Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár fenntartása...

Magyar agár fenntartása mindennel együtt kb. mennyibe kerül ha jól akarom tartani?

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek pontos számok.


Kaja és az élesködök elleni cuccokra fixen számolni kell.


Kölyök korban az oltási program,féreghajtók, nyilván nyakörv,póráz játék,tálak,fekehely stb.


Ha tervezel ovit vagy sulit vele akkor az megnyomja a havi költséget.


Arra készülj váratlan költség mindig lehet, én múlthéten hagytam ott közel 40 ezret a dokinál egy rohadt toklász miatt.

2023. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Élelmezése egy ilyen 30-40ből kijön?
2023. jún. 5. 12:54
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Hat, ki kell szamolni. Mondjuk legyen a kutya 30 kg (lehet kevesebb is, de most szamolj inkabb a “rosszabbik esettel”, azaz nagyobb kutyaval) valassz ki egy jobb minosegu tapot, nezd meg az adagolast es akkor megkapod az eredmenyt. Termeszetesen ez tajekoztato jellegu, mert a kutyanak lehet tobbet kell ennie, kulonben fogyni fog, ezt ki kell tapasztalni.
2023. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Táptól függ,ha azzal szeretnéd etetni.


Én pl amivel etetek( nem agarat) 32 ezer ft 20 kgos zsák,nekünk 2,5 hónapig kitart.


Nem tudom egy agár mennyit ehet kb,gondolom függ attól is hogy sportolsz majd vele. 400-500 gr-al lehet számolni szerintem. 40-50 napra elég pl a 20 kg. Ha ezt vesszük alapul akkor kb 1,5 hónapra elég a 20 kg táp.


Nyilván vannak olcsóbb tápok is,meg lehet a kutyádnak több kellene, havi szinten 30-40-el kaja ügyileg szerintem számolhatsz. De hátha ír valaki akinek agara van.

2023. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Most költözök külön és rezsi meg minden mellett többet nem tudok rászánni, nem mert nem akarnék, ezért érdekelne.

Persze még nem most egyből azonnal akarom megvenni.

2023. jún. 5. 13:10
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Oke, de a tapon kivul meg a havi eloskodok elleni szer is benne van, amit muszaj megvenned, ezt nem kerulheted ki. Nexgard spectra asszem olyan 8-10 ezer korul van nagyobb testu kutyakra pl, ez jo szivfereg ellen is.


Es ugye az inflacio. Ami most 30 ezer egy tap mondjuk, az 2 ev mulva lehet 60 lesz. A kutya meg el 10-15 evet.

Es akkor hol van meg az allatorvos…

Kocsid van? Ha ejszaka ugyeletre kell menni es nincs autod, akkor szopas. En taxiztam mar a kutyammal ugyeletre, ami persze csak a szomszedos varosban volt, csak az ut volt 40 ezer. Es muszaj voltam kifizetni, el kellett menni orvoshoz, nem varhattunk vele, mert pont este kezdett el hanyni, sokat, illyennel nem varhatsz reggelig.



Nem lehet nagytestu kutyat tartani ugy, hogy nagyon sakkozni kell a penzzel. Nekem pl pont az anyagiak miatt van kistestum, mert tudom, hogy neki mindig mindent ki tudok majd fizetni,akkor is, ha szarban leszek.


Szoval nagyon gondold ezt at, illetve a kutya meretet is :)

2023. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Állatorvosos részt tudom, van most is kutyám, csak az marad itt anyuéknál, az kistestű, előtte volt egy keverékem, nyilván drágulni fog minden, de remélhetőleg a fizetésem is nő majd, 1-2x nagyobb kiadás belefér, csak átlagban.
2023. jún. 5. 14:22
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezen kívül az ír farkas meg a spanyol agár érdekel, de annak a körülmény meg a tartás sokkal költségesebb, mint egy magyar fajnál.
2023. jún. 5. 14:25
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Igen, ha nagyon sakkozni kell akkor lehet érdemesebb kisebb agarat nézni,vagy nagyon átgondolni a kutyatartást. Előbb költözz el és meglátod mennyi az amit tudsz nélkülözni,kutyára költeni. Eleve megvételre 200-350 ezer ft környéke ugye tenyésztőtől veszed. Oltási program oltásonként 10 ezer fttal számolj. általában 2 oltással és chippel adják oda a kölyköket.


