Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt tanulja meg...

Mennyi idő alatt tanulja meg a kutya a szarvasgomba keresést? Illetve, milyen módszer a legjobb a tanítására?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hűha. Mindjárt leírom neked egy kommentben hogy kell megtanítani. NAgyon egyszerű, nem is értem, hogyhogy nem ebből él az összes kutyát.


Viccet félretéve: először is maximálisan jól nevelt, kézben tartható kutya kell hozzá, akivel nem kell majd vitatkoznod arról, hogy kié a gomba, meg hogy merre kell vinni.


Ha ez megvan, akkor jöhet a szagazonosítás tanítása. Itt van róla pár cikk: [link]


Nyilván lent van a legrégebbi, és felfelé az egyre újabbak.


Viszont itt még nem keres, nem járja át a környéket, tehát valószínűsítem, hogy érdemes eljárni vele nyomkövetni is, hogy a földön kereső magatartást megtanulja, bár az kicsit más.


Szerintem ha kiskorától foglalkozol vele, akkor 3 éves kora körül már esélyes, hogy tudsz vele találni valamit.


Milyen kutya?

2010. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kutyám tisztában van vele, hogy én vagyok a falkavezér. Engedelmességit tudja. Nyomkövetőztünk is nagyon tetszett neki. Angol cocker spániel.
2010. okt. 11. 16:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Hallottam olyan módszerről is, hogy először sajtot ástak el pár centire, ha ez már ment a kutyának akkor a sajt mellé raktak szarvasgombát is. Később már csak a szarvasgomba volt ott.
2010. okt. 11. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor kezdd el tanítani a szagazonosítást is. Olvad végig a blogot, tök jól leírja, hogy mit csinál, és hogyan. Nem tudom milyen módszerrel tanítasz, de ő klikkerrel, tehát ha az nem megy még neked, akkor passzolom a kérdést, én is klikkerrel tanítok, tehát nekem is csak klikkeres ötleteim vannak.


Ha otthon, saját szaggal, meg idegen szaggal már megy, akkor el lehet kezdeni fűszerekkel próbálkozni kint a parkban, aztán idegen helyen, stb. Ahhoz hogy tudjon szarvasgombát keresni, kell ugye szagminta, de szerintem magára a gombára már csak akkor ruházz be, ha zsályával, majorannával, meg mindennel jól megy már idegen helyen is. Eleinte neked kell eldugnod a megtalálandó gombát is, és így egy idő után fokozatosan felépítve valószínűleg már menni fog.


Itt is van róla egy cikk: [link]


Próbáld sztem felvenni a szarvasgombásokkal a kapcsolatot, ők fognak tudni segíteni.

2010. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Melyik kutyaiskolában lehet szerezni szarvasgomba keresői vizsgát?
2010. okt. 11. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!