Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lehullott zölddió veszélyes...

A lehullott zölddió veszélyes lehet a kutyára?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a már éretten lehullott diótól diómérgezést tudnak kapni, mert penészes lehet, tehát ott sem maga a dió a gond. A zölddió viszont gondolom, nem lehet ugyanúgy penészes. Ártalmas lehet, ha a kutya megeszi? (Eltekintve attól, hogy pl. elakadhat a belekben, ha sokat eszik.)

A szomszéd diófájáról rengeteg hullik át az udvarunkba, fiatal kutya szájából szedtem már ki. Igyekszem összeszedni, de folyamatosan hullik, amint jön egy kis szél.



2023. máj. 27. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Igen a dió veszélyes lehet főleg az érett és a rothadó.

Szól a szomszédnak, hogy oldja meg akár a fa gallyazásával is, hogy ne hulljon hozzátok.

2023. máj. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
A diótól lehet baja a kutyának.Szólni kell a szomszédnak hogy oldja meg a problémát.
2023. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt senki nem olvassa el/értelmezi rendesen a kérdést? Azt kérdeztem, hogy a ZÖLD dió okozhat-e gondot, nem az érett, pláne a rothadó, le is írtam, hogy azt tudom. Nem általában kérdezem a diót, hanem konkrétan az éretlen zölddiót.


A szomszédban két idős ember lakik, az egyikük ráadásul súlyos szívbeteg, nem tudják megoldani a fa gallyazását (pénzük sincs mást megfizetni), a diófájuk is az előírt távolságon kívül van a kerítéshez, vagyis nincs rossz helyen (csak egyszerűen nagyon nagy).


Na mindegy, megpróbálok máshol választ kapni a kérdésemre.

2023. máj. 28. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Leírták a zöld is okozhat gondod.

Hisztizz tovább és pontozz le mindenkit nyugodtan.

Az idős szomszédnak akár beteg akár nem gondoskodnia kell, hogy a telkükön lévő fa termése ne hulljon más kertjébe.

De te is megoldhatod ha ők nem tudják, gallyazd le a fát ahol hozzátok hullik.

2023. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es, okoskodni könnyű, amíg nem látsz bele másnak a helyzetébe. És nem írták le, hogy a zölddel mi van.


Egyébként szerencsére más fórumon meg tudták mondani, hogy a zölddió nem mérgező, és valószínűleg a rágcsáláson túl nem nagyon enné meg a kutya, mert nagyon keserű. Így is összeszedem egyébként, de legalább nem aggódom azon, ha nap közben lehullik.

2023. máj. 30. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a zöld dió a veszélyes, az a veszélyes ha elrothad és úgy eszi meg.

Minél többször figyeld azt a részt és próbáld meg az összeset felszedni.

2023. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!