Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutyát, border...

Ausztrál juhászkutyát, border colliet vagy sheltie-t vennétek? Miért?

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Én Bordert, mert szeretek sokat mozogni és tanulni a mostani kutyámmal is, aki egy uszkár. A legjobb barátja egy Bordert, rendszeresen vigyázok is rá, így megszerettem a fajtát.

Ami ellene szól, hogy nagyon divatos mostanában, túl sok van belőlük.

2023. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindegy, hogy milyenek a körülmények, amik között tartanád, hogy mennyi időd van foglalkozni vele, stb. Ez nem divat, hogy melyik tetszik, más melyiket venné. Erző élőlények, akikkel foglalkozni kell és mindnek más az igénye.
2023. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Border colliet, mert már volt ilyen kutyám és jelenleg is van, a másik két fajtából is találkoztam már kutyákkal, főleg sheltievel és mind a három csodás fajta szerintem.

Aussienál nekem annyira nem tetszik a szőrének a hossza, illetve a borderé jobban tetszik és erősebb kéz kell picit hozzá, hajlamosabb az agresszióra (de csak nagyon picit) és kevésbé fordulékony.

A sheltie nekem túl pici és sok az érzékeny egyed, meg ha kicsi kutyám lesz, akkor az inkább uszkár lesz, mert kb ugyanannyira gyorsak, fordulékonyak, de nem hullik a szőrük.

2023. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Sheltiet, mondjuk mindegyiknek örülnék.
2023. jún. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem is a border a kedvencem. Amúgy az alszik éjszaka? 😁 sheltie van a rokonoknak és EGÉSZ álló éjszaka fel-le sétál, és 5kor már nyaggat h keljek fel.
2023. jún. 5. 20:18
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Bordereim vannak sportra. De a hobbira tartását betiltanám a fajtának. Tönkre teszi a fajtát, hogy sokaknak az az elvárása feléjük, hogy legyenek lusta, haszontalan, foglalkozást ne igénylő díszek. De persze a trükköket tudják maguktól, mint valami felhúzható plüss játék.


Kérdező, hacsak nincs komoly kutyás sporttapasztalatod, ne akarj munkakutyát. Válassz valami aranyos, játékmackós küllem aussie-t.

2023. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én meg azt tiltanám be,hogy ilyen idióta véleményeket írjanak az egyik legjobb természetű kutyáról. Igen,értjük,a tieid főállásban dolgoznak,jó vagy,kemény vagy,jár a jutifali. Csak mondjuk lesz.rjuk.
2023. jún. 5. 22:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Bordert semmiképp, főleg azért, amit a 6-os leírt. 2 ismerősöm is van, egyáltalán nem "jó természetűek". Vagyis de, border-természetűek, amit kevesen tudnak kezelni.

A másik két fajta jellemét nem ismerem annyira.

2023. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, te bordert csak tiktokos videókon láttál még, igaz? Valójában fogalmad sincs a fajtáról.


Neked divatból kell csak kutya. Így semmilyet ne tarts!

2023. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van border a szomszédnak és egy ismerősömnek is. Imádják,teljesen normális kutyák,szeretnek a házban lenni,de autózni is. Sétán semmivel nem rohangálnak többet,mint bármelyik másik.És barátságosak is.

A sheltie,akit ismerek,ezerszer izgágább.

2023. jún. 6. 17:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!