Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy fel...

Mit csináljak, hogy fel merjen a kutyám menni a lépcsőn?

Figyelt kérdés
Most 1,5 éves. 15 kilós, az átlagtól kicsit rövidebb lábakkal. Nem nagyon találkozott lépcsővel az élete első évében, max 2-3 lépcsőfokkal. Pár hónapja elvittem a tesómhoz, aki a 4. emeleten lakik, de a kutyám félt, nem mert fellépni egy fokot se, hiába hívogattam, jutalomfalattal csalogattam, semmi. Akkor hagytam is. Most viszont 2 hónap múlva 1 teljes hétre a tesómhoz kellene költöznie és ő nem szeretné minden nap többször fel-le hurcolászni, azért nem olyan könnyű. Hogyan vehetném rá, hogy felmenjen magától?
2023. ápr. 16. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Nem tesz jót neki a lépcsőzés, lehetséges hogy fájdalmas is neki, ezért nem hajlandó rá. Nem lehetne máshová elszállásolni a kutyát arra a hétre?
2023. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak félelemről van szó, és valóban nem valamilyen egészségügyi gondról, ahogy előttem is írták, akkor úgy gondolom türelem és szeretet...


A kutya ahogy sok minden másra is, erre is tanítható. Meg kell megmutatnod neki, hogy nincs mitől tartania. Idő és sok-sok nasi. Értelemszerűen a rángatás és üvöltözés helyett bátorításra van inkább szüksége és előbb-utóbb megtanulja. Akár olcsó virslidarabkából építhetsz felfele egy ösvényt a lépcsőn és hasonlók. Van két hónapod, az rengeteg idő, ha te is rászánod azt.


Nálunk pl. a kutyaajtó volt hatalmas kihívás. Sose látta még, más kutyáktól se látta, nem tudta, hogy működik és kifejezetten nehezére esett neki elfogadni, hogy ha fejjel neki megy egy falnak tűnő valaminek, akkor be tudja lökni. Ma már gond nélkül rohangál ki-be.

2023. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én mentett kutyám rettegett w lépcsőktől. Végül nővérem kutyái tanították meg lépcsőzni. :) Jóban voltak nagyon, bízott bennük. mikor látta hogy ők gond nélkül mászkálnak a lépcsőn, akkor hirtelen már neki is ment. :) De úgy, hogy előtte hónapokig küzdöttünk ezzel es nem vált be semmi.
2023. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!