Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugathat? Én rontok el...

Miért ugathat? Én rontok el valamit vagy később kinövi?

Figyelt kérdés
Van egy lassan féléves bernipásztorom. Egy ideje elkezdte azt hogy sétáltatás közben néhány emberre ugat, illetve ha elmegy valaki mellettünk fordul utána, és menne az ember után. Nem agresszív ugatás amit csinál hanem az a "hé van ott valaki" jelzése. Járunk kutyasuliba, ott azt mondták türelem kell hozzá mert még kölyök, illetve mindennap járunk sétálni is vele.

2023. febr. 21. 00:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
38%

A kiskutya ugatása természetes viselkedés, és nem feltétlenül jelent problémát. Sok kiskutya ugat, mert így próbálja kifejezni magát, felhívni a figyelmet, vagy egyszerűen csak kommunikálni más kutyákkal és emberekkel.


Ahogy a kiskutya nő, az ugatási szokásai is változhatnak. Néha az ok az, hogy egyszerűen túl sok inger éri, és emiatt ugat, vagy csak azért ugat, mert még nem tanulta meg, hogy hogyan kell viselkedni sétálás közben.


A kutyasuli jó ötlet lehet, mivel ezen az úton az állatoknak lehetőségük van új dolgokat tanulni, a tulajdonosok pedig kapnak néhány tanácsot és tippet az ugatás kezelésére.


Fontos, hogy türelmes legyen a kutyával, és az idő múlásával megfigyelheti, hogyan változnak az ugatási szokások. Ha továbbra is aggódik, akkor érdemes lehet konzultálni egy szakképzett állatorvossal vagy kutyakiképzővel, akik segíthetnek jobban megérteni a kutya viselkedését és adhatnak konkrét tanácsokat az ugatás kezelésére.

2023. febr. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
#1 Te valami chatbot vagy, vagy önszántadból ctrl-c + ctrl-v-zel hülyeséget?
2023. febr. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem random bemásolta az első dolgot amit talált 😂
2023. febr. 21. 07:14
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
A türelmen kívül még mit mondtak megoldásként a kutyaiskolában?
2023. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kinövi, az enyém is (kaukázusi) puffogott egy ideig ha embert látott, 5-6 hónapos kora körül. Mindig finoman szóltam neki, hogy nyugi van, nem kell, meg eltereltem a figyelmét jutival és megdícsértem ha abbahagyta az ugatást. Most is felkapja a fejét, ha idegenek jönnek felénk séta közben, de már nem ugat.

Meg lehet, hogy az is segített nálunk, hogy hetente járunk kutyás játszóházba (lényegében egy kutyakiképző által felügyelt futi) ahol bandázhat a kutyám más kutyákkal, és sok emberrel is találkozik.

2023. febr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, neked mi az franc bajod van?! Vegyél vissza magadból. A Kérdező normálisan kiírt egy kérdést, és értelmezheted, viszi suliba a kutyáját a "nagyokhoz".
2023. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Kamasz, a kamaszkornak, az ösztönök és az idegrendszer érésének pedig van egy ilyen szakasza, hogy a kutya bizonytalanabb lesz. Érik a védőösztöne, ettől jön, hogy megmorogja a szemeteszsákokat meg szobrokat, megugatja a botos és kapucnis embereket stb. Ez normális. Ha eleve jó idegrendszere van a kutyának és ezt normálisan kezeli a gazda, elmúlik rövidebb időn belül.


Ne bántad érte, mert akkor csak még bizonytalanabb lesz és azért rögzülnek ezek a dolgok. És ne erősítsd meg benne, mert akkor meg tanult lesz, azért rögzül. Jutalmazd a figyelmért, jutalmazd ha ki tud kapcsolni ebből az állapotból, egyébként meg ne vegyél róla tudomást.

2023. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"Egy ideje elkezdte azt hogy sétáltatás közben néhány emberre ugat, illetve ha elmegy valaki mellettünk fordul utána, és menne az ember után."


Mindezek alatt TE mit teszel?

Ismeri már a kutyád a NEM szó jelentését?

Várod, hogy kinőjön a kölyökkorból?

2023. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó, ajánlgasd csak, hogy egy bozonytalan kutyát tiltson a kérdező... Sőt, ajánld, hogy még büntesse is érte... Komolyan, ha nem értesz a kutyákhoz, miért szólsz bele?
2023. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ismeri a kutyam a "nem" szot termeszetesen. Jutalomfalattal szoktam elterelni a figyelmet, akkor szerencsere mindig arra figyel nem pedig az ugatasra. A turelmen kivul pedig nem mondtak mast az iskolaba csak ugyan ezt mint itt, kamaszodik.

Akkor turelmesek leszunk es folytatjuk a jutalomfalatozast, nagy gyengeje a hasa:D

2023. febr. 21. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!