Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatok van? Es...

Milyen kutyatok van? Es melyik nem “ugatos” tipus?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Parommal most koltoztunk uj lakasba

Nagyon szeretnenk egy kiskutyat

(Max kozepes meretut)

Nyilvan vannak kedvenc fajtaink de minden kutyat imadunk igy barmilyet befogadnank

Viszont mivel uj lakok vagyunk nem szeretnenk problemat a szomszedokkal

Igy olyan kutyust szeretnenk akit ha otthon hagyunk amig dolgozunk (5:30tol-14:00) addig nyugodtan elpihengetne maganak

Tippek? Tapasztalatok?


(Kolyok kutyat nyilvan nem valasztanank mert nem hagynank magara ilyen sok idore inkabb 1 eves kortol szamitva)



2023. máj. 9. 09:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén leszek nagyon kutyája és nevelés válogatja. A mi tacskónk pl szinte egyáltalán nem ugatott, csak el volt magában, de ismerek olyan tacskó, aki nagyon sokat szeret dumálni.
2023. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyed függő, de a nyomott fejű fajták alapvetően csendesek. Meg az agarak is. Nekem csivavám és egy tacskó keverékem van, mindkettő ugatós. Rászólásra abba hagyják, de ettől függetlenül alapvetően ugatósak. Több tacskót is ismerek, 1 kivételével mind ugatós. Csivavák dettó.


Én azokat a fajtákat ismerem, amik kimondottan ugatósak, persze ott is akad néha kivétel: csivava, tacskó, spitz, mudi, puli, pumi, jack russell terrier, beagle, yorkshire terrier

2023. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem spitzem van és ő nagyon ugatós.
2023. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Rendszeres kutyasétáltatóként azt figyeltem meg, hogy egyáltalán nem függ fajtától az, hogy a kutya ugatós vagy csak csendben nézi ahogy elhaladunk a kerítés mellett. Ha tudni akarnám a kutya habitusát, mentalitását akkor egy menhelyről kérnék kutyát. Ők nagyon jól ismerik a kutya tulajdonságait és kifejezetten az igényeknek megfelelően ajánlanak kutyát az örökbefogadóknak.
2023. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az előző kutyám uszkár volt, neki soha a hangját nem lehetett hallani. Ha 3 évente vakkantott egyett, már ünnepeltem. És nagyon jól elv volt egyedül otthon.

A jelnelegi kutyám is uszkár, ez meg állandóan ugat, borazolom. :) Az utcán, minden neszre, követelőzésből... Rendkívül vokális. :) És nem lehet otthon hagyni normálisan egyedül, mert akkor is ordít. Nagy nehezen elérem azt, hogy napközben már igen, viszont este még mindig nem. Pedig már 4 éves...

Egy azon fajta a két kutya, mégis ég és föld...

Szóval nem tudom, hogy mennyire a fajtán múlnak ezek a dolgok. Az biztos, hogy vannak csahosabb fajták, pl puli, pumi. De hogy az otthnhagyást hogy viselik, az egy nagyon más kérdés.

Én azt javasolnám nektek, hogy ha úgyis mindegy a fajta, akkor menhelyről fogadjatok be egy fiatal felnőttet, akinek már kialakult a kis személyisége. A menhelyen dolgozók biztos tudnak majd ajánlani egy csendes, stabil kutyust. :)

2023. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

nagy általánosságot tekintve a jelzésre használt fajtájú egyedek ugatósabbak, de nagyobbrészt ez a kutya személyiségén és nevelésén múlik (ahogy kivehető az előző válaszokból).


Menhelyen lehet kérni ebben a segítséget, de már az is sokat segít, ha ti is megfigyelitek, hogy reagál (akár rátok) másokra egy-egy kutya.

2023. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%
Nekem csivavám van. Egyáltalán nem ugatós,
2023. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
Annyi megjegyzés, hogy ha felnőtt kutyát fogadtok örökbe jó eséllyel annál se fog működni, hogy na akkor másnaptól 8 órára egyedül marad és nyugiban lesz. Neki is meg kell szoknia az új helyet és ez idő. Nála is fokozatosan egyre hosszabb egyedül hagyásokkal kell tréningezni. De tény, hogu az egész folyamat valsz gyorsabb, mint egy kiskutyánál.
2023. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Koszonom a velemenyeteket

En is menhelyi kutyust talalom a legjobb megoldasnak

2023. máj. 9. 10:49
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

Két kutyánk van, mindkettő keverék. Egyik shar pei-labrador, a másik... keverék, tigriscsíkos. Nem tudni, mikből áll össze. Közepes testűek.


Ha valaki kopog, akkor a tigriscsíkos kutyaként viselkedik és megy egyet-kettőt ugatni, de inkább morog az ajtóra. A shar pei-labrador követi példáját, de csak egyet felugat és el van intézve részéről. Van, amikor a füle botját sem mozdítja, alszik tovább. Ha nyitva az ablak és egy vagy több kutya ugatásba kezd, akkor mindketten vakkantanak párat, aztán csöndben maradnak. Nem mondanám vészesnek. Ez szerintem minden kutyában ott van reakcióként.


Rengeteg kutya van a környéken. Észrevettem, hogy a házakban egy elkezd ugatni valamelyik lakásban, legyen az kicsi, onnantól pillanatokon belül a házban lakó szinte összes kutya ugatni kezd. Van nagy méretű, közepes és kicsi is. Valamelyik keverék, sok ilyen van, valamelyik nem az. Itt a házban, ahol lakunk, rajtunk kívül egyetlen párnak van kistestű keverék kutyája. Soha nem hallottuk. A miénkre sem érkezett panasz, pedig már itt élünk néhány éve. Maximum tavasszal-nyáron, amikor apám megjön éjjel a munkából, vakkantanak egyet örömükben, de az nem olyan, amivel felverik az egész ház álmát.


Tényleg kutya válogatja, de az biztos, hogy huskyt nem fogtok örökbefogadni.

2023. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!