Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorkutya vélemény?

Berni pásztorkutya vélemény?

Figyelt kérdés
2023. máj. 25. 07:40
 1/9 anonim válasza:
77%
Szuper.
2023. máj. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon sok a beteges egyed (kennelből is), nem nagy mozgasigényű, a meleget nehezen bírja, nem él túl sok ideig.
2023. máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Olyanok mint egy nagy krémes. Puhák és édesek.


Tipikus családi kutyák, nagyon-nagyon okosak, és tele vannak szeretettel. Állandóan a gazdi mellett akarnak lenni - ezért kerti dísznek nem valóak.


Mozgékonyak, szeretik a nagy sétákat, de nem lesznek agility bajnokok. Dog dancingben és obedienceben viszont remekek lehetnek.


Egészségügyileg két nagy problémájuk van: gyakran lesznek rákosak, és nagyon jó helyről kell venni, hogy ne legyenek csípő-diszpláziásak (sajnos szerintem ettől már egyetlen kennel sem mentes). Előző válaszolok azt írta, hogy "rövid" ideig élnek, egy kistestűhöz képest biztosan: 10-14 év között látom a berniket elmenni.


Nagyon szeretem a fajtát, egy igazi kutya :)

2023. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, még annyi, hogy a bundájukra időt kell fordítani. Sok-sok kefélés otthon, egész évben, kozmetikushoz is érdemes őket legalább vedléskor elvinni. A szőrét nyárra elnyírni nem szabad!
2023. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
93%
Kint a kertben érdemes, gyerekekhez, kedves emberekhez nagyon jó választás tűri a simogatás szeretgetest. Szőrét gondozni kell.
2023. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodt, barátságos fajta, alapvetően egészséges is, a daganatra hajlamosak valamiért, emiatt rövid életűek. Egy kollégáméknak ilyen kutyájuk van, azt a kutyát nem ismerem személyesen, csak sokat mesél róla, illetve séta, kirándulás közben találkoztam bernikkel.
2023. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van a környéken egy berni kan. Nagyon békés, szelíd és szép mozgása van, nem nehézkes. Kutyákkal is teljesen barátságos, pedig hatalmas. Az én kutyáim félnek a nagytestű kutyáktól (rossz tapasztalatok), de vele jól kijönnek.
2023. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek ilyen kutyája van.Tipikus családi kutya.Imádja az embereket.Gondozni kell a szőrét rendszeresen.Gazdit rajongásig szereti.Ez a kutya nagyon jó választás tud lenni.
2023. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen kuta harapta meg a rokonom. Bordatores,seb osszevarras a karon.


Ha a gazda mozgatna a kutyat meg betartana a sorrendet,akkor talan nem tirtent volna meg a kutyatamadas a belvarosban az utcan. Mert a tarsashazat vedte….

2023. máj. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!