Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon aggresszív más kutyákk...

Pórázon aggresszív más kutyákkal, és ha megakarom fogni, hogy hagyja abba akkor odakap a kezemhez!?

Figyelt kérdés

Annyira megindul a masik kutya fele, hogy nem is figyel ram. Ha nem figyelnek ra akkor siman kimenne a kocsi ele mert nem is figyel masra csak a tobbi kutyara.. Amikor megorul akkor megfogom a hamjat es raszolok hogy "nem" es probalok ele allni vagy pedig a porazon rantok egyet es akkor mondom hogy "nem". Lehet rosszul csinalom, de nem tudom hogyan tanitsam meg neki hogy ne tamadjon meg mas kutyakat.

1-2 honapja lett ilyen aggressziv, pedig ugyanugy jar kutyak koze :( multkor megtamadott egy masik kistestu kutyat pedig ilyet se csinalt elotte (persze nem harapta meg, csak tette az agyat) azota nem engedtem hogy poraz nelkul setaljon.

Amugy kistestu ivartalanitott kan.


2014. okt. 13. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Kamaszodik a kutyus? :) Vagy lazán fogtátok?


Nekem is ugyanilyen problémám volt, az addig bűbájos (befogadott) kutya megmutatta a sötét oldalát.. :D


Először is NYUGI, a probléma orvosolható. Nem vagyok nagy kutyaszakértő, de leírom én mit csináltam, ami rengeteget segített.


Mindig maradj nyugodt. Ez a legfontosabb, NE kiabálj, ne rángasd izomból a kutyát. Csúnyán néznek rád az emberek? Tojd le. Ha meg valakit megijeszt kérj elnézést és kész.


Szóval, a kutyádnak elborul az agya ilyenkor, ezért is kapott a kezedhez, amikor így be van pipulva inkább ne fogdosd. A cél az, hogy nyugodtabb maradjon (ezért is kell, hogy TE nyugalmat sugározz, ha te is idegeskedsz az rá is átragad). Ha kitámad egy kutyára, akkor visszahúzod, tovább mentek pár lépést, pár métert, tehát kicsit nyugisabb zónába, KIVISZED a stresszes szituációból és leszidod. Megfogod a grabancát, megrázod és keményen rászólsz (Nem, Fujj, Hagyd-amelyiket ismeri). Ha fegyelmezés közben még morgolódik akkor ezt addig ismétled, amíg el nem kussol.


Másik dolog, amivel sokat javíthatsz a helyzeten, hogy amikor látótávolságon belül kerül egy kutya, jutalmazod. DE mindig csak a nyugodt állapotot jutalmazd. Pl. mész egy téren a kutyáddal és 30 méterre megjelenik egy spániel. (Kb. be kell tudnod határolni a távolságot, amikor a kutyád őrjöngő módba kapcsol, ha ez 15 méter akkor 15 méternél ne menjetek közelebb a spánielhez). A kutyád észreveszi a spánielt, nem morog, nem borzol, nem feszül minden izma, csak figyel. NA EKKOR mehet a jutalomfalat (sonka, virsli, máj, sajt) és dicsérd szép beszéddel.


Utána nem mentek közelebb a spánielhez. Megjelenik a tér másik oldalán egy pitbull, a akkor megint, ahogy a kutyád észreveszi, megy a jutalom és a dicséret. Megint tovább mentek.


Beértek egy szűk utcába, szemben jön egy vizsla. Mivel tudod, hogy a kutyád ki fog támadni a vizslára, átmész az utca túloldalára, persze tök nyugodtan, ha a kutyád nem akar menni, hívd úgy mintha csak a szobába hívnád be. Ha észreveszi a vizslát és nem ugat, nem borzol, mehet a jutalom.


Itt az a cél, hogy a kutyád a többi kutya látványát valami pozitív élménnyel kapcsolja össze és hogy olyan szituációkba vond bele, ahol sikerélményetek lehet (a tágas téren könnyen ki tudtok kerülni egy másik kutyát kényelmes távolságban, egy szűk utcában nem).



Kutyák közé továbbra is vidd, vidd, vidd! De fegyelmezd, szidd le, ha rosszat csinál! Ha agresszívan viselkedik egy másik kutyával, megfogod a hámjánál (ha odakap, akkor is!), kivonod a szituból, elviszed 5-6 méterrel odébb és leszidod. Pár percig ott tartod magadnál vagy tovább, amíg teljesen lenyugszik. AKKOR egy 'mehetsz' kíséretében visszaengeded a kutyatársaságba. Ha ugyanahhoz a kutyához normálisan közeledik, szóban dicsérd.


