Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Amikor a kutyám mentett meg"...

"Amikor a kutyám mentett meg" c. részben várom a jobbnál jobb kutyás torteneteket. Hajrá! Kivel mi tortent?

Figyelt kérdés

Rogton kezdem is az elosvel.

Van egy kis francia bulldogom. Vegtelenul baratsagos mindenkivel.

Sokszor kimegyunk setallni es mar megy is ismerkedni.

Tortent egyszer,hogy kint volt a parkban egy neni 2 kutyajaval. Ucsorgott a padon. Amikor az en kis cukorfalatom meglatta oket,nyomban elindult felejuk. A kis gomboc ugy szaladt a "jatszunk-jatszunk-jatszunk" lelkesedesevel,hogy meg se lehett allitani. DE! A padon ulo neni egyik kutyaja ezt eszrevette. Mennyire okos volt mar,hogy elébe szaladt es feltartoztatta,mert a masik kutya bizony nem volt tul baratsagos. Tudta,hogy haver neked itt stop van, a cimboram nem toleralja az ilyesmit. Addigra persze a neni is szolt már,hogy fogjam meg,mert a kutya nem baratsagos. Azota jobban odafigyelek,hogy ne engedjem csak ugy el.


2023. jún. 9. 08:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem mentett meg a kutyád semmitől, őt mentette meg egy másik kutya, ha egyáltalán az volt a szándéka.
2023. jún. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

1) Az elhizastol megment. Rendszerel futas van vagy vendetta a kedvenc cuccaimon.

2) Megtanitott objektivan hozzaalni a szitukhoz. Megfontoltan es hosszutavon kifizetodoen viselkedni.

4) Lazitani.

2023. jún. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
kieg.: *mentette meg a helyzetet.
2023. jún. 9. 09:07
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán védett - ha ninc sszerencsénk, csak rontott volna a helyzeten, de ez az én hibám. A bátorsága viszont értékelendő :)


Egy barátnőmmel bringáztunk egy erdélyi gyümölcsösben az erdő mellett, a kutyám is velünk volt. Mentünk, mentünk... és birkabégetést hallottam.


Az nem jó. Ahol birka van, ott nyájat őrző kutyák is vannak. Nagy, megtermett kaukázusik, kuvaszok, komondorok. Ott vannak medvék, kell az ilyen falka.


Sajnos fél pillanat múlva meg is láttam a nyájat. Mire szóltam volna, hogy oké, most fordulunk vissza, már ott is voltak.


Öt kutya - négy nagy őrző, és középen a terelő border collie. Nem mutattak agresszivitást, csak a tipikus "ez a mi területünk, nem jöhettek ide, távozzatok" halk morgás és közeledés jött tőlük.


Na, itt hibáztam. A kutyám mozdulatanul előre meredt...


...ekkor kellett volna rászólnom...


...és kilőtt.


Egyenesen neki a terelőnek. Okos, saját súlycsoportját választotta :D (Ő egy német juhász/roti keverék - erős, persze, de nyomába se ér az őrzőkutyáknak)


Kicsit komikus volt, mert a border ott ált középen, a "cimborái" között, de egyik sem reagált rá semmit. Nem védték meg őt, nem is érdekelte őket a kutyám vagy a hajsza. Szerencsétlen terelőkutya sarkon fordult, és menekült az enyém elől (alapból behívható a kutyám, de itt most eksön volt, nem halgatott rám azonnal - nem harapták meg egymást a collie-val, megúszta mindkettő a kalandot)


Na jó. Hívogattam a kutyát, de ugye magunkra maradtunk a négy másikkal :D


Leszálltunk a bicikliről (szar a terep, nem lehet azon menekülni - csak felbőszíti őket a menekülés, de simán utolérnek), az volt a pajzs, mi meg szép lassan kihátráltunk.


A kutyám nemsokára végre hallgatott a parancsra, és szépen eltávolodtunk onnan.

2023. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
"..és kilőtt." jaja ez annyira tipikus :) Orulok,hogy nem esett baja senkinek sem.
2023. jún. 9. 09:24
 6/22 anonim ***** válasza:
8%
A kutyák a világ legocsmányabb teremtményei.
2023. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
Foleg a franciabulldog
2023. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Es ezt mind képes voltal ide beirni,csak azert,hogy a tobbiek leszavazzanak?


"A kutyák a világ legocsmányabb teremtményei."


nagyon kis mazoista lehetsz akkor.

2023. jún. 9. 10:17
 9/22 anonim válasza:
36%

Mindig a legocsmányabb, legéletképtelenebb kutyafajtákat hívják a gazdái "cukorfalatnak" meg "gombócnak". A sztorid amúgy irreleváns a címedhez, az plusz az idegen kutya nem mentett meg senkit semmitől, de pláne nem téged vagy a gazdáját.


A kutyám mentett meg a depressziótól, amikor nyolc éve kaptam, és segített nyitni a világra.

2023. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdésre válaszolok, DE:

Alap kutyás etikett, hogy senkihez nem engeded oda a kutyádat anélkül, hogy meg nem kérdezed, hogy odamehet-e. Ha nem megy a behívás, rakd pórázra.

2023. jún. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!