Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni temperamentumosabb kutyákkal bánni?

Figyelt kérdés

Nagy álmom egy farkaskutya, de tudom hogy az ilyen "komolyabb" kutyákat nem ajánlják elsőnek mert hogy könnyen az ember fejére nőnek és akkor mindkét fél csak szenved. Viszonylag sokat önkénteskedtem menhelyeken és rendszeresen hoztak hasonló kaliberű kutyákat, mert a drágalátos gazda tönkretette, és így már nem bírt vele. Szóval teljességgel átérzem a felelősséget ami egy ilyen kutya befogadásával jár.

De most józan paraszti ésszel hiába nevelek fel egy goldent pl, attól nem fogom megtanulni, mit csináljak ha mittudomén, morog rám a kutya, mert egy golden az életben nem fog morogni. Szóval van erre valami képzés, ami tényleg normálisan felkészít egy ilyen kutya gondozására és nevelésére? Eddig csak online képzéseket találtam, ahol össz 2 alkalommal engednek állat közelébe...szerintem ezek semmit nem érnek.



2023. máj. 24. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Kutyasuli, házhoz járó kiképző.


Egyébként ha olyan kennelből választasz, akkor egy csehszlovák farkaskutya is kb.német juhász szinten lesz temperamentumot tekintve, azért nem állnak már túl közel a farkashoz, a kinézetet leszámítva.

2023. máj. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az a dolog, ami nem tanulható online képzésen, meg könyvekből, csakis gyakorlatban. Kutyás tapasztalat kell hozzá (saját kutyával), + kutyasuli. Te tudod van-e bármi érzéked a kutyákhoz, vagy teljesen kínai számodra a kutyák megértése. Apám pl. egész életében utálta a kutyákat, a sajátunkat is csak megtűrte, és hiába élt mellette tizenévig, nem értette a kutya mikor mit miért csinál.


Miből gondolod, hogy egy Golden nem fog morogni? A szar nevelés, elcseszett kommunikáció ember és kutya között, simán kiválthatja a legbékésebb fajtánál is a nemkívánatos viselkedést.


Azt gondolom meg lehet próbálni "komolyabb" kutyát is elsőre, de csakis úgy, hogy nagyon komolyan veszed a nevelését, sulizást, és az oltási program befejeztével amint vihető más kutyák közé, már mentek is a suliba. Nem csak a kezdő 10 alkalmasra, hanem rendszeres suliba járásra gondolok egészen addig, amíg a kutya el nem éri a felnőtt kort. Ha pedig valamiben nagyon jó lesz a kutya, akkor azon a vonalon akár tovább menni vele.


Ha pedig gyakorolni szeretnél, én azt gondolom meg lehet próbálni önkénteskedni menhelyen, ahol gyakran vannak hétvégi sétáltatós programok civilek számára, ott is ismerkedhetsz némileg bonyolultabb természetű kutyákkal.

2023. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem "komolyabb" kutyát is lehet teljesen rosszul nevelni, lásd a belvárosi idegbeteg tacskók, pedig egy ritka intelligens fajta. Komolyabb kutyához is úgy kell hozzáállni, mint bármely kutyához, először is még a vállalása előtt alaposan felkészülni, nem ad hoc veszünk kutyát, hanem hetek-hónapok tanulása után. Aztán mindig következetesnek kell lenni vele, meg megismerni a személyiségét és persze alkalmazkodni, ahogy a gyereknevelési könyvek is csak elindítanak meg általánosságokat tudnak mondani, de a saját gyerekeddel egyénileg kell megtanulni bánni. 8 éves teljesen elvadult német juhászt is láttam már kezesbáránnyá változni, de ott olyan fegyelmező módszerek voltak az elején, amit én nem biztos, hogy hajlandó lettem volna alkalmazni.
2023. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig utáltam ezt a "kezdő faj" kategóriát - ugyanezt nyomják papagájjal, kutyával, hangyával. De ez nem ettől függ, hanem a leendő gazda elszántságától, elköteleződésétől és komolyságától/érettségétől. Miért kéne bárkinek egy goldien gyakorolni 8-10-13 évig, ha nem az az álomkutyája...?

Hogyha a gazdinak fontos az állat, akkor utánanéz, olvas, beszélget tartókkal, esetleg tenyésztőkkel és ha időközben jönnek problémák (amik fognak - de ez az egész élettel így van), akkor keres rá megoldást.

Azért a kutyázás is olyan, mint a gyereknevelés - egyetlen egy hibázással nem fog összeomlani minden. Jön egy új nap - egy új megoldási lehetőség.

2023. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Saitama98 válasza:
100%

Osztom azt amit felettem irtak, hogy nem a fajta a lényeg, hanem hogyan állsz hozzá/mennyire veszed komolyan.

Meg kell értened, hogyan gondolkodnak, és mire hogyan reagálnak a kutyák. És nem szabad félned tőle akkor se ha agresszívnek tűnik. A testbeszédedre is figyelned kell, az én kedvenc módszerem egy kutyát a falka rangsorban magam alá sorolni, az ha lemegyek kutyába, azaz úgy viselkedek mint egy kutya/farkas alfa, de legalábbis aki felette van. Ha megfigyeled a kutyák nagyrészt testbeszéddel kommunikálnak, illetve szagokkal. Az én kutyámnak testbeszéddel el tudom mondani pl., hogy ebből nem eszel, és menjen a helyére. Vagy akár, hogy egyen nyugodtan. Sokat kell velük nagyon foglalkozni, majdnem annyit mint egy gyerekkel.

2023. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Sorrendiseg szabalyok

Rendszeres konnyu kocogas a kutyaval egyutt

Egesz napos parancsok,mivel munkakutya. Es fizikai kozelseg.

Szocializacio kiskorban: engedd oda minden kutyahoz.

2023. máj. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!