Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is elvan 11 órát...

Más kutyája is elvan 11 órát pisilés nélkül? Annyira hogy nem is akar kimenni?

Figyelt kérdés
3 kutyám van, mindhármat én szoktam kelteni és akkor se akarnak kimászni az ágyból/fekhelyből :D mondom nekik hogy "séta" erre még jobban besüppednek és elfordulnak :D éjjel végig alszanak, maximum inni kelnek fel
2023. máj. 17. 10:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

A miénk is ilyen (25 kg labi-bull keverék, ivartalan nőstény). Napi 3 séta van, általában 8/9-16/17-23/24 óra körül, reggel 30 perc, délután a nagy min. 1, jó időben akár 2 is, és egy esti 5-15 perces pisikör, de néha egyszerűen nem pisil az utolsóban. Most már kiismerjük, ha nagyon határozottan visszafekszik a helyére, nem akar jönn, elfordulva bevackol, akkor nem erőltetjük, mert általában ha jön első hívásra akkor lesz is pisi, bár előfordult már olyan is, hogy jött lelkesen, de hiába keringtem vele fél órát, nem pisilt. Ha nincs esti pisi akkor reggel igyekszünk korán vinni, de sokszor még olyankor is mi keltjük, nem sürget, kunyizza a reggeli Korpovitját míg megiszom a kávét, lefekszik míg felöltözöm, és bóklászik vagy 10 percet lent, mire pisil. Pedig iszik, sőt, sokszor pont a nagy délutáni séta után - vagy alatt, amikor már meleg van, viszünk neki kulacsban - iszik nagy mennyiséget.


Írták már itt nekem többször, hogy állatkínzás, ha nem pisil legalább 8 óránként, tönkremegy a veséje, stb., de kényszeríteni nem tudom.


Sokan nem azért dühösek az egész napra egyedül hagyott kutya miatt, mert nem bírja pisilés nélkül (egy kis termetű egyébként nem fogja bírni ennyi ideig) hanem azért, mert ha amellett még tanulás, gyerek, család, háztartásvezetés stb. van, akkor nehéz megérteni, miért kell a kutya egyáltalán - nekünk pont azért nem volt hosszú ideig, mert nem azért akartunk, hogy egyedül legyen otthon, míg mi dolgozunk. :(

2023. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
85%

#9 Ez azért van, mert ide a Gyakorira, de nagyjából az interneten bárhova átlag kommersz kutyatartók járnak írogatni feszkót levezetni, akik hozzáértőnek adják ki magukat ha másnak más a véleménye. A legtöbb benti kutya az ha tetszik ha nem napi 8-10 órákat nem pisál. Ezzel meg nincs is semmi probléma, mert simán ki is bírják, még akár a növendék és öreg kutyák is, tehát teljesen feleslegesen ölik egymást az emberek rajta. Amelyiknek nagyon pisálnia kell az bepisál, nem kell aggódni. Nekem ilyen esős időben mint a mostani is, simán 14 órát se mennek ki pisálni, pedig kutyaajtó van bármikor kimehetne (itthon dolgozom, látom).

Szukák jobban bírják egyébként, ők még jó időben is elvannak napi két pisálással kb.

2023. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
25%

Én 4-6 óránként kiviszem, legalább 5-10 percre pisilni.

Jöhet a 0%.....

2023. máj. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én hétköznap van hogy heti 3 nap 16-órázom, és ilyenkor a szomszéd nénit kérem meg, hogy vigye ki a vakarcsot (van kulcsa). Ő szokta mondani, hogy 4 óránként kiviszi, de ha nincs velem akkor van hogy egyáltalán nem pisál. Amikor meg egész nap velem van otthon akkor meg állandóan kaparja az ajtót, hogy engedjem már ki. Én szerintem ez szocializálódás kérdése.
2023. máj. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!