Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemkutya vagy yorki?

Máltai selyemkutya vagy yorki?

Figyelt kérdés

nemtudom hogy mit kell róluk tudni kicsiben nagyon nagyon szépek aranyosak de amilyen képekt csak néztem róluk nagyba mind ilyen kifésult lógószöru csunyaság:( de tnem régen láttunk 1 gyönyöru kis göndörszőrut és az nagyon szép volt:)

nagyba mind ilyen? [link]

vagy lehet ilyen aranyos kis göndörszöru? [link]

bocs a linkek nagyon hosszuk

pls irjatok köszi:)


2010. okt. 11. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha igazi kutyusokra vagy kíváncsi, nézz körbe a blöki.hu-n. Beírod a keresőbe, hogy máltai vagy yorki és ott igazi kiskutyákról találsz fényképet.
2010. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nézeggetem kösz de sztem nem anyira szépek mmit a yorki:D nekem jobban bejönnek a yorkik:D

de azért még mindig kiváncsi vok a véleményetekre:)

2010. okt. 11. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem máltaim van, igaz hogy tényleg hosszu szőrük van, nah de azeért nem olyan mint az elso képen:) Szerintem nagyon aranyosak és imádnivalóak. De ha neked már eleve nem tetszik szerintem válassz más fajtát mert a végén az lesz h nem szereted és megy az utcára vagy menhelyre..
2010. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A máltainak nem lehet göndör a szőre .. max. egy kicsit hullámos.
2010. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem yorkit vegyél, azok nagyon aranyosak! De ha kozmetikushoz elviszed a máltait, akkor levágják rövidebbre a szőrét. Lehet, hogy úgy meg az tetszene jobban.
2010. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a máltai jobban tetszik, kinézetre és természetre is:-)Viszont a máltainál is sokkal aranyosabb a havanese:-) A máltainak nehéz a szőrét ápolni, sok gond van vele.
2010. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nemtudomm:D

a havanese nekem nemtetszik:D(attól fuggetlenul másnak tetszhet fogalmam sincs de csutörtökön megyunk pestre és lehet h veszünk vmit de addig elkéne dönteniii:(

2010. okt. 11. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem csak kinézetre, hanem alapvető természetre is figyelni kell kutyavásárlásnál, meg hogy mennyi a mozgásigénye, stb. Például a "yorki" patkányvadászatra lett kitenyésztve, és terrier lévén általában makacs, határozott és mozgékony kutya, és egészen okos fajta, ha foglalkoznak vele.

Sajnos a máltairól nem tudok szinte semmit a kinézetén kívül, úgyhogy arról sajna nem tudok mit mondani, de a lényeg, hogy ne csak a kutya kinézete legyen fontos, hanem a belső tulajdonságai is, szerintem.

2010. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van. Rengeteget ugat, de nagyon könnyen tanítható, 7 hónapos, első szóra jön, ha egyedül van a lakásban nem csinál felfordulást, összességében nagyon jó kis kutya, csak a pórázon makacskodik, ha felkerül rá, onnantól kezdve húz mint egy szánhúzó. :D

Összességében mind a két kutyának a szőrével ugyanannyit kell foglalkozni, így csak te tudod eldönteni.

2010. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szőre mind a kettőnek hosszú és sok ápolást igényel:-) Egész más természetű a két kutya. Szerintem gondold át, hogy hozzád melyik illik jobban, mi a célod a kutyussal és utána dönts. 10-15 évre választasz társat, azt a kutyit vedd meg amelyik neked jobban tetszik, ne hallgass senkire ebben a kérdésben. Mi csak azt tudjuk elmondani mi melyiket választanánk, de nem a miénk lesz a kutyus. Nekem a yorki egyébként nem annyira tetszik, a máltai viszont gyönyörű!:-)
2010. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!