Kölyök táp,bevásárolni neki, elején sok elmegy a kölyökre.


Élősködök ellen mindenképpen védekezni kell, ha nem haladja meg a 30 kg.-ot akkor a Nexgard Spectra havonta 5040ft( jelenleg nálunk, 4200 ft körül volt mikor elkezdtem adni a kutyámnak) havonta. 15-30 kg-igos


Vagy Foresto plusz milbamax/milprazon,de havi szinten ez sem olcsóbb.



Nekem múltkor egy hét alatt elment kb 100 ezer ft a kutyákra, a közepesnek elfogyott a tápja 32 ezer ft sutty, vérvételre vittem mindkettőt 30 ezer ft. öregnek bevásároltam húst (igaz most 3-4 hónapig nem kell venni neki) de az is volt kb 30 ezer ft.


és akkor havonta a nexgard spectra a közepesnek, az öregen forestot 7 havonta cserélem plusz milbemax havonta az 3 ezer ft.


Szoktam nekik venni marhagégét, közepesnek marhalábszár csontot, meg jutifalatot, izület védő stb. 3-4 havonta veszek új pórázt nyakörvet,mert elég hamar elhasználodnak ha sokáig egy van rajtuk.


Szóval összegezve azért előfordulhat olyan hónap,hogy sokkal több megy a kutyákra, főleg ha minden akkor fogy el,vagy akkor kell vinni :D


De egy másik kérdésnél írtam,hogy múlthéten közel 40 ezer ft ment el egy hülye toklász miatt.

Elsőnek dunsztba tették,gyógyszerek, aztán megint dunsz, végül bóditották és kinyitották plusz gyogyik. 6 kgos kutyáról beszélünk és akkor benzin ktg-et nem számoltam bele :D


Ha neked fixen 30-40 ezer ftod lesz havonta a kutyára akkor az nagyon kevés egy közepes-nagy testű fajtánál. A mai táp árak és orvosi árak mellett.


Sajnos luxus lett a kutyatartás.


Mint írtam az elején, költözz el meglátod hogy jössz ki a pénzedből.


De lehet jobban jársz egy kisebb testű agárral, kevesebbet eszik,védekezés is kevesebb,orvosi ktg-ek is,gyógyszerek mind olcsóbbak egy kisebb testű kutyának.


Még egy példát írjak, egy másik gyártó tápja 27 ezer ft körül volt 2 éve, most 37 ezer ft. ezért sem etetek már azzal,mert nagyon felment az ára és még szállítási ktg is van, úgy már 40 ezerre jönne ki.

2023. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Maga a kutya sem olcsó ha jó tenyésztőtől veszed.Felszerelés ára az rajtad múlik hiszen tudsz venni pl ágyat 5 ezerért és 25 ezerért is és a felszerelések ára egészen a csillagos egekben is lehet.Ha jó minőségű tápot akarsz neki adni készülj fel hogy nem lesz olcsó.Én a labrador kutyámnak Acana puppy tápot adok ami a boltban 2800 Ft/kg online viszont 2300 vagy 2400 Ft/kg.Már ez sem olcsó mulatság.Orvosi ellátás is kell neki és bármikor történhet valami ami + költség.A fix dolgok amire költeni kell rendszeresen az a kaja, élősködők elleni védelem.Ezt nem lehet kikerülni.Ha szeretnéd egyéb programokra hordani a kutyát az is + pénz pl kutya iskola/óvoda.
2023. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!