Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk, hogy a kutya...

Mit csináljunk, hogy a kutya ne rágja szét a kerítést?

Figyelt kérdés

1 éves németjuhász szuka.


2 hónapos kora óta nálunk van.


Napi minimum másfél órát foglalkozunk vele, emellett minden nap minimum egy órát sétálunk. Ha ott vagyunk nagyon jó kutya, nem ugrál, nem harap, csak hozza a játékait. Nagyon okos, gyorsan tanul.


Egy probléma van vele, szétrágja a kerítést. Több deszkát is cseréltünk már, viszont ma egy nagy darabot kiszedett, ki is fér rajta (eddig nem szökött ki, szerintem tudja, hogy rosszat csinált, a hely közelébe se megy). Apukám nélkül nem tudom kicserélni a deszkákat, viszont ő még nincs itthon és már így is haragban van a kutyával (eleve nincs oda a kutyákért, ráadásul így, hogy a kerítést is szétszedi, kifejezetten nem szereti).


Hogyan szoktassuk le róla? Kutyasuliban ajánlották, hogy rakjunk rá elektromos nyakörvet és amikor rosszat csinál akkor azon keresztül kapjon büntit, de sose akkor csinálja mikor látjuk.


Van valami tippetek? Az egész kerítést nem tudjuk kicserélni vasra, mindenhol fából van és elég nagy az udvar.



2023. ápr. 13. 13:16
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Közben eltorlaszoltam a lyukat, nem tud kimenni
2023. ápr. 13. 13:19
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Ivaros?
2023. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos nyakörv nekem nem tűnik valami barátságos megoldásnak, nem is értem miért ezt ajánlották, és nem más megoldást a kutyasuliban... Mindegy is. Az én kutyám a macskakakit ette meg folyamatosan, milliószor elmondtam neki, hogy rossz, nem szabad. Mostanra megtanulta, de néha még mindig előfordul... Mondtad, hogy ha veletek van, akkor szépen viselkedik. Gondolom, akkor bontja meg a kerítést, ha nem vagytok otthon, ugye? Valószínűleg hiányzik neki a figyelem, illetve a frusztráltságát, stresszt is így vezetheti le.

Ha tudja, hogy rosszat tett, az már egy nagyon jó kiindulópont! Sajnos ez nem lesz egy gyors változás, rengetegszer el kell neki mondani, hogy nem szabad. Ezen kívül ajánlanám, hogy ültessetek, tegyetek olyan növényeket a kerítés mentén, aminek az illatát nem szereti. (Az enyém például utálja a citrus féléket, ha a tiétek is, érdemes citromos vízzel lemosni a kerítést - persze ez is csak akkor jó, ha nem esik az eső. De a citromfüvet sem szokták szeretni, vagy esetleg a levendulával próbálkozhattok.

2023. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Én egy vödör vízbe beleaprítanék 5-6 brutál erőspaprikát, meg esetleg egy kis fokhagymát, aztán hagynám egy napig ázni. Aztán lepermetezném a kerítést az oldattal néha.
2023. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk elég vékony léckerítésünk van, kb. "beleakadt a foga" és jött az egész. A kérdéses részek belső oldalára ponthegesztett hálót húztam. Tökéletesen bevált.
2023. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Probalj meg a keritesnel erdekesebb elfoglaltsagot adni neki a kertbe. Pl KONG jatek mogyorokremmel, majkremmel toltve, szimatszonyeg/szimatcsomo (pl regi torolkozobol). Lickimat fagyasztott kajaval, vagy freeze bowl. Kesobbiekben lehet neki is biztonsagosabb lenne, ha lenne egy sajat, zarhato helye, mivel nagy a kert, egy 10 negyzetmeteres kennel kutyahazzal jo megoldas, el lehet kerulni a mergezest is. Olcsobb is mint lecserelni a keritest mindenhol.
2023. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#2 még igen


#3 az elektromos nyakörvre azt mondták, hogy először csak rezegtessük, hogy abba hagyja amit csinál, aztán ha nem hagyja abba akkor a sípoló funkció jön, ha pedig arra se hagyja abba akkor enyhén csípjük meg árammal.


Igen, csak akkor bántja a kerítést, ha nem vagyunk otthon. Az is lehet, hogy a macskák miatt csinálja, folyton ott mászkálnak. Oersze ha otthon vagyunk akkor mi jobban érdekeljük.


Vettünk régebben kutyariasztó zselét (hogy ne járkáljon a lépcsőn) de nem hatotta meg. Annak nagyon erős citromfű illata volt (Azóta megtanulta, hogy nem járkálhat a lépcsőn). Majd megkeresem, hogy mit nem szeret.


#4 Kipróbálom, majd írok fejleményt!


#5 Apumon és rajtam kívül senki nem ért a barkácsoláshoz, ráadásul ő az egyetlen férfi a családban, de majd megpróbálom kilobbizni :DD


Mindenkinek nagyon köszi a válaszokat!

2023. ápr. 13. 14:28
 8/17 anonim ***** válasza:
5 vagyok: ahhoz, hogy kihúzol egy ponthegesztett hálót a kerítés belső oldalára és rögzíted kábelkötővel, nem kell semmilyen "lobbi" vagy "barkácstudás". 40 éves nő vagyok, egyedül sem volt hosszabb idő 1 óránál.
2023. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#6 bocsi, a te válaszodat csak most láttam


Az a baj, hogy maximum fél órára köti le, és annál többet van felügyelet nélkül. Nagyim velünk lakik, ő többet van itthon, napközben ő játszik vele, délután meg én. (Nem olyan kötögetős, szobában üldögélős nagyi - habár nagyon szépen köt - rendszeresen jár kirándulni hegyekbe, erdőkbe is) Viszont nem várhatom el tőle, hogy fél óránként feltöltse a lickimat-et. Az illatcsomót is megunná fél óra alatt.


A kennellel meg az a baj, hogy folyton futkározik, és hát alapvetően házörző kutya, ha be van zárva boldog-boldogtalan bejöhet. A környékünkön egyébként szerencsére normális emberek élnek, nem hallottam, hogy valaha megmérgeztek volna errefelé kutyát. Háza van, de ez alatt a közel egy év alatt talán kétszer volt benne, egyszer mikor elhoztuk beleraktam, másodszor meg bedobtam neki a kaját "Helyedre!"parancsszóval. Azóta odamegy a ház elé, de be soha :D


Minden esetre neked is köszi a választ!

2023. ápr. 13. 14:38
 10/17 A kérdező kommentje:
#8 Igazából nem tudtam mi az, a nevéből ítélve kétemberes munkának tűnt 😅
2023. ápr. 13. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!