Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kiskutya gondozása?

6 hetes kiskutya gondozása?

Figyelt kérdés
Kérlek, valaki írja meg, hogy egy 6 hetes kiskutyát hogy kell gondozni, etetni, mire van szüksége?
2010. okt. 11. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, nos mivel még pici, szüksége van kölyök tápra. Általáűban megszokták kérdezni a tenyésztőt Ő mivel etette, hogy a váltás ne okozzon hasmenést. De ha ezt nem tetted meg, akkor elmész egy kutyaboltba, ott pedig elmondod a fajtát, és ajánlani fognak megfelelő tápot. :) Mindenképp kell neki legalább egy játék. Ez lehet plüss, gumi csont, labda, amit csak szeretnél. Be kell szerezned egy pórázt, bár attól függ kertes vagy panel házban laktok. Ha kertesben, akkor attól függően kinnt, vagy bennt van kell kihordanod. Ha panelban, akkor legalább óránként, de maximum két óránként le kell hordanod, mivel nem bírja tartani a pisit. DE míg nincsenek meg az oltásai nagyon vigyázz rá, mivel elkaphat nem is kevés halálos betegséget is. Naponta 3x kell neki enni adni, az én kutyám beagle: ő 120grammot kapott 3 részre osztva, de ez is a kutya termetétől függ.
2010. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi közöm hozzá, de ha nem tudod, hogy hogyan kell gondozni, akkor nem biztos, hogy érdemes venned/kapnod egy kutyát. Ha meg csak ezután kerül hozzád, akkor ne ilyen oldalakról tájékozódj. Üsd be a google-ba és ott vannak szakosított oldalak, ahol szakemberek véleményét olvashatod vagy kölcsönözz ilyen témájú könyvet könyvtárból, ha mondjuk nem akarod megvenni. Hidd el, a kutyus is jobban fog járni.
2010. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés elsőhöz: az olyan család, ahol anyu,apu dolgozik, gyerek iskolában, nincs nagyi, hogyan viszi le óránként,kétóránként??
2010. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én csak közvetítő vagyok, az apukámnak viszek egy olyan kölyök kutyust, akit el akarnak altatni és ő már nagyon rétóga szeretett volna kiskutyát. Nálam lesz néhány napig, ezért kérdeztem, hogy nehogy hiányt szenvedjen bármiben is.
2010. okt. 11. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, ahol kap féreghajtót és az első oltását! (Ha nagyon férges, akkor csak féreghajtás után kaphatja meg az oltást) Ezután 2 hetente kell féreghajtózni, minden oltásnál. Utcára, olyan helyre ahol más kutyák vannak, ne vidd, mert rengeteg betegséget elkaphat! Csak akkor lehet utcára vinni, ha megkapott 4 oltást. Persze ha panellakásban laksz, akkor pisilni csak leviszed, mrt az tényleg elég megoldhatatlan, h 4 hónapos koráig csak lakáásban legyen... Nem tudom. Nekünk szerencsére van kertünk, ahol a kiskutyám jól elvan.
2010. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Harmadik: nyílván ilyen helyzetben kutyapelenka...
2010. okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a kutyapelenka jó megoldás, éjszakára én is teszek ki a kutyusomnak, de nem tudom, h mit csinálnék ha nem lenne kert. Annyira imád rohangálni, szaglászni, kint lenni :D Mgőrülne a lakásban.
2010. okt. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!