Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is tapasztalja, hogy...

Más is tapasztalja, hogy egyre több az idióta kutyás?

Figyelt kérdés
Kb 5 éve teljesen normálisan sétáltattak az emberek. Csak behívható kutyák voltak elengedve, az emberek kérdeztek mielőtt odaengedik a kutyájukat a másikhoz. Ha szóltál simán behívták, nem ment a pofavágás, beszólogatás. Most mintha teljesen más emberek tartanának kutyát. Behívhatatlan, nevére sem hallgató kutyák szabadon. Ha szólni merészelsz, akkor nekik áll feljebb, behívni persze akkor sem tudják, de másnap ugyanúgy elengedik... Flexin sétáltató simán kérdés nélkül ráengedi a kutyáját az út másik oldaláról az enyémre, ha kirakod elé a lábad, akkor jön a sértődés, "miért nem hagyom barátkozni?" kérdés. Ha ránk fut egy másik kutya és kérem, hogy hívja be, akkor "nem bánt", "csak játszani akar" a szokásos válasz miközben halkan motyog valamit a kutyának behívás cím szó alatt. Teszem hozzá, hogy 2x is ilyen "nem bánt" kutya jött nekünk. Lassan már nem szeretek sétálni, mert minden séta arról szól, hogy idiótákkal veszekedek. Az egyik kutyám nem minden szembe jövő kutyával jön ki, ellenben más kutyákkal él együtt és akikkel össsze van szoktatva szívesen játszik is. Viszont arra kimondottan ugrik, ha póráz nélkül futva érkezik a másik. Ilyen helyzetből sosem lesz barátkozás (kivéve, ha kölyök, azokkal egyből kedves, gondolom érzi és "elnézi" nekik) Éppen ezért nem tesztelgetem minden szembejövő kutyával, hogy na most vele jól kijön-e, hanem sétálunk. Nekem is van mellette egy mindenkivel barátságos kutyám, de őt se engedtem rá soha senkire. Elszomorít, mert már tényleg arról szólnak a séták, hogy készenlétben állok melyik kanyarban tűnik fel egy szabadon lévő kutya...
2023. jún. 10. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Igen. És irritálóak nagyon, pont mint a momzillák.
2023. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy gyereket is csinálhat bárki,úgy kutyát is tarthat-sajnos.Egyre nehezebb a társkeresés,ezért sokan választanak kutyát hogy legyen akit szerethetnek-ők azok akik nem képesek felfogni hogy a kutya háziállat,háziasított vadállat,állati ösztönökkel.Nem fogod tudni megmagyarázni nekik hogy nem egy embert sétáltatnak,hanem egy ösztönlényt.Én is ismerek egy nőt,úgy szokta a nagy fekete f@szomtudja milyen juhászkutyát futtatni,a nő biciklizik-a kutya meg előtte,mögötte szerteszét futkároz,póráz nélkül.Ha próbálsz vele szót érteni úgyis azt mondja hogy jámbor,nem bánt senkit...
2023. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen, mint ahogy kutyásokból is elviselhetetlenül sok lett úgy általánosságban. Pórázra persze nem telik a többségnek.
2023. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

5 éve is voltak idióta gazdik, csak szerencsére nem taláékoztál (annyit) velük.

Egyébként pont az ilyen séta mizériák miatt nem mertem 5 éve sem kutyát tartani és most sem. 50 kilós nő vagyok, mit csinálok, ha nekünk egy 20-30 kilós neveletlen dög?

2023. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Nincs kutyám, szeretem őket, nem félek tőlük, ezt talán érzik, de lakótelepen nem tartanám.

Megyek valahová, póráz nélkül egy mini bulldog, ugatva, rohan felém, megállok, nem mozdulok, gazdi valahogy eltereli, indulok tovább, kutya ugyanezt mégegyszer..

Aztán elhagytam a kritikus területet.

Egy rohadt büdös szót nem szól a gazda, hogy:bocsánat vagy bármi..

És többel találkoztam már, egyetlen egy se szólt semmit, legfeljebb a kutyát szidta.

NO COMMENT!

És nem a kutyát nem szeretem.

