Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kis palotapincsim:'...

Meghalt a kis palotapincsim:' ( mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
kb 2 napja észrevettük rajta h nemnagyon akar enni és kedvetlen..kihívtuk hozzá az állatorvost adott neki szurit , aztmondta ha másnapra nemlesz jobban akkor nagyon sajnálja..(szerintem amúgy csak a pénzt akarta kihúzni belőlünk , tudta jól hogy a kutya megfog halni:( ) de nemsajnáltuk rá a pénzt mindent megért ő nekünk:(na szóval azvolt a lényeg hogy így vacogott a foga..mint amikor az ember fázik..és nem evett. ennyi volt az összes tünet.Aznap este amikor meghalt még odajött az ágyamhoz nagy nehezen és felvettem az ölembe úgy sírtam..tudom hogy ezmár beteges demég énekeltem is neki amire elaludt..aztán felkelt, megnyalogatott és elment:(minek a tünete ha az állatnak vacognak a fogai? hátha valaki tudja...:(nagyonhiányzik
2010. okt. 9. 00:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom.

De szerintem lázas lehetett, már ha kutyáknál van ilyen, és fázott.

2010. okt. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idős volt szegényke?:(
2010. okt. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szegény kuty :(
2010. okt. 9. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Nagyon sajnálom ami történt, de nem tudom a kérdésedre a választ. Gondos, jó gazdái voltatok, hiszen azonnal orvost hívtatok. Ő mit mondott, milyen betegségre gyanakodott, hogy ilyen drasztikusan kijelentette, hogy mik az esélyek?
2010. okt. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Nagyon sajnálom szegény kutyusod!

Velünk is ugyanez volt szerintem. Ő sem evett, rá sem bírt nézni a kajára, bár ez már aznap volt mikor elment szegénykém. Előtte 2 nappal már hányt. És én hülye állat nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, gondolván, hogy biztos csak a zsíros kajával elrontotta a gyomrát. Mivel már máskor is volt ilyen. Így orvost sem hívtunk egyből, csak a 3. napon, mikor már nagy volt a baj. Reggel már remegett, de nem azért mert fázott, mivel meleg helyen volt tartva. Annyira reszketett, hogy a fogai rendesen vacogtak. Nagyon gyenge is volt, alig bírt vánszorogni, csak feküdt volna. Még a folyadékot sem fogadta el, fecskendővel próbáltam itatni. A doki adott neki injekciót, de konkrétan ő sem mondott semmit, hogy mi okozhatta ezt nála. Ahogy megvizsgálta, közölte, hogy már le van gyengülve a szervezete, lázas, tüdőgyulladása is van, a szíve is gyenge már, szóval rosszak a kilátások. Másnap reggelre ki is múlt. Szerintem megfázhatott, ez okozhatta nála és az, hogy már 13 éves volt még rontott a helyzeten. Statforterrier volt, kinti kutya, a palotapincsi viszont még könnyebben megfázik szobakutya lévén. Az első pár hónapban nekem is nagyon rossz volt hazajönni úgy, hogy tudom nem rajong már körbe, ahogy szokott. Meg itthon is mindenről ő jutott eszembe, piszkosul hiányzott, mert nagyon jó, kis ártatlan, ragaszkodó, szeretnivaló kutya volt. Még mindig hiányzik, azóta sem kellett másik kutya. Én nem úgy vagyok, mint ahogyan azt az előző kedves válaszoló írta, hogy "megdöglik" azt kész, veszel másikat. Ha a cipőm sarka kitörik, igen, veszek egy másikat, ha a tv bedöglik, veszek egy másikat. 13 év még egy emberrel is sok és akkor egy házi kedvenccel is. Nem lehet csak úgy egyből elfeledni és váltani. Hiszen ő is a mindennapjaid részévé válik. Sőt, némelyik állat önzetlenebbül tud szeretni, mint egyes emberek. És valljuk be, hogy sok állat értelmesebb is, mint némely ember. Erre ez az oldal lehet rá első körben a példa.

2010. okt. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

sajnálom,részvétem:(

tényleg,mennyi idős volt a kutya?:S

2010. okt. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
most lett volna 3 éves..:( és annyira ragaszkodott hozzám..mert anyu munkatársáé volt és az a nyomorék rossz körülmények közt tartotta..ugye ezek a pincsik válogatósak..a nő kitette elé a száraztápot, amit a kutya nemevett meg, és mást nemis adott neki. csont soványan került hozzánk 2 éve.Az a nő még sétálni sem vitte, panelba tartotta. Énmeg tényleg mindent megadtam neki, sokszor drágább kajákat evett mint én...aztán tessék:(nemtudo milesz velem így már teljesen belebetegedtem...:(
2010. okt. 9. 08:59
 8/10 A kérdező kommentje:

4. válaszoló:


Az állatorvos nem mondott konkrétan semmit...annyit hogy látja hogy a kutya levan gyengülve..normális az ilyen??? hát azt még énis láttam ...

2010. okt. 9. 09:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a dolgot!! Bármi lehetett és az ellenkezője is. Akár egy bélelzáródás mondjuk, ami operálható.... Azt tanácsolom, ha lesz másik kutyátok, soha ne hívjátok az orvos házhoz! Háznál nem lehet normálisan egy kutyát megvizsgálni. Háznál be lehet adni egy védőoltást mondjuk, de többet nem lehet csinálni. Ha baj van mindig!!! fel kell pakolni a kutyát és bevinni egy rendes orvos jól felszerelt rendelőjébe. És kétszer aláhúzva a rendes orvos. Mert a másik tanácsom az, hogy ezt a f...t messzire kerüljétek el a továbbiakban. És ne értsd félre, nem bántani akarlak.
2010. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát,nekünk is ugyanez volt az egyik kiskutyánkkal.Remegett,nem akart enni,fecskendővel itattuk,aztán szegény elpusztult...

Utána lett egy másik kiskutyánk,Mex.Vele is ugyanez volt.Kihívtuk az állatorvost,azt mondta,gyomornyálkahártya gyulladása van,és adott vitamint,hogy attól meggyógyul.Meg is gyógyult,mostmár semmi baja.

2010. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!