Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora lesz szerintetek a...

Mekkora lesz szerintetek a kiskutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma voltam a menhelyen és néztem kutyusokat. Kinéztem egyet.

6hetes lehet, nem több. A tesóitól nagyobb volt. Olyan 26centi lehet kb jelenleg. Az anyuka kozepes meretu, apuka nem ismert.



2023. jún. 13. 16:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyánként változik hogy milyen tempóban és hogyan nő. Még fajtán belül is, nem hogy árokparti keverékeknél, ahol nincs két egyforma kuyta az alomban.


Az én kutyám is keverék, és mikor elhoztuk (3 hónaposan) olyan magas volt mint a szomszéd francia bulldogja (kb 30 cm vagy alacsonyabb).

Látszott rajta hogy nagy lesz, a mancsa is nagy volt, de mostanra kb 60-70 cm magas, és majdnem 40 kg.

Kiskorában nagyon nyurga volt, vékonyka, olyan vizsla alkatú, most meg inkább vaskos rottweiler szerű.


Van olyan kutya aki először hízik és szélesedik aztán magasodik. Simán lehet hogy a most 26 cm kölyök felnőtt korára max 40 cm lesz, de szín izom, de az is lehet hogy egy alacsony dagi kiskutya vizsla szerűvé nő.

Ez abszolút szerencse játék, ki tudja mit hoznak a gének.


Meg aztán az összes 6 hetesen kiskutya ugyan úgy néz ki. Zömök, pocakos, mókásan aránytalanok. Ilyen fiatalon, ahogy előttem is mondták már, esélytelen tökéletesre tippelni. Simán lehet nagy és közepes testű is, 15-50 kg között bárhol. Tekintve hogy nem mondtad milyen fajta (vagy fajta jellegű) az anya, tényleg akármit is mondtunk.



Egyébként ezt csak gondoltam leírom, nem kell egyből kötekedésnek gondolni, de egy kiskutya (meg egy nagy is) rengeteg idő, pénz, felelősség, türelem. Ezzel lehet hogy tökéletesen tisztába vagy de mivel írtad hogy nem értesz hozzá gondolom első kutyus lenne. Ha tényleg így van kérlek gondold át hogy tényleg készen állsz-e arra hogy befogadj egy kölyköt. Nyilván sokkal mókásabb, de sokkal nehezebb is egy kicsit megtanitani mindenre a nulláról, mintha egy felnőtt kutyát fogadná be. Ráadásul kan, aki valószínűleg nagy, de minimum közepes testű lesz, aki baromi könnyen a fejedre nő.

Kérlek olvass, nézz utána mit hogyan kell csinálni, mielőtt csak beleugrasz a kutyatartásba.

2023. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 NTBS ***** válasza:
Közepes vagy nagykutya lesz.
2023. jún. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!