Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel Terrier fiu vagy...

Levente87 kérdése:

Jack Russel Terrier fiu vagy lany idomithato konnyebben? Ti melyiket valasztanatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok... nagy kertes hazban lakunk csaladommal, felesegem, 7 eves kisfiam, 3 eves kislanyom es jomagam... ma szeretnenk elhozni egy Jack Russel Terrier kiskutyust es van ra lehetoseg hogy fiut vagy lanyt hozzunk haza... ha te hoznal most haza ilyen fajta kutyat melyik nemet hoznad haza es miert?

Koszi a valaszokat



2023. máj. 17. 08:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

“Ott a nagy kert”.


Hat igy akarjak tartani, szokasos proli modon. Ott a nagy kert, csak kar, hogy abszolut nem kinti kutyarol beszelunk, raadasul lefarasztani nem fogja magat.


Pokol lesz a kerdezoek elete, de majd meglatja. Aztan megy a kutya szepen az utcara, csak a szokasos.

2023. máj. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Csak ha megy ez a rohadt eloiteletezes csesszetek meg...

Mindig menhelyrol hoztam kutyat... sajnos tegnap elpusztult es szerettem volna most nem menhelyrol hozni hanem direkt ezt a fajtat...

Mind 1...

Azert a valaszokat koszonom...

2023. máj. 17. 17:05
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

És azt érted, hogy a kert nem elég neki?

Mert minden nap mozgatni kell? Az egyik legaktívabb fajtát választod.

Mozgás nélkül ROMBOLNI fog a kertben.

2023. máj. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én magamtól soha nem vennék ilyen kutyát.Rokonomnak ilyen fajtájú kutyája van.Kellett már rá vigyáznom,de felért egy kínzással.Én szeretek kutyával sétálni és túrázni,partner vagyok abban is,hogy a panel lakások között a betonon sétáljunk hanem menjünk erdősebb részen.Ennek a kutyának semmi se volt elég.Ha nem foglalkoztam vele akkor ment a hiszti.Labda mániás és az az élet (már kattant módon).Fegyelmezni nagyon kell máskülönben olyan lesz,mint ez az egyed akire én vigyáztam.Makacs,öntörvényű kutya.Ölni is szeret.A macskákat csirkéket kergette nálunk ha kijött a kertbe.Lelki terrorban tartotta őket.Ugatni is szeret nagyon ami nem előnyös.Én első kutyának gyerekek mellé nem javasolnám ezt a fajtát.
2023. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyen le is mondtam rólla... megyek menhelyre es a gyerekekkel kivalasztunk egy kiskutyust...
2023. máj. 17. 21:56
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó döntés. Egyik kollégáméknak van ilyen kutyájuk, de ott a férj és a feleség is rendszeresen járnak futóversenyekre, terepfutásokra, akadályfutóversenyekre, ez a hobbijuk, és futnak a kutyáikkal is. Szokták ezt a fajtát egyébként rágcsálóirtó cégek is használni, nagyon hatékonyak. Nem tipikus családi kutyák. Egy nyugisabb mentett megfelelő lesz. :-)
2023. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

JRT-m van sok éve. Való igaz, keményebb mellette az élet, mint egy labi vagy egy golden mellett, de itt egyesek kvázi úgy állítják be, mint az ördög kutyáját :D

Nekem sem volt sok tapasztalatom, ráadásul lakásban élünk, mégis tökéletesen elvagyunk.

Erős kézzel kell fogni? Igen. Aktívnak kell lenni mellette? Igen. Ettől még ugyanúgy nevelhető, mint bármelyik másik eb, cserébe pedig kapsz egy rettentően lojális és szeretnivaló mókamestert.

2023. máj. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
17-es, azzal azért ugye te is egyetértesz, hogy nem való bárkinek ez a fajta? Nem a kutya lett démonizálva a válaszokban, szerintem félreértetted, de a kérdező családjába nem passzol. És aki szereti a fajtát, vagy egyáltalán a kutyákat, az ne akarja bárkire rábeszélni, hogy de, jó lesz az. Van, akit a kutya kimozdít, és aktívabbá tesz, de ehhez kell egy ilyen szándék is a leendő gazdi részéről, ha ez nincs meg, jobb mást választani. Ahol lakom, az egyik család 3 gyerek mellett tart egy terrier-tacskó keveréket (ők mondták, hogy ilyen keverék), a kutyának óriási energiája van, alig bírnak vele, a gyerekeket csak húzza az utcán, amikor sétálnak. Ennek így mi értelme? Inkább akkor lett volna egy kevésbé energikus kutyájuk, amivel tudnak is bánni.
2023. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem az ördög kutyája, csak sokkal intenzívebb nevelés kell neki mert hiperaktív fajta. Mint egy gyerek, akire percenként rá kell szólni, és nem lehet magára hagyni mert akkor roncsol. És ez pár éves koráig kitart. Nem való ilyen kicsi gyerekek mellé, akik még ugyanennyi figyelmet igényelnek.
2023. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!