Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karomvágás metszőollóval?

Karomvágás metszőollóval?

Figyelt kérdés
rokonoméknál a kinti kistermetű keverék kutyának karikába volt már hajolva az egyik karma, mondtam nekik vágassa le dokival vagy valami. következőleg megyek, a kutyának le van vágva olyan két centisre egyenesbe, gazdája azt mondta metszőollóval levágta neki. a vége fehér, nem ért húst, de régebben olvastam itt hogy ezt ellenzi mindenki, nagyon ellene voltak valamiért. azt mondta ez is jobb mintha beakadna neki valamibe és leszakadna az elevenig, merthogy ilyenre is volt példa régebben. tényleg csak túlaggódás lenne?
2023. máj. 23. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Végülis ha nem tett kárt benne akkor mindegy.
2023. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Túlaggódás. Ha fehér a köröm és jól látod mikortól van az elhalt rész, akkor nem lehet elrontani. Metszőolló helyett csípőfogó sokkal jobb (nem a kombinált), de lehet otthonra is venni rendes karomvágót, amivel az állatorvos is csinálja.
2023. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az emberi körömcsipesz ellen hallottam véleményeket. Azzal az a baj, hogy a lapos emberi körömre lett kitalálva, az állatok karma pedig nem lapos, hanem hengeres. Az emberi körömcsipesz miatt berepedhet.


A metszőolló ahhoz képest jobb

2023. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja tényleg nem tett kárt a kutya körében akkor jobb a metszőollos megoldás a hosszú karomhoz képest.
2023. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!