Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy magyar vizslám aki...

Van egy magyar vizslám aki már 14 éves. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Örökké fog élni. Szerinted?
2023. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi idősen daganat már elvitte volna, az valószínű nem lesz neki. Akkor marad az ízületi/gerinc probléma miatti elaltatás vagy a sima végelgyengüléses halál. Kiemelkedő életkor már így is.
2023. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Az én labradorom tavaly előtt télen pusztult el,18 éves volt. Soha nem volt semmi betegsége hála istennek ☺️ Állatorvosnál is csak akkor volt amikor kapta az oltásait,jól tartotta magát,az utolsó évben kezdett legyengülni,nehezebben sétált,fogyott is pedig ugyanannyit evett mint előtte,sajnos épp láttam elpusztulni 😞 feküdt a házikója előtt,nyüsszögött és átlépett a túlvilágra. Sosem fogom elfelejteni,az életem nagyobb részében jelen volt mint amit nem . Hiányzik is,remélem a te kutyusod is jól bírja majd és nem lesz semmilyen betegsége 😇
2023. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
A Dunántúlon, a Duna-Tisza közén helyenként zivatarokra lehet számítani.
2023. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Most nem azért, de ez elég értelmetlen kérdés.. Nyilván előbb-utóbb leépül szellemileg és/vagy testileg. Előjöhetnek betegségek is, de az is benne van a pakliban, hogy jópár évvel később egyszercsak elalszik szépen csendben. Ezt így nem lehet megmondani. Tenni tudsz bizonyos dolgok ellen, vitaminkúra, rendszeres, teljes állatorvosi kivizsgálás stb. Örök élet viszont nem létezik.
2023. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Enyém beagle méretű keverék, 15 éves, még szaladgál, játszik, de azért a feje már nagyon őszes és sokat alszik, nem bír már olyan hosszan sétálni, mint régen, alig lát, alig hall, csak a szaglása maradt és a fogait mindig megdicséri az állatorvos, hogy korához képest nagyon jó állapotban vannak, meg az egész kutya is. Időnként nézetek neki vérképet, annyi volt utoljára, hogy a mája nem szuperál már úgy, ahogy kéne, meg az ízületei is rosszak, sokszor egyhelyben állva elkezd remegni a hátsó lába, meg néha megcsúszik, gyengül már, nem tud úgy felugrani már, mint anno.

De ha azt is hozzávesszük, hogy ő kamasz korától 5 éves korág menhelyen volt, éhezett és egy kis ketrecben lakott, akkor ahhoz képest jól bírja, mert azt mondták anno a dokik, mikor örökbe fogadtuk, hogy a rossz előélet miatt meg amilyen állapotban hoztuk ki a menheyről, legyünk hálásak, ha 10-12 évet megél.

2023. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Az én kutyám nem nagytestű volt, ő is 14 éves volt. El kellett altatni mert epilepsziás volt és tele volt daganattal. Igazából ezt így nem tudom megmondani, de ha nincs betegsége, akkor még számíthat 1-2 szép évre. Ha betegsége van, nem sok ideje lehet, ha ez az eset, nagyon nagyon sajnálom...
2023. ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
A lakásban tartott egyik vizslánk kb. ebben az életkorban került elaltatásra, mert egy kikezelt babeziózis után valami vizelési problémája lett, ami miatt valahogy sétáltatás során képtelen volt vizelni és rendszeresen hazaérkezés után otthon a nagyszőnyegre mindent kiengedett magából. A másik 15-16 éves kora között már vak volt, foltokban hullott a szőre, izületi bántalmai voltak és hatalmas heredaganata lett. Esős időben valami furcsa idegesség jött ki rajta, a falnak fordulva lihegett, csurgott a nyála, dezorientált lett, őt is el kellett altatni.
2023. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
91%

Egy jól tartott vizsla kb. pont az élettartam utolsó 10-15%-ban van.

Persze biztos vannak extrém kivételek,de ez a nagy átlag,ha jó volt tartva.

2023. ápr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Májelégtelenség, szívelégtelenség vagy agyvérzés a legvalószínűbb. Ha tényleg nincsen daganatot betegsége (akár rejtett).
2023. ápr. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!