Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a cukros kotozessel állatoknál?

Figyelt kérdés
Help..

#kutya #tapasztalat #Cukros kotes
2023. jún. 14. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Hogyan érted hogy cukros kötözés?


Sebre?

2023. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Állatkínzás fogalmát kimeríti.

Másra nem jó.

Vidd orvoshoz mielőtt meghal az a szerencsétlen állat, kínok között!

2023. jún. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vele tapasztalatom, de itt egy ilyen témájú kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__12286249-med..

2023. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó tapasztalatom van vele. Régóta alkalmazzák a sebgyógyászatban. A kutyám műtéti sebe nem úgy gyógyult ahogy kellene, az egyik varrat ki is szakadt. Az állatorvos javasolta a cukrot. Pár nap alatt rendbe is jött a seb.
2023. jún. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen sebre teszed ha orvosi javaslatra használnád akkor nyugodtan segíteni fog.


Saját tapasztalat: a kutyám lábán volt egy seb, elvittem orvoshoz,

ő kitisztította a sebet, ott helyben előkapott 1 kg cukrot és abból szórt rá. Csak néztem hogy mi ?! :D


Ez olyan seb volt, hogy megmondta szigorúan ne kössem be! Napi 2x , fertőtlenítsem és szórjak rá cukrot addig amíg a seb megtartja. Azt mondta maximum 3 nap. Be is gyógyult.


Közben itthon megnéztem neten és ez rendes, bevált kezelési módszer, több tanulmány is van miként hat a cukor.


Viszont tényleg nem mindegy milyen típusú az a seb. Bárki olvassa válaszom,valóban hatékony de előtte mindenképpen lássa orvos a kutyát és az ő javaslata szerint kezelje.

Pl. Én esetemben megmondta ne kössem a sebet.

2023. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekünk az allatklinikan javasolták, autobaleset miatt horzsolodott le a lába. Szombat óta csinálom a kotest neki, ugye a cukrosat. Viszont olyan lassan gyógyul, és nem értem miért. Az allatorvos azt mondta h kossem be gezzel és baromi sok cukorral. Azonban a kötés cserével a gez mindig belevan a bőrébe ragadba, így baromi fájdalmas neki a kötés csere... ezért szeretnék valami más alternatívát. Tölcsér van a fején de sokszor így is letudja venni a kotest. Egyébként Tacskó.
2023. jún. 15. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Mit mondott a doki, milyen gyakran cseréld a kötést? Milyen gyakran cseréled?

Ez nem kutyás téma, csak a sebkötözésről szól, de hasznos lehet erre az esetre is:

[link]

Kötésrögzítésre mit használsz?

2023. jún. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta naponta kell cserélni, gezlap cukor majd az egész körbe gezzel aztán mehet rá fasli vagy a kutyák számára kapható szalag.
2023. jún. 15. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ilyesmivel rögzítem a kötést, jobb a sima fáslinál.

[link]


Egyébként ha piszkálja, adhatsz rá zoknit is, vagy veszel egy babaharisnyát, elvágod, és rákötöd a kutyára, hogy ne tudja leszedni magáról.

2023. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet érdemes volna megmutatnod egy orvosnak,ha nem gyógyul.


5. vagyok, nekem azt mondta doki ne kössem tehát ezzel nincs tapasztalatom, hogy miként cseréld a kötést.


Azt nem mondták, hogy hány napon belül fog javulni/gyógyulni? Ha az adott kezelés nem hozza az elvárt eredményt akkor vidd vissza orvoshoz akár másikhoz is. Úgy írtad klinikán voltatok, ha van saját orvosotok akiben megbízol vidd el hozzá, nézzen rá a sebre aztán megmondja mit tegyél.

2023. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!