Séta közben a pórázon meg max. aprókat ránts, de nálam jobban bevált, ha csak kicsit húztam majd lazítottam. Nekem egy bullterrier keverékem van, nagyon erős kutya. Nagyon domináns és nagyon...hmm..érzékeny :) Egy ideges pórázrántás nála olaj volt a tűzre. A futtatóban provokálta a többi domináns kutyát, nekiment egy hatalmas keverék kutyának és egy staffordnak. Az utcán kitámadt az elhaladó kutyákra.


Most meg: séta közben elég rászólnom és jön szépen tovább, mellettem, nem lő ki a másikhoz. Futtatón ha rosszalkodik (most már szerencsére csak 1-2 nagyon neveletlen kutyával szemben) lefegyelmezem és visszafogja magát.


Odajöhet hozzánk csivava, pitbull, németjuhász, agár, fiú, lány, normálisan viselkedik, rengeteget fejlődött :)


SZÓVAL NE KESEREDJ EL! Mindig legyél nyugodt, mindig tartasd be a felállított szabályokat, a rosszat büntesd, a jót jutalmazd. Sok türelem kell hozzá és nem megy egyik napról a másikra, de hidd el, javulni fog.

2014. okt. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja és fontos: a fáradt kutyának kevesebb energiája marad rosszalkodni :) Ha jártok futtatóba vagy parkba kutyázni, az a séta vége felé legyen.


Ne engedd, hogy bárki (egy bunkó gazdi) vagy bármi felbosszantson, a kutyasétáltatás meg legyen öröm, ne vegye el a kedved, ha rosszalkodik a kutyád, az ne keserítsen el :) Gyakorlás és következetesség és javulni fog, hidd el :)

2014. okt. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kistestű és még ivartalanított is

hm


a póráztól bátrabb lesz


kicsit lehet fejedre nőtt, mutasd meg ki a falkavézer


engedelmességi gyakorlatok


ül, fekszik, marad ismételgetése, értelem nélkül, csak mert te ezt akarod


a nem mindig jelentsen nemet, legyél következetes, nincs jaj de aranyosan néz

ha valami utasítás kiadsz, azt meg végre kell hajtania, nincs olyan hogy nem

ha veled is agresszív akkor lenyomod a földre es ráfekszel

nem kell agyonnyomni, de a dominanciádat meg kell mutatnod

2014. okt. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáltad már fojtóval vagy legalább kontakttal?


Néha az eszem megáll, amikor az utcánkban egy huskyt pl. hámmal sétáltatnak és húzatják magukat a gazdik, azaz szállnak utána. Nekünk egy kisnövésű spancink van, bizony rákerül a fojtó, mert a visszarántások ellenére is húz. Semmi baja nem lesz tőle, csak a szó mint "fojtó" tűnik hajmeresztőnek egy gazdinak, de egyáltalán nem vészes. Ott inkább Te irányítasz mint a kutyuli.

2014. okt. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendes nyakörv, és kutyaiskola, olyan, ahol van külön szocializációs foglalkozás. Ha ez kialakult, és idáig fajult, akkor nem valószínű, hogy meg fogod tudni oldani egyedül otthon.
2014. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola, de ne egy Alfa, ahol az a mottó, hogy hagyjuk, hogy a kutyák lerendezzék egymás között és ne kontaktáljunk velük fizikailag. Amikor két kutya összekap, megnézem, hogy mennyire elég a szépszó.
2014. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vannak helyzetek, amikor egy szocializálatlan kutyánál nem elég a sima póráz eleinte. A hámot meg alapból el kell felejteni, azt hagyjuk meg a szánhúzóknak.
2014. okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ha könnyen felhergeli magát a kiskutya, akkor pont, hogy nem fojtóval kéne próbálkozni, az csak ronthat a helyzeten, ha nem szakszerűen és jó időben ránt rajta :/


Azért egy 3-4 kilós kutyánál maradjon csak a hám, persze egy 7-8 kilósra már simán mehet a nyakörv. Sima nyakörv.

2014. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindent lehet használni, kérdés, hogy a gazdi 1 hét alatt szeretne létható eredményt vagy 1 év alatt.
2014. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

2 kilós és hámmal sétáltatom. Próbáltam nyakorvvel, de olyankor képes megfojtani magát.

Azt is észrevettem, hogy tudja melyik háznál vannak kutyák és olyankor direkt elkezd húzni meg ugatni ha a ház kozelébe érunk és próbál odamenni a kerítéshez. Persze nem engedem csak viszem tovább egyenesen. Tervezek vele kutyasuliba menni, remélem lassan lehetosegem lesz ra.

2014. okt. 15. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!