Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám...

Mit csináljak, ha a kutyám nem eszik meg semmit első étkezésre?

Figyelt kérdés
Napi 2x adok neki enni, de az elsőt sose akarja megenni. Beleeszik, de nem eszi meg. Séta után adom neki. A vacsorát azt már befalja rendesen, pedig ugyanazt kapja. Gondoltam rá, hogy egyszer etetem, de nem biztos, hogy jó lenne. Közepes testű keverék, 15-16kg.
2023. ápr. 27. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez a kutya már eléggé túl van etetve azért sem kell neki a kilók meg magáért beszélnek. Elég naponta egyszer.
2023. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém szintúgy ilyen, reggel nem akar enni. Szerintem ha nem éhes, nem kell erőltetni, akkor kapjon csak vacsorát.
2023. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Én csak naponta egyszer, /este/ adok neki tápot.

Többet nem igényel.

Én is próbálkoztam neki kétszer adni, de csak egyszeri étkezést fogadta el.

2023. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Majd ha éhes lesz, megeszi. Nem kisbaba, hanem egy ragadozó állat, ha napokig nem eszi meg, amit adok, akkor sem aggódom, majd ha elég éhes lesz ahhoz, hogy ráfanyalodjon, amit kap, enni fog, mint a kisangyal.
2023. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén jobban örülnék, ha 2x enne, és nem egyszerre este az egész napi adagot. De reggel nálunk sem akart enni. Mi átálltunk reggelről délre. Így sem eszi meg az egészet minden nap, de jobban eszi, mint amikor reggel kapta. Persze, szerencsések vagyunk, szinte mindig van itthon valaki ebédidőben.
2023. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám eleinte napi kétszer kapott, aztán magától állt át az egyszeri étkezésre, de kétszer enni is van lehetősége, csak többnyire nem él vele. Eszik, ha éhes. Mentett keverék kutya, nem habzsol, szóval nincs okom emiatt aggódni, hogy muszáj lenne elosztani több részletre a kajáját. Amúgy nálunk még az a variáció bejött, ha "játék az étel", például a száraz tápot berakom snackjátékba, ahonnan ki kell szednie valahogy. Ezzel le is foglalja magát egy ideig. Esetleg ezt próbáld meg, hogy az egyik étkezést így kapja meg.
2023. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"a kilók meg magáért beszélnek"


Hány kg-nak kellene lennie egy közepes testű keverék (nem tudjuk, miknek a keveréke) kutyának?

2023. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Hosszú távon amúgy a gyomorcsavarodást kockáztatja a napi egyszeri étkezés. Igaz, hogy a természetben a farkas is van, hogy napokig koplal, én emberként is napi egyszer étkezem, de ez is tény. Mondjuk nekem csak pulijaim voltak, egész nap kint volt a táp, sosem híztak el, annyit ehettek, amennyit csak akartak, de éppen csak annyit akartak, amennyi szükséges volt. Okos kutyát kell tartani, ez a kulcs. :D (félig viccelek persze)
2023. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

"Hosszú távon amúgy a gyomorcsavarodást kockáztatja a napi egyszeri étkezés."


Van befolyása a gyomorcsavarodás esélyére, de önmagában ez nem kockázat, egy tünet nem tünet, egy fejfájás is lehet front miatt, mensturáció miatt, de jelezhet agydaganatot is, ne prognosztizáljuk egyből a legsúlyosabbat egyetlen tünetből. Ha több kockázati tényező együtt áll, akkor lehet azt mondani, hogy kockáztat a gazdi. Szóval ha a napi egyszeri etetéskor habzsol a kutya, és utána egyből agilityznek is egyet, ott azért valóban kockáztat a gazda. De az én kutyám például esti séta után kap enni, amit eléggé nyammogva is eszik meg általában, utána elfekszik, ebből kis eséllyel lesz gyomorcsavarodás, reggel nincs étvágya.

2023. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyának bőven elég napi egy.
2023. ápr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!