Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár fenntartása...

Magyar agár fenntartása mindennel együtt kb. mennyibe kerül ha jól akarom tartani?

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 12:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Esetleg megbízható és még működő kennelt ha valaki tud belinkelheti.
2023. jún. 5. 15:57
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy 10 kilós kutyám van, neki a havi etetése kb 15e, prémium táppal etetve. De mindent összeadva, átlag havi 30e-t költök rá. Nextard Spectra, oltások, játékok, táplálékkiegészítők, kozmetikus, alkalmanként vmi foglalkozás, tréner... az első 1-2 évben még a kutyasuli nagyobb kiadás. Orvosi költsége egyelőre minimális, mert még fiatal és egészséges, később ez nyilván több lesz. Az előző kutyámra az utolsó éveiben kisebb vagyonokat költöttem, különösen az utolsó hónapjaiban. :(

Az agár nyilván nagyobb és többet eszik, de szerintem 40 rongyból simán kijön havonta, amíg fiatal. Én elég sok felesleges dolgot is megveszek a kutyámnak, úgy jön ki havi 30-ra.

2023. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
10%

Csak kapkodom a fejemet az árakat olvasva.

Három kutyám van. Két komondor és egy magyar agár. Az agár 27kg-os szuka, a kamaszkomondor lassan 50kg, az öreg komondor 60kg felett. Prey módszer szerint etetek. Hentesnél veszem a húst, amit embernek már nem adhatnak el, de kutyának tökéletes. Van benne minden, farhát, fej, nyak, máj, tüdő, lép, szív, comb, szárny, stb, ritkábban disznó és marha hús/belsőség is. A lényeg, hogy nem csak farhát, az kb. a negyedét teszi ki. Havi szinten kb. 35-40ezer megy el így kutyakajára.

2023. jún. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Disznót nem lehet nyersen adni utolsó!


Mellesleg egy agár és egy komondor eléggé más kategória.


Én pl mikor nyersen etettem, sehonnan nem tudtam olcsóbban húst meg belsőséget venni, hentesnél csilliárdok voltak. Szerencséd van vele.


Mellesleg a kutyák 70%-a már allergiás a csirkére szóval nálunk pl élből ki van a csirke minden tartozéka.

2023. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
*ki van lőve.
2023. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hat meg az nem tul valtozatos etrend, ha a kutya orokke csak csirket kap, ez igy nem egeszseges.

Nem errol kene szolnia a nyersezesnek amugy.

2023. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#14

Természetesen a disznó meg van főzve.

Nem a csirkére allergiásak, hanem arra, amivel a tápos csirkéket etetik. Broiler csirkével nem szabad etetni a "csirkeallergiás" kutyát.


#16

Nem írtam, hogy csak csirke. Ebben van kacsa, pulyka, liba is. + disznó és marhahús.

2023. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!