodalmi, se filmes hagyománya nálunk, szemben például az angolszász országok kultúrájával.


hány magyar sci-fi és horrorregényt tudsz felsorolni? és ugyanebben a műfajban hány magyar filmet? nem véletlen!

2022. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2


elsősorban nem a pénz az oka, hanem a szemlélet...

2022. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

#4-es, ha megnézed, hogy mennyi pénzből készül el egy viszonylag normál minőségű magyar film és mennyi pénzt hoz vissza, akkor pláne releváns az, amit a kettes írt.

Nézd meg, hogy más országok mennyi pénzből készítenek el egy normális sci-fi filmet (horrorral más a helyzet persze)

Pl itthon 800-900 millió forint egy nagyköltségvetésű film, az Amerikában 3 millió dollár. 3 millióból nem látsz nézhető sci-fit. Minimum 20-ról indul kb. Persze kivétel lehet van 1-2, de nem az a jellemző.

Ha lenne piaca külföldön is, talán lehetne készíteni, de amíg nemzetközi szinten egy kisköltségvetésnek számító filmnek a felét sem hozzák vissza, addig kár ebben gondolkodni.


Szerintem inkább sokkal erősebb/jobb drámákat, krimiket kellene csinálni, hogy Magyarország is felkerüljön arra a bizonyos térképre, hogyha utána elkészül egy sci-fi, arra is igény legyen külföldön is akár.

2022. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Esélytelen, a magyar filmesek inkább csak a vígjátékokban látják a világot, esetleg romantikus- és történelmi filmekben, csoda hogy ezen kívül van pár másfajta alkotásuk is!

Horror tutira kizárt, max. egy thriller van eddig magyarban, a Halálkeringő (2010-es film), illetve 1995-1998 között ment anno egy magyar ifjúsági sci-fi sorozat, az Űrgammák (annak a betétdala a Xénia Láz), és mivel ezek a műfajok azóta sincsenek Magyarországon a repertoárban, így nem valószínű, hogy lesz valamikor a közeljövőben, legalábbis nem látok rá esélyt.

2022. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sci-fi idén ősszel kerül a mozikba, 129 címmel. Én fordítottam a forgatókönyvét, a sztori nagyon jó, én nagyon várom.

Persze a látvány, spéci effektekkel még el tudják cseszni, de a sztori az tuti nagyon jó lesz.



Sajna a magyar filmesek nagy része kiégett poszt komcsi kegyenc, akik nem is akarnak már újat alkotni. A fiatalok meg művészfilmekre, drámákra attendálnak, hogy kijátszva a holocaust kártyát, újra sok díjat zsebeljenek be...

2022. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!