Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hátsó körmét sima olló...

Kutya hátsó körmét sima olló is leviszi, vagy metszőollóval érdemes nekieesni?

Figyelt kérdés
régebben annyira nem volt vele foglalkozva hogy a nyáron karikába nőtt amit utána valahogy leszakított, de azóta ismét elég nagy, nem tudom mivel kéne nekiállni, ha már csak megfogom is rágcsálja nyalogatja a kezem, nem is tudom utána hogy tudom majd megreszelni neki, egy kistermetű tacskókeverék kutyáról van szó, kozmetikushoz anyagi okokból nem tudom adni
2019. jan. 12. 20:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy ilyet:

[link]

És máskor ne hagyd hogy akkorára nőjön

2019. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
köszönöm de házi praktikákat várok leginkább, nem hogy vegyél ezt meg azt
2019. jan. 12. 20:24
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
De ehez nincs házi praktika. Ehek karomvágó kell. Se a sima olló se a metszőolló nem jó. Mondjuk ha sétálna a kutya betonon akkor alapbóleg se nőne neki ekkorára, max a farkaskörme.
2019. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a házipraktika.

Egyszer kell megvenni, 7-800Ft ha jól emlékszek. Nem esünk neki bármivel annak a szerencsétlen kutyának. Nem kell luxus villában lakni, de mielőtt benevezünk egy állatra, gondoljuk előtte végig hogy lesz-e rá időnk és anyagi keretünk megfelelő körülményeket teremteni.

Én se viszem a kutyámat kozmetikushoz, le tudom vágni a karmát, de nem ollóval, vagy fűrésszel, hanem karomvágóollóval, mert különben csak az egymásra épülő rétegeket széttrancsírozod. Nekem se szereti ha vágom, de nem kopik nem annyira hogy ne legyen nagy, de beáztatom előtte egy kicsit, úgy könnyebben viszi a karomvágóolló, és a procedúra után kap jutalmat, közben meg rászólok hogy ne rángassa a mancsát.

2019. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Erre tényleg a körömvàgó az egyedüli megoldás. 500-600 forintért is lehet kapni, amit nyusziknal szànnak, tacsinak az is jó.
2019. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
kár hogy erre most nem reagálhatok semmi érdemlegeset mert rögtön le lennék teremtve mint barbár állatkínzó de - következtetés: ne kérdezz itt meg ilyesmit mert egyből felsőbbrendű utasításokat kapsz mintha bárkinek természetes volna. megnyugtatlak titeket, meg lesz oldva olcsó megoldásból, levágom lereszelem neki mint ahogy terveztem is, mindenféle spéci szerszám nélkül, kár hogy tippeket kérve is ugyanoda kell hogy lyukadjak mint az alapgondolatok. nincs ezzel baj, csak kár hogy még mindig úgy érzitek az emberek rá tudják áldozni a fél életük egy háziállatra. néhányan talán. mások nem. és itt most nem a karomvágón volt a hangsúly. nem fogok hülyeségekre kiadni ha ugyanazt tudja a metszőolló, mindegy.
2019. jan. 12. 20:46
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Akkor hajrá metszőolló!

Bár így nehéz lesz kivitelezned:

"ha már csak megfogom is rágcsálja nyalogatja a kezem, nem is tudom utána hogy tudom majd megreszelni neki, "

Ilyen esetben nagyobb ruhába, bármibe kutya belecsavar, csak az aktuális lábat kell kint hagyni. Egy ember tartja a kutyát, egy pedig nyiszatol. Remélem, tisztában vagy vele, meddig lehet vágni egy kutya karmot?

2019. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha neked komoly anyagi megterhelés egy 600 Ft-os karomvágó olló és mi vagyunk elhordva a sárga föld alá hogy ezt ajánljuk ahelyett, hogy valami nem arra való szerszámmal nyiszáld meg betörd a kutyád karmát, hát nem mi vagyunk a szégyenek, már ne is haragudj meg. H a t s z á z forint! Még csak nem is hatezer, amire azt mondanám hű, kétszer meggondolom. Nem kötelező állatot tartani, el se tudom képzelni hogy ha ez ekkora anyagi teher, miből etetitek. Gondolom maradék meg csepi.


Egyébként meg senki se minősített (eddig), csak megmondták mivel vágd le, de nyilván a te körmödet körömvágó olló hiányában szintén le fogod vágni metszőollóval, mert jó az.

2019. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

De haver, most mit vártál?

Hol láttál már olyat hogy metszőollóval vágjuk a kutya karmát? Az nem arra lett kitalálva. És szerintem meg igenis a karomvágóollón van a hangsúly. Szerintem mindneki teljesen normálisan válaszolt, elmondtuk hogy mi alkalmas erre, te pedig fel vagy háborodva, hogy nem írja mindneki hogy IGEEEN!!! Támogatom a metszőollót!! Vagy tényleg nem értelek. Ez egy párszáz forintos dolog amit egyszer megveszel és használod. Nem kell kozmetikába menni vele feltétlenül. És hidd el hogy nem véletlenül lett kitalálva ez a cucc, máshogy vág mint egy metszőolló.

Egyébként az is jó ha lereszeled. (Csak több idő)

2019. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A metszőollóddal simàn levágod szegénynek az ujjait is, mert a legkezesebb kutya is ficánkolni szokott közben.. a körömvàgó meg alkalmatlan rà, csak roncsolja a körmöt, akadni fog mindenbe, tèpni fogja a kutya saját szőrèt is.

De igen, fölényeskedően azt mondjuk, hogy egy sör àràért, fèl doboz cigi áráért, egy kaparós áráért, egy sajtburger àráért, egy kávé áràért olyan spéci eszközt tudnál beszerezni, amivel könnyebb lenne az életed...


De ha màr ennyire sóher vagy, és itt kihagyok egy káromkodàst, akkor legalàbb vagy csak reszeld neki vagy egy körömcsipesszel próbàlkozz. De olvass utàna a köröm anatómiájának is...

2019. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!