Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért zavarja a nagykutyásokat...

Miért zavarja a nagykutyásokat, ha a kiskutyások nem engedik oda a kutyájukat az övékhez, vagy fel is kapják a kutyát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy 40 kilós kutyát nem nagyon kell más kutyáktól félteni, hacsak nem egy kaukázusi jön szembe, de miért nem tudnak kicsit a másik bőrébe bújni? Aki esetleg átélt a kutyájával már egy kutyatámadást és fél a nagykutyáktól?


Semmi problémája nem származik abból a kiskutyának, ha nincs oda engedve a nagykutyákhoz. Rengeteg ember nem is ismeri a saját kutyáját és mondja rá a kutyájára, hogy "nem bánt", de a következő pillanatban neki megy a másiknak. 2 nagyobb kutya esetén ez simán kimerül pár karcolásban, de egy kistestű kutyának halálos sérülést is okozhat a nagykutya. Én is rendszeresen kerülöm a nagykutyákat (kivéve azt a 2 kutyát, aki jól ismerünk), mert nem bízom bennük. Ilyenkor rendszeresen látom a megvető pillantásokat, volt aki szóvá is tette, hogy miért kerüljük ki, mert Buksi nem bánt. Volt már néhány negatív tapasztalatom, így kb beagle méretig hagyom őket barátkozni.


(Persze bármilyen méretű/fajtájú kutya támadhat, de egy tacskó esetén nem fél az ember, hogy esetleg szétszedi a kutyáját)


2023. máj. 7. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább pont azt látom, hogy a kistestűsök engedik oda minden szarhoz a flexi pórázzal a kutyájukat, majd utána te vágd magad haptákba és szalutálj, mert az ő tündikéje olyan törékeny. Bent vagyunk az orvosi rendelőben, nyílik az ajtó és beront az 5 Kilós valami, 5 méternyi pórázt húzva maga után, majd jön a gazda és meg van szeppenve, hogy jajj mennyi kutya van itt bent. Miért mi a fszomra számítottál, mi lesz egy orvosi rendelő várótermében? Múltkor egy dobi majdnem el is kapta az egyik ilyen kis vakarcsot egy ilyen esetnél, pedig bent voltunk hárman nagy kutyával és egyik se nézett a másikra, tök jól elvoltak amíg az be nem jött. Majd miután a dobis elment még a kistestűs csaj nekiállt pampogni, hogy milyen idegbeteg volt az a nagy kutya. Akkor szóltam rá, hogy talán nem kéne beengedni többméternyi lecsévélt pórázzal a váróba körbenézés nélkül. Gondolom utána engem szidott. :D És ez rendszeres, hogy úgy közlekednek a kistestű kutyások, mintha nem is lenne nála a kutya és mehet amerre lát amíg a flexi ki nem fogy a 8 méterből.
2023. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nálunk talán egy ilyen flexin kiengedős kutyás van, itt vagy póráz nélkül vannak, vagy sima pórázon. Sajnos a nagyokat is sokszor póráz nélkül viszik, aztán találd ki hogyan fog reagálni. Persze azt se tudom felfogni, hogyan lehet bármilyen kutyát előre engedni, főleg körbenézés nélkül. Pont így jött nekünk egy border collie a lépcsőházban... kutya be, gazda lemeradva
2023. máj. 7. 15:12
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
A kistestű kutya is kutya. Biztos van olyan is, amit te írsz, de az én tapasztalatom szerint simán túlféltős a kiskutya gazdája, ok nélkül kapdossa fel Fifikét mert jujnagykutya, és pontosan ezért lesz Fifike egy agresszív kis görcs, aki utána a nagyokat "csipkedi", mert csak. Aztán a gazdi meg meglepődik, ha valamelyik nagykutya visszaharap.
2023. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Dehogynem származik problémája abból, ha ne engedik oda nagyobbakhoz.

Emiatt lesznek idegbeteg görcsök, akik a későbbiekben minden nagyobb kutyát visítoznak a flexi végén pattogva, azért, mert nem ismeri.

Az a vicc, hogy nekem egy akkora kutyám van, mint egy beagle, de rendszeren hallom, ahogy beszélnek az inimini szőrcsomókhoz, hogy nagykutya, nem mehetsz a nagykutyához. Akkor egy német juhász méretű kutya mi a fsz, t-rex? Vagy attól már kapásból szívrohamot kap a gazdi?