2023. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
85%
Igen én is egyet tudok érteni. Számomra a legidegesítőbb az, hogy én kifejezetten nagyon félek a kutyáktól és hiába szólok oda nekik sokszor, hogy fogja meg mert félek tőle egyszerűen nem érdekli az embereket. Hagyják hogy ugyanúgy ugráljon rám pedig semmibe nem telne odahívni magához, nekem viszont nagyon kellemetlen érzés az ahogy próbál rám mászni a kutya! Szerintem akkor kéne póráz nélkül sétáltatni a kutyát ha az hallgat is a gazdájára…
2023. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én 2 kistestű kutyát sétáltatok. Gondolhatjátok mikor a "nem bánt" 40 kilós felénk fut. Nekem és a kutyáim számára is ijesztő. Lehet én vagyok érzékeny, de nyomott hagytak bennem az ilyen incidensek és már sokszor ideges vagyok. Bocsánat kérés nálunk sem történt soha. Már padra is úgy ülök le, hogy szkennelem folyamatosan a területet...


Gond az, hogy még ha az enyémek pórázon is vannak, teljesen hiába, ha másik meg nincs és csak jön és jön, mintha muszáj lenne.

2023. jún. 10. 12:57
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Pont múltkor sétáltattuk a kutyáinkat, amikor egy póráz nélküli kutya odajött hozzánk. Nagy kutya volt, de barátságos. Igazából nem bántuk, hogy odajött, viszont amit megfigyeltünk, hogy a gazda egyáltalán nincs hatással arra a kutyára. A gazda alapból továbbsétált egy olyan területre, ahol a kutyára már nem is tudott rálátni. Aztán a kutya percekig velünk volt amúgy, barátkozott a kutyáinkkal. Aztán több perc után a gazda visszajön (gondolom végre észrevette, hogy a kutya sehol sincs), hívja a kutyát, majd a gazda visszafordul, és újra a látáskörünkön kívülre ment. A kutyája továbbra is velünk foglalkozott, nem ment a gazda után. Ez kb. 3x el lett így játszva, mire a gazda elvitte a kutyáját. Mi eközben amúgy lassan sétáltunk tovább, de az idegen kutya mindig követett minket. Szóval na, én ezt nem értem. Alapból, hogy a gazda vissza se tudja hívni a kutyát, de a gazdát tényleg ennyire nem érdekli a kutyája?! Mármint, a kutya még csak a látáskörén belül sem volt, hanem percekig velünk volt a kutya, ahol a gazda sehogy se tudott rálátni.


Másik eset, ami így bennem maradt, az tavaly nyárról van. Volt egy pár, akik 3 csehszlovák farkaskutyát és 1 németjuhászt sétáltattak. Mondanom sem kell, póráz nélkül. Mondanom sem kell, azok a kutyák is mentek arra amerre akartak. Egyszer egy néni is mondta, hogy az ő kutyáját bántotta az egyik csehszlovák farkaskutya. Pár hónappal később láttam, hogy az egyik kutyán már szájkosár van, de továbbra is póráz nélkül. Egyszer hozzám is odajött, és elkezdte bökdösni a lábamat. A gazda látta, de mit csinál? Semmit. Ott ül a babérjain amíg a kutyái csatangolnak. Amúgy én nem nagyon félek a kutyáktól, de igen, a 3 csatangoló csehszlovák farkaskutya ijesztő volt, pláne, hogy láttam, hogy a gazdákat egyáltalán nem érdekli, hogy mit csinálnak a kutyák.


Ezt a kettő tapasztalatot azért írtam le, mert az ilyenen én meglepődök, ezen a hatalmas felelőtlenségen és nemtörődömségen, pláne ha ilyen fajta kutyákról van szó, mint a csehszlovák farkaskutya meg a német juhászkutya. Mármint, azért ezek a kutyák ha nincsenek megnevelve, tudnak azért komoly sebeket ejteni. Aztán az én történetemben is, egy idő után már volt szájkosár az egyik kutyán.. szóval nyilván nem voltak kis ártalmatlanok, erre akkor is, ott vannak szabadon egy olyan környéken, ahol rengeteg kutya van és játszótér is.

2023. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Én inkább az emberek mentális állapotának irányából közelíteném meg a dolgot. A kutyát már többre tartják, mint az emberi kapcsolatokat.
2023. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Erről beszélek utolsó :( engem amúgy nem zavarnak a póráz nélküli kutyák, HA behívhatóak és láthatóan kontroll alatt vannak, megfogja a gazda míg elhaladnak mellettünk, de nem. Ilyen az esetek kb 1%-a...
2023. jún. 10. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!