Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Novemberben 12 éves lesz a...

Novemberben 12 éves lesz a nemetjuhaszom. Daganatos. Artunk vagy segítünk ha megmutettjuk?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük... :(


De kínozni se akarjuk.


Öreg a mutethez szerintem.


Jelenleg még tünetmentes, nagyon jól van, de ahogy nő a daganat, biztos rosszabb lesz. Akkor elkene altatni.


Ti mit gondoltok?



2023. máj. 17. 07:26
A kérdező szavazást indított:
Műtessuk, ne foglalkozzunk a koraval
Ne műtessuk, hagyjuk, had élvezze az életet amíg lehet
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ez így kevés infó. Mit mond a doki, mik a kilátások? Ha sikerül a műtét, maradéktalanul meggyógyul? Vagy ez ilyen vagy sikerül, vagy nem műtét?
2023. máj. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
10 éves volt a kutyám, cisztái voltak, fájdalma és előre láthatóan szenvedett volna. A műtét során altatni kellett, azt mondták, hogy van esély rá, hogy nem ébred fel. Ha így lesz, nem szenved tovább. Ha felébred, akkor kap még tünetmentesen időt. Én a műtétet választottam és további 4 évet élt, majd a végén elaludt. Igaz, addigra a látása és hallása megromlott, de ez a korral járt, nem krónikus betegség volt.
2023. máj. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megműttetném, de szigorúan olyan helyen, ahol monitorozva van folyamatosan közben, altatógázt használnak, stb. Ne mondj le róla.
2023. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne a fontos, hogy vannak-e fájdalmai, illetve mivel jár a műtét. Az egyik kutyám nemrég ment el. Neki nem voltak fájdalmai, csak öreges lett, pedig nem volt még nagyon öreg. A műtéthez gyenge volt. Magától ment el, amikor itt volt az ideje. Én itt tartottam volna még bármi áron, de a kutya miatt próbáltam mindent megtenni, hogy neki jobb legyen. Én akkor úgy láttam jónak, ha nem teszem ki már semmi tortúrának. Hallgass az orvosra! Ha tud még neki esélyt adni a műtéttel úgy, hogy nem lesznek nagy fájdalmai, akkor mindenképp.
2023. máj. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az orvos nem mond véleményt, csak azt, hogy mi döntsük el.


Áttét kutatas se volt még, azzal kezdenénk.


A szuleim az egészet nem akarják, inkább idővel elaltatni. Nem akarják, hogy szenvedjen. És a pénzt is sajnalnak rá...



Én kitudom gazdalkodni, és ga belemennek, végig csinálom a kutyaval a torturat, de jelenleg semmit nem tudunk. :(

2023. máj. 17. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Állatorvosnak kéne megnéznie, esetleg másiknak is. Ha műthető akkor meg kéne, ha nem akkor nem. Mondjuk ha a szüleidé a kutya akkor sok mindent úgyse fogsz tudni tenni.

Esetleg lehet neki adni daganatellenes szereket, mint a DMGuard pl., de a nagy üvegcse most olyan 18 ezer Ft ami egy vagy másfél hónapra elég, tehát az is pénzbe kerül hosszútávon. Meg vannak még más ilyen daganatellenes szerek is csak egyre drágábbak. Ezek arra jók, hogy lassabban növekedik tőle, de meggyógyítani nem fogja.


Nekem volt egy daganatos kutyám, de mire észrevettük már áttétes lett meg mondta a doki is hiába szedi ki nő helyette kettő másik, így nem műtettem meg, szép kényelmesen élte az életét meg vettem neki a gyógyszereket. A végén azért látszott rajta, de nem volt még vészes, aztán végül veseprobléma vitte el, nem is a daganat. Nálam ez így szerencsésen alakult, mert nem lett kitéve a kutya a műtéti nehézségeknek, de nekem eleve nem is lehetett volna műteni, a tiednél meg nem tudjuk.

2023. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!