Amúgy azért sem értjük mi, "nagykutyások", mert amit leírtál, hogy kiszámíthatatlanok, megbízhatatlanok, ponthogy a kicsikre érvényes, a nagyok nagyrésze nyugodt, szelíd, türelmes, a kicsiket nem veszik kutyaszámba a gazdáik, emiatt ponthogy a kicsik lesznek a seggfejek.

2023. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a környéken fordítva van. Nekem van egy 23 kg-os kutyám meg egy 6 kg-os.


állandóan engedik hozzá oda kistestűeket, amivel nem lenne gond,enyém minden kutyával jól el van. Viszont nem tetszik,hogy jó részük betámadja az enyémet mert a 8 méteres flexi végéről már nem bírják vissza rángatni a kutyát.


Múltkori eset. Kisfehérke kihúzza a flexit maximálisra és a kutyám szakállát tépi,enyém hátra lépett,én is próbáltam kerülni,de mivel 8 méterről örjöngött nem volt egyszerű,majd a 6kg-osom leverte a kisfehéret aki felnyűszített és vissza szaladt a gazdihoz az meg sípitozott. Aztán mondtam neki,hogy jó lenne megnevelné a kutyáját,mert lehet más nagyobb kutya helyre teszi.


igen a 6 kgos úgy érezte a 23 kg-ost megkell védeni :D vicces szitu volt.


Na szóval nálunk fordítva van. Ettől már csak az rosszabb mikor el is van engedve. Nekem a kistestűm egy átörökölt kutya én szocializáltam,én kutyasuliztam vele,sok időmbe telt mire annyira megszokta a kutyákat,hogy eltudunk menni anélkül ,hogy ugatna rájuk. Viszont az,hogy betámadnak minket nem segít a dolgon. Évek alatt 3x támadott meg minket nagytestű, viszont legalább 15x kistestű.

2023. máj. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Szinte kivétel nélkül a kicsik kezdik a balhét, aztán ha valamelyik nagynál betelik a pohár, a nagy lesz a gonosz.

Vicces 😑

2023. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Normális gazdi nem engedi oda a kutyáját random más kutyákhoz csak úgy.
2023. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Nekem kicsivel és naggyal is volt már rossz tapasztalatom, de mindig a gazdi volt a hülye, a kutyák erről nem tehetnek. Mentettem van, és nagyon kölyökképű még mindig, pedig évek óta velem van. Akik nem ismerik, azt hiszik, hogy még nagyon fiatal. Aztán ha jelzi, hogy nem kér a ránk rontó kis/nagy tankként odarongyoló kutyából, a gazdik nem értik, mi a baj. Persze ilyenkor én magyarázok, hogy az utcán élt, és begyűjtött rossz tapasztalatokat is. Nem teszik könnyebbé az ilyen figyelmetlenek a dolgom, hogy oldjam a félelmi reakcióját, de nagyon sokat javult azért, csak hogy mennyi munka van ebben is, azt valahogy nem akarják felfogni.
2023. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem pont azért zavarja, amiért az átlag nagykutyást zavarja, ha a kiskutyát odaengedik kérdezés nélkül.
2023. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Lehet most le leszek pontozva,de én nagyon nem így látom.A környékemen nagyon sok kutyás van és van egy futtató is ahová rengeteg kutya jár be.Én éppen fordítva tapasztalom.A kicsi kutyák állandóan ugatnak,veszekednek és nem egyszer láttam már,hogy egymásnak ugrottak és volt már ebből komolyabb sérülés is.A pici kutyát mindenkihez odaengedig a flexi pórázzal.A gazda pedig pont magas ívben lesz@rja,hogy mit csinál a kutyája.Volt olyanra is példa,hogy a rokonom kutyájára én vigyáztam amíg ő távol volt pár napig és sétáltam a kutyával.A nénike pedig a kutyáját simán odaengedte az rokonom kutyájához aki ez miatt fusztráltan sétált,mert a másik kutya ott loholt mögöttünk 50 centire.Szóltam a nénikénel,hogy ne engedje már ide a kutyát mivel fusztráló és nem szeretném ha nem jönnének véletlen jól ki és baj lenne.Neki ez nem tetszett és megjegyzéseket tett.Tapasztalataim alapján inkább a nagyobb kutyák viselkednek sokkal jobban a kicsikhez képes.Soha nem hallottam még vitát,ugatást,verekedést ami nagyobb kutyák miatt lett volna.A futtatóban is gyönyörű módon játszanak egymással.
2023. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!