Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutyát, border...

Ausztrál juhászkutyát, border colliet vagy sheltie-t vennétek? Miért?

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 19:17
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Én a sheltie fanok táborát erősítem! :D Örök szerelem lett a fajta. Az enyém teljesen rám van kapcsolódva, ha ülök, ő is ül, ha megyek, ő is megy. Nem hiperaktív, nem izgága, lakásban elpihen, jó idegrendszerű, gyorsan tanul, mindenhova eltudom vinni magammal. Méretéből adódóan agility-re is a legjobb választás. Gyakran járunk fajtatalálkozóra, agresszív sheltie-vel még sosem találkoztam.


Szerintem a többi is jó lehet, ha szeretsz mozogni, kirándulni, foglalkozni, mert ezek a fajták kivétel nélkül sok fizikai és mentális fárasztást igényelnek (a sheltie, méretéből adódóan picit kevesebbet).


Az aussie-hoz keményebb kéz szükségeltetik úgy hallottam, de személyes tapasztalatom nincs.


Én ahány bordert ismerek, mindegyik túlzottan labdamániás. Egyfolytában a labdát nézik, rád, a gazda arcára, szemébe nagyon ritkán, illetve ideges mindegyik, ha nem dobod. A trénerünk is mondta, hogy rengeteg "labdabeteg" borderrel találkozik a munkája során (persze, ez inkább a gazda nevelési hibája, ami sokszor jó szándékból fakad).


Bármit is választasz érdemes fajtacsoportokba belépni, hivatalos tenyésztőkkel egyeztetni, akár kennel-látogatni. Sokkal jobban felfogod tudni mérni, melyik fajta passzol az életedbe, illetve tudatosabban fogod keresni a neked tetsző személyiségjegyeket is a kiskutyákban. Ne siesd el semmiképpen a választást, mindenképpen törzskönyvezett fajtát válassz garanciával, szerződéssel és kölyökcsomaggal vagy fogadj örökbe! :)

2023. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!