Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam kezd reaktiv/aggressz...

A kutyam kezd reaktiv/aggressziv lenni mas kutyakkal. Tippek?

Figyelt kérdés

A kutyam (mentett, 1,5 eves szuka) a masodik tuzelese ota egyre inkabb raerez az izere, hogy el tud kergetni mas kutyakat, es ez lassan komoly problemava valik.


Nagyon felos kutya, de nyugis, szot fogad, behivhato. De a masodik tuzelesekor rajott, hogy el kell hajtania a kanokat, es azota minden mas kutyaval ezt csinalja, HA TOVABB ZAVARJAK, mint feltetlenul muszaj, ami sajnos csak kb 4 masodperc. O nem megy oda masokhoz aggresszivan.


A hazunk mogott van egy mezo, ahol sok kutyas van, mindig ott setalunk vele, eddig mindig poraz nelkul, soha nem volt gond mas kutyakkal. Szaglaszas utan vagy jatszottak, vagy ignoraltak egymast es mentunk a dolgunkra.

Most viszont mar nem is nagyon engedem el, mert rogton befenyit mindenkit. Ezek csak par masodperces "tunj innen" ijesztgetesek, rogton leallitom es idejon hozzam, de nem tudom, hogy elozzem meg.


Ha neadjisten a masik kutya hozzam jonne szagolni, attol is reaktiv lesz. Jutalomfalattal nem tudom megerositeni, ha epp jol viselkedik a masik kutyaval, mert azt akkor rogton bevedi a masiktol.


Most azt tervezem, hogy csak porazon leszunk, es a legkisebb aggressziojara buntetem (hangos "NEM", fele lepek).



2023. máj. 4. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Jó az, amit leírtál. De miért nem ivartalanítod?
2023. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most fogjuk ivartalanitani.
2023. máj. 4. 11:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád felnőtt, 1-2 éves koruk után gyakran megváltoznak és az addig mindekivel barátságos kölyöknek kifejlődik a felnőtt jelleme. Nem minden kutya kompatibilis más kutyákkal. Nekem mindegyik felnőtt kutyám szelektív és nem minden kutyával jönnek ki, de vannak barátaik is. Ismertem kölyökkutyát, akivel kb 1 éves koráig együtt sétáltunk, semmi gond nem volt, aztán 1 éves kora után megtámadta az enyémet... azóta a kutya kb 5 éves és már egyáltalán nem lehet kutyák közé vinni, mert nem szereti őket
2023. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig elvarhato, hogy toleraljon mas kutyat, es ha idegesiti, mondjuk menjen arrebb, jelezzen, morogjon, de ne ugorjon rogton ra.
2023. máj. 4. 12:14
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így lenne, akkor nem lenne egy kutyákkal agresszív kutya sem :) minden kutya alkalmas bandázásra


Láttam már nem egy kutyát, ami tisztán vicsorgott a másikra, a másik kutya mégis belemászott az arcába... biztos vagyok benne, hogy a te kutyád is küld jelzéseket, feszült test, "bálna szem", faroktartás stb amiket nem mindenki vesz észre



Ha tesztelni akarod más kutyákkal a viszonyát, tegyél rá szájkosarat.

2023. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
NEM minden kutya alkalmas bandázásra *
2023. máj. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez nem tetszik, tilsd le róla! A toltás azt jelenti, hogy eléted, hogy többet az a probléma ne forduljon elő. Ha csak tiltogatod, de ugyan úgy meg van, sőt, egyre erősebb a gond, azzal inkább csak ártasz.
2023. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oke, es hogy tiltsam?

Ne engedjem szabadon egyelore?

2023. máj. 5. 09:08
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Jaj... Ha nem tudod tiltani, akkor neked kutyaiskola kellene. És ha nem tudod kontroll alatt tartani a saját kutyádat, akkor ne engedd nyilván szabadon! Nem is tudom hogy gondolják egyesek, hogy a neveletlen, rájuk nem hallgató kutyát elengedik szabadon! Neveld meg és majd utána engedd el a séta alatt!
2023. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk kezdetnek menjetek kutyaiskolába. Ha már olyan alap sem megy, hogy tiltás.
2023. máj. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!