Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért zavarja a nagykutyásokat...

Miért zavarja a nagykutyásokat, ha a kiskutyások nem engedik oda a kutyájukat az övékhez, vagy fel is kapják a kutyát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy 40 kilós kutyát nem nagyon kell más kutyáktól félteni, hacsak nem egy kaukázusi jön szembe, de miért nem tudnak kicsit a másik bőrébe bújni? Aki esetleg átélt a kutyájával már egy kutyatámadást és fél a nagykutyáktól?


Semmi problémája nem származik abból a kiskutyának, ha nincs oda engedve a nagykutyákhoz. Rengeteg ember nem is ismeri a saját kutyáját és mondja rá a kutyájára, hogy "nem bánt", de a következő pillanatban neki megy a másiknak. 2 nagyobb kutya esetén ez simán kimerül pár karcolásban, de egy kistestű kutyának halálos sérülést is okozhat a nagykutya. Én is rendszeresen kerülöm a nagykutyákat (kivéve azt a 2 kutyát, aki jól ismerünk), mert nem bízom bennük. Ilyenkor rendszeresen látom a megvető pillantásokat, volt aki szóvá is tette, hogy miért kerüljük ki, mert Buksi nem bánt. Volt már néhány negatív tapasztalatom, így kb beagle méretig hagyom őket barátkozni.


(Persze bármilyen méretű/fajtájú kutya támadhat, de egy tacskó esetén nem fél az ember, hogy esetleg szétszedi a kutyáját)


2023. máj. 7. 14:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
94%
Engem nem zavar. Csak az zavar amikor tökmindegy milyen kutyát csak úgy odaenged valaki, pedig az enyémek nem bántanak semmit (németjuhász és egy saarloosi farkaskutyám van).
2023. máj. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
87%
Nekünk cocker spànielünk van és a családban kissé eltér a nevelése. Édesapám konkrétan halálra félti a kutyàt. Ő tipic az a fajta, aki inkább felveszi/elrángatja, ha meglát egy nagyobb kutyát. Én először mindig megtartom a távolságot, és szépen fokozatosan megyünk közelebb, ha látom, hogy a másik gazdi és odaengedné meg a másik kutya és barátkozna. Meg amúgy a mi kutyánk olyan, hogy minden másik kutyóhoz oda akar menni, de így szépen fokozatosan-elindul, majd megáll, közelebb megy, újra megáll. De sokszor tényleg ő a hibás, ő kapná meg a másik kutyát. A flexis pórázt mi csak akkor használjuk, hogyha nyílt területre megyünk és nem nagyon vannak a közelünkben (sajnos elengedni nem tudjuk, mert még nem jön hívásra vissza), viszont városban szigorúan vesszük a póráz dolgot. Ha pl közelebb megyünk másik kutyáját, én is egyre szorosabbra fogom a pórázt és az első pillanatban reagálok, hogyha látom, hogy vagy mi vagy a másik kutya próbál odakapni.
2023. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
93%
Tacskónk van, mindig pórázon sétáltatjuk, nem véletlenül. Ettől függetlenül egyre gyakoribb, hogy olyanok engedik el póráz nélkül a kutyát és hagyják rohangálni, akik képtelenek visszahívni. Tacskónk sajnos időnként nem reagál jól más kutyákra, konkrétan mérettől függetlenül nekik akarna menni. Ezért van pórázon. No most ha egy nagyobb kutya teljesen jogosan erre bepöccen, akkor a mienknek fájna jobban... Szóval én vagyok nem a nagy kutyákkal előítéletes (már csak azért sem, mert nekünk is általában nagytestű kutyáink voltak), hanem mert ismerem a sajátom. Azt viszont elvárhatónak tartom mérettől függetlenül, hogy csak akkor engedje el a gazdi a kutyáját, ha gond nélkül visszahívja.
2023. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%

A nagykutyák nagyrésze nyugodt, a kicsik jórésze ellenben flexi pórázon engedett kis ideggörcs, aki mindenkihez odamegy vicsorog, kapdos, stb.


Rúgtam már fel azért flexis csivavát, mert a semmiből nekirontott a 1,5 éves unokahúgomnak, és nem érdekelt, hogy mit sivalkodik a mammer gazdája, aki kképtelen megnevelni Fifikét.

2023. máj. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!