Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi volt a legtöbb, amit...

Mennyi volt a legtöbb, amit sétáltatok a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Nekem golden retrieverem van. Már 2 éves, viszont a leghosszabb sétám akkor volt vele, amikor még alig múlt 1 éves. 28 km-t tettünk meg Kőszeg belvárosából az Írott-kőig és vissza. Tehát bőven volt emelkedő is a túra során, nehezítve a teljesítést. Eddigi életem legnagyobb túrája volt nekem is, nem csak a kutyámnak. Kb. 7 óra alatt tettük meg, rövidebb pihenőket tartottunk az út során. Jól bírta az utat, mondjuk az azt követő nap eléggé látszott rajta, hogy próbára tette az izmait, elég egyértelmű volt, hogy izomláza van. Mennyire számít ez kiemelkedő teljesítménynek?


Érdekes módon a kutyám nem olyan típus, hogy ha elmegyünk kutyafuttatóra, akkor sokat rohangászna...sőt, sokszor inkább elfekszik, pedig bőven bírná még, nem fáradt. Szóval bírja a nagyobb fizikai igénybevételt, de csak úgy magától nem vezeti le az energiáit. Azt is jól viseli, ha egy nap nem viszem el sehova, meg azt is, ha több tíz kilométert megyünk. Mit gondoltok erről?



ápr. 29. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A Golden bírja a hosszabb távokat. Valsz többet bír, mint te. Ettől független kell neki a napi séta, de nem kell persze minden nap ekkora távokat. A labradorommal ez volt a helyzet.


Volt Shih-Tzum is. Neki 10-12 km volt a limitje.

ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Egyhuzamban 13km, ami 2,5 óra volt. Minimális pihenőkre álltunk csak meg. Komondorjaink vannak. Mentünk ennél már többet egy napon belül, de az úgy, hogy reggel és este.
ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Kutyaval egyutt 14 kilometer, de egy alapvetoen lusta tacskom van, o ennyit “tud”. Viszont ez rendszeres, amikor jo az ido, megyunk minden hetvegen, de nem mindig pont 14 kilometert, 10-12 az atlag.

Amugy szinte egesz nap a kanapen fekszik es ofelole aztan nem is kene kivinnem setalni, latszolag eleg lenne neki a kert, de ennek ellenere naponta megyunk 1-1,5 orat. Csak akkor nem, ha annyira beteg vagyok, hogy nem tudok felkelni. Viszem, mert azert kell neki is az inger.

ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem egy 8 éves Jack Russell terrierem van, szombaton 20 kilit mentünk kéktúra útvonalon 2 rövidebb pihenővel. Ennél többet nem szoktunk menni, mert ezen a ponton nálam már átcsap unalmasba a dolog. Ő biztosan bírná még, nála ez a 20 km se 20 km, mert folyamatosan fel alá mászkál, előre megy, visszajön, közben megmássza a meredekebb részeket, vagy más túrázó kutyákkal kergetőzik, és a pihenők alatt is képtelen nyugton maradni.

Fogalmam sincs mi lehet nála a plafon, így 8 évesen talán valahol 40 és 50 km között, fiatal korában meg kb a világból is kicsattogot volna...

ápr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Én nem szeretem a hosszú túrákat, így nem tudom, hogy a két kistestű kutyámnál mennyi a limit, mert olyan 5-6 km-nél többet egyben sosem mentem velük. Helyette inkább labdát szoktam nekik dobálni vagy a környék többi kutyájával szaladgálnak, persze sétálni is viszem őket minden nap 40 percre kb, de nem az a cél, hogy tudnak-e 12 órán át menni.
ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Én nem mentem vele messzire, hanem maga a séta volt 2-3 órás. Ebben volt pórázas séta,szabad futás mezőn és játék a kutyabarátokkal.
ápr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40 perc
ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Egyszer volt egy 16,5 km-es séta.


Hétvégén az átlag az 9-12 km


Hétköznapi séták kb összesen 6-7 km

ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Menhelyes közepes méretű keverék, fénykorában (5-6 évesen) elmentünk tavat kerülni, tó melletti erdőben bóklászni, 8 és fél óra volt, nem ültünk le, de nem is rohantuk végig.

Délelőtt 10 órakor elindultunk, este fél 7-re értünk haza.

Ez egyszeri alkalom volt, a második leghosszabb, ami többször volt, az 4 óra szokott lenni.

Most már nem. 14 éves múlott a Kincsem.

